Лондон 2012

Форум за най-популярните и масово провеждащите се в Софийския университет организирани спортни турнири, състезания и събития

Модератор: ники

Какво ще постигнем на Олимпиадата?

1. Поне един златен, и още няколко сребърни/бронзови;
16
43%
2. Ако не друго, поне ще е по-добре от преди четири години;
3
8%
3. Станка Златева каквото направи, останалото на късмет;
10
27%
4. Ще се изложим кат' кифладжии;
7
19%
5. Очаквам яко скандали и драми, а спортът е само бонус;
1
3%

Общо гласове : 37

Re: Лондон 2012

Мнениеот assault » 10 Авг 2012, 08:50

FloWersOfEviL написа:
assault написа:Извинявай, ама аз без тренировки ще съм в най-лошия случай 33-ти, а това е само 1 място зад нея.Да не говорим, че мога да мина още някой друг турист. :lol: :lol:

Щото ще се класираш за олимпиадата, нали?

Първо, хващаш се за нещо, което е шега, свързана с некадърността на нашата.В случая тя означаваше, че ако съм получил квота (на най-слабите страни им се дават няколко квоти на свободен принцип, те си избират в кой спорт да ги ползват :wink: ), щях да съм в най-лошия случай 33ри от 33.Тоест тя е едно стъпало по-добре от най-некадърния, който се предполага, че е от такава държава.
На следващия специалист.Държавата дава достатъчно пари.Друг е въпросът, че от федерациите крадат.Но какъвто народът, такива и управниците.Заради това от щангите и волейбола са изчезнали десетки милиони и в момента тия спортове умират.
assault
Танцуващия с клавиатури

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот FloWersOfEviL » 10 Авг 2012, 08:59

Ама какво значи най-некадърния, ве човек?! Ти чуваш ли се?! Това са най-добрите в целия свят. НЕ може да ги наричаш така. И въобще.. приключвам спора с теб, pointless.

И.. ти си единственият, който се има за специалист тук.
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот ники » 10 Авг 2012, 10:16

Не сте съвсем прави, хора. Това са професионалисти, само са избрали да бъдат такива и много добре са знаели, какво е положението. Не може да се разчита само на държавна субсидия. Тренирай, покажи резултати, състезавай се, печели наградни фондове, привлечи частни спонсори.

1000 пъти предпочитам парите, предназначение за спорт да бъдат предназначение за създаване на условия и изобщо популяризиране на спорта сред обикновените хора пред това да се дават с надеждата за постижения. Много повече ще оценя, ако видя, че в квартала са направили спортна площадка, вело алея, зала отколкото да разбера, че са дадени един куп пари за анти-допинг лаборатория, която реално погледнато си е баш допинг лаборатория.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот keptan » 10 Авг 2012, 11:57

А дано не отворим темата допинг...
Carpe diem
Аватар
keptan
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот assault » 10 Авг 2012, 14:14

FloWersOfEviL написа:Ама какво значи най-некадърния, ве човек?! Ти чуваш ли се?! Това са най-добрите в целия свят. НЕ може да ги наричаш така. И въобще.. приключвам спора с теб, pointless.

И.. ти си единственият, който се има за специалист тук.

Това, разбира се, че не са НАЙ-ДОБРИТЕ в света. :shock: Наивно е да смяташ, че това са най-добрите атлети в света.Само погледни на 100 метра жени
Tahmina Kohistani Afghanistan 14.42 PB
PB=Личен рекорд.Извинявай, но в САЩ и Ямайка ще има поне 100 момичета, които мога да постигнат по-добър резултат.Просто има определен брой квоти.И при САЩ/Ямайка примерно е 3, а други получават "като подарък" някоя квота.Та въобще не са най-добрите състезателки.Част от тях да, но друга част са си откровени туристи. :wink:
Аз не знам как може някой да защитава родните спортисти, след като след 1952г. (когато в Хелзинки Борис Георгиев-Моката спечели първия медал за България) никога не сме оставали без златен медал.Та, по дяволите, в Сеул сме имали 10 златни, а сега общо ще имаме в перфектния случай 5 медала. :shock: Това ще е най-слабото ни представяне от 1952г. насам, а тук се намират хора, които защитават родните туристи. :pukeright:
Аз нашите няма да ги защитавам.Колко далеч по-бедни държави натрупаха медали, на нашите все условията им били лоши. Да бягаш по една пътека колко ли пари трябват за това?! Препятствията толкова ли са различни, че се спъват още на първото?! Поставка за висок скок ли нямат, че на първата заявка правят по три грешки?! В дългия скок пясък ли нямат?! На плуването водата им идва много студена ли?! В стрелбата с пушка да не би да стрелят с черешово топче, че са такава трагедия?!
assault
Танцуващия с клавиатури

Мнениеот Ритъм » 10 Авг 2012, 14:22

Да стискаме палци на волейболистите, дано стигнат финала...Най-накрая да се похвалим и ние с голям успех. Имам чувството, че е време след 18 години пак да се обединим в спортна еуфория. Моля се и късметът да е с момчетата!!!
''The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n''
Аватар
Ритъм
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот fionna » 10 Авг 2012, 15:08

4. Ще се изложим кат' кифладжии;

Не става просто няма база, няма треньори, няма пари, няма клубове. Искаш да се запишеш на спорт, прави се група и започват да се лансират определени играчи и останалите кучета ги яли въпреки по-добрите им качества. Ако не се лансира някой заради който да се потдържа школата тя замира ето това е истинана.
Най-полезното умение - да знаеш английски език!
fionna
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот ники » 10 Авг 2012, 15:24

В контекста на това, кой какви получава:

http://www.dnevnik.bg/sport/london2012/ ... _koito_se/

Зидар егаси!
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот california » 10 Авг 2012, 15:34

Добре, на мен ми е много интересно друго.
Тези дни попаднах на участничка от Мадагаскар - спечели сребро.
В Мадагаскар ли имат по-добри спортни бази от нас?Това е смешно....там сигурно използват жираф за висилка.
Не исках да се намесвам в предишния ви спорт, но все пак....Аз смятам, че нещо се пречупва във великата Станка Златева точно преди финала.Това не означава, че е слаба или други подобни, но според мен-всичко е до психиката.(Е, и Торпедото от Русия беше доста ........якичка).
И който и да ми казва, че представителите ни били силни и там подобни, не му вярвам.Не може българската представителка на бягане с препятствия да блъсне в 1вото!!!!
Въпреки всичко, трябва да вярваме в останалите участниците и да сме с тях.
Дано в Рио нещата се развият по-добре.
ORIGINAL FORUM PROFILE
©2013 - All rights reserved by california
Аватар
california
Persona non grata

Благодарил (а): 103 пъти.

Мнениеот Faith_no_more » 10 Авг 2012, 15:42

Само за сведение: дни преди състезанието Ваня Стамболова не беше сигурна дали да участва в Олимпиадата заради неизлекувана контузия. Чест ѝ прави, че поне стартира...

Хайде, бе, хора! Къде остана олимпийския принцип!? Не е важен медалът, а участието... Това да вземеш квота не е едно от най-лесните неща.
Faith_no_more
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 421 пъти.

Мнениеот ники » 10 Авг 2012, 15:46

Това с препятствията с случва. Супер техничен спорт са. Е, онзи китаец, дето преди (може и сега да е) беше световен рекордьор втора олимпиада отпада, защото се блъска в препятствие.

Работата е там, че ние отиваме с голямата кошница, говорим много и накрая гледаме да се оправдаем с друго. Уважавам спортистите, които в крайна сметка намират вина в себе си.

Не мога да уважавам спортисти като Владо Николов, който се жалва преди всеки мач.
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот Faith_no_more » 10 Авг 2012, 15:59

Браво на Силвия Митева!

edit: И на ансамбъла ни по художествена гимнастика :cheers:
Faith_no_more
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 421 пъти.

Мнениеот Das Erste » 10 Авг 2012, 18:06

Ее, биха ни руснаците в крайна сметка бе.
Жалко. Наистина много жалко, защото възможностите ни са много по-големи.
Страхотно начало на първия гейм, както и много силни атаки в следващите, не можаха да разберат откъде им е дошло братушките.
Ние играхме по-качествено в този мач, само дето нямахме късмет на моменти.
`айде дано се преборим за бронз.
Море на вечерта - и полунощите,
опитомено в толкова пристанища.
Върни ми и хрилете ти, и перките,
и радостта ми от живота в твоето
пространство, светлина...

-хр. фотев
Аватар
Das Erste
Летящите Пръсти

Благодарил (а): 681 пъти.

Мнениеот ники » 10 Авг 2012, 18:22

Днес много слаб ден. Борците имаха тежък жребий, ама по думите на треньори и спортисти сега трябваше да се радваме на медали. Тервел Пулев го харесвам изключително много, но тоя украинец беше машина. Направи му главата мека. Все пак браво на Тервел, наистина харесах цялото му представяне и отношението му.

За волейбола най-много ме е яд. Сами се бихме, но волейболът до голяма степен е игра и на нерви и психиката е много важна. Малко не ни достигна, но много или малко това е положението. Въпреки всичко отборът направи една чудесна олимпиада.

Гимнастиката нищо не можах да видя, ама класирането на финал е било стабилно. Браво :)
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот assault » 10 Авг 2012, 21:55

california написа:Добре, на мен ми е много интересно друго.
Тези дни попаднах на участничка от Мадагаскар - спечели сребро.
В Мадагаскар ли имат по-добри спортни бази от нас?Това е смешно....там сигурно използват жираф за висилка.
Не исках да се намесвам в предишния ви спорт, но все пак....Аз смятам, че нещо се пречупва във великата Станка Златева точно преди финала.Това не означава, че е слаба или други подобни, но според мен-всичко е до психиката.(Е, и Торпедото от Русия беше доста ........якичка).
И който и да ми казва, че представителите ни били силни и там подобни, не му вярвам.Не може българската представителка на бягане с препятствия да блъсне в 1вото!!!!
Въпреки всичко, трябва да вярваме в останалите участниците и да сме с тях.
Дано в Рио нещата се развият по-добре.

Истината е, че са некадърни нашите.Само като чуя всичките треньори-половината виновно им е напрежението (което само при нас го има,върху един Майкъл Фелпс няма сигурно), другото е, че виновни са съдиите, следват условията, климатиците бяха на гимнастичките и т.н.Само Станка Златева излезе и каза, че е некадърна и е разочаровала хората.Само заради тия думи заслужава безкрайно уважение.Не си търсеше идиотско оправдание.Една Унгария, която в момента е в много незавидно положение и с нищо не е повече от България, до момента е на....8-мо място по спечелени медали, имат 8 златни. :shock: А нашите имат 2 за цялата олимпиада.За пръв без златен медал от 60 години ще сме.Щом държава като Унгария може да е на 8-мо място, значи проблемът е при нас.
Специално аз вече почвам да гледам,че спортът умря в България.Вече ще съпоставям България не с предишните ни постижения, ами с Малта, Андора и подобни държави.Спорът ни е мъртъв, а не болен.Един мъртвец колкото и да го лекуваш, по-жив не може да стане.Тъжно, но факт.Последните успехи се дължаха на остатъците от социалистическия строй, но и на последното му поколение мина и се виждат вече плодовете на демокрацията.
assault
Танцуващия с клавиатури

ПредишнаСледваща

Назад към Спорт