Лондон 2012

Форум за най-популярните и масово провеждащите се в Софийския университет организирани спортни турнири, състезания и събития

Модератор: ники

Какво ще постигнем на Олимпиадата?

1. Поне един златен, и още няколко сребърни/бронзови;
16
43%
2. Ако не друго, поне ще е по-добре от преди четири години;
3
8%
3. Станка Златева каквото направи, останалото на късмет;
10
27%
4. Ще се изложим кат' кифладжии;
7
19%
5. Очаквам яко скандали и драми, а спортът е само бонус;
1
3%

Общо гласове : 37

Re: Лондон 2012

Мнениеот FloWersOfEviL » 08 Авг 2012, 23:08

Знаете ли, че прожектират мача по кината?
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот Smile_ » 09 Авг 2012, 00:30

Честита победа на нашите,3:0 опаткахме Германия с размазващи резултати (25:20 25:16 25:14). Резултатът наистина е потресаващ!
Само добродетелността е богатство!
Аватар
Smile_
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 21 пъти.

Мнениеот assault » 09 Авг 2012, 17:23

Поклон пред Станка! Една от двамата български спортисти в последните години (другият е Кубрат Пулев) в индивидуалните спортове, които могат да те накарат да се чувстваш, че си горд, че си българин.А едно 40 човека от олимпийците ни могат да се пробват на параолимпиада, там може и да имат повече успехи.
assault
Танцуващия с клавиатури

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот california » 09 Авг 2012, 17:24

ВЕЛИКАТА СТАНКА ЗЛАТЕВА - поклон !
Изображение
ORIGINAL FORUM PROFILE
©2013 - All rights reserved by california
Аватар
california
Persona non grata

Благодарил (а): 103 пъти.

Мнениеот Faith_no_more » 09 Авг 2012, 17:35

Нека не забравяме и художествената гимнастика, където все още имаме шанс да се класираме на финал. Силвия Митева засега е шеста на първите два уреда, а ансамбълът ни е четвърти след съчетанието с пет топки. :cheers:
Faith_no_more
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 421 пъти.

Мнениеот assault » 09 Авг 2012, 21:26

Тъжно, тъжно.0 златни медали на тая олимпиада.Яд ме е за Станка, защото е единственият спортист от тоя олимпийски цикъл, който доказа многократно, че заслужава златото.Но явно на финал на олимпиада проявява типичната българска черта да се насира, но как да е.Едно огромно благодаря за цялата й кариера.
assault
Танцуващия с клавиатури

Мнениеот keptan » 09 Авг 2012, 21:39

... кое му е българското да се "насира" някой на финал ако ми обясниш... . Браво на Станка, чудесно представяне и кофти грешка, ама се случва и на най-добрите. Дано успеят гимнастичките и волейболистите...
Carpe diem
Аватар
keptan
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот assault » 09 Авг 2012, 22:11

Прав си, на полуфинал основно се насират нашите, но като цяло и на финалите се провалят.Специално за полуфинали веднага ти казвам 10 примера на секундата-ЦСКА 3 пъти има полуфинал в европейски турнири по футбол, по волейбол миналата година (ЦСКА) също там отпаднаха.Национали по футбол '94, национали по волейбол 2006.Цвети Пиронкова 2010 Уимбълдън, волейбол световна лига миналия месец, както и май месец на квалификацията, а също така и Евро 2009.... Мануела Малеева на тенис '88 в Сеул.Примери бол.Но специално за финал на олимпиада явно Станка и тя е така.Жалко.Как да е.Единственият български спортист, който заслужава само уважение за труда си през 4те години.
assault
Танцуващия с клавиатури

Мнениеот keptan » 09 Авг 2012, 22:33

Много са спортистите които заслужават признание. Не че нещо, ама от малък съм по залите и имам приятели и познати от всякакви спортове и всички казват едно и също - никой не го сърбят ... за тях. Запотените евнуси които ти така благородно и нескромно наричаш футболисти в последните години ни забавляват с игра на гоненица по терена и се надпреварват кой да вземе титлата "най-бездарен ритнитопковец" и "най-много обиколени дискотеки за една вечер" . В същото време обаче взимат пари които другите спортисти могат само да си мечтаят. Борците на ЦСКА които винаги са били едни от най-добрите, а според мен и най-добрата школа в България се борят на тепих който е на годините на царя. На 18-19 години спортисти дават всичко от себе си за да ги включат в национални отбори (тук говоря за тежкоатлетите като цяло, с тях съм по-наясно) и в крайна сметка с много зор и упоритост и тренировки в мръсни непроветрени гъбясали тъмни помещения успяват да се доберат до олимпиади и първенства и то до челни места. Когато тоя тип хора вземат бронзов медал аз не мога да го нарека "насиране", аз го наричам пълен успех. Особено когато всичко отива в гушите на някакви зализани лекенца които от 17 години не са направили абсолютно нищо съществено (с малки изключения, предполагам се сещаш кои са, приличаш ми на футболен фен)

И последно. Не се опитвам да те обидя с коментарите си, ако случайно така решиш. Просто отсъждаш несправедливо успехите на доста атлети.
Carpe diem
Аватар
keptan
В началото бе словото

Мнениеот assault » 09 Авг 2012, 22:45

Тия успехи на ЦСКА са далеч във времето-67, 82 и 89, но ги дадох като пример, че на 1/2 финал българинът винаги се осира. :wink: Въобще не говоря в последно време как са.
А тия спортисти само в твоите очи заслужават уважение.Все пак след като тренираш нещо, ти трябва да печелиш медали.А на тая олимпиада до момента само Станка Златева има медал, скоро и Тервел Пулев.А другите до момента са повече от трагични.Едни падат на първо препятствие, други са 32ри от 33ти, на трети пък им пречело, че квалификацията била сутрин.А истината е, че просто са некадърни и толкова си могат.Станка загуби и думите й бяха....„Нищо не става от мене, какво да направя. Знам, че ги разочаровах (феновете б.р.). Съжалявам.“ :shock: :shock: А другите путьовци само ми се оправдават.
assault
Танцуващия с клавиатури

Мнениеот Pisobella » 09 Авг 2012, 23:06

Насиране?! ... За мен самият факт, че имаме спортист на олимпиада не е никак малко, а ако вземе и медал - още по-добре! :") Уважение заслужават всичките спортисти според мен, независимо от коя държава са. Все пак полагат немалко труд.

Мен ме е яд не за златото, а за самата Станка, защото тя заслужаваше това злато и самата тя е разочарована от себе си. Тя постигна отново страхотен успех - сребро! Все пак тя си остава Златното момиче на България в борбата, нищо че не успя да стане първа. :)

п.п. И не мисля, че когато тренираш нещо, трябва да печелиш медали! Ти тренираш за да подобриш собствените си резултати на първо място, най-малкото да дадеш най-доброто от себе си. Да подобриш собствения си рекорд е постижение. А това не е задължително обвързано с медал...
Изображение
"Искам да мога да накарам светлината да разказва истории в тъмното."
click me !! ---> http://z0r.de/63
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Благодарил (а): 128 пъти.

Мнениеот ники » 10 Авг 2012, 07:01

Аз съм съгласен с assault. Станка заслужава уважение, наистина много както и другите ни спортисти, които се представиха добре. Но за осталите не мога да кажа същото. Това са професионални спортисти, нали така? Случва се и да се отпада и да се представят зле, ама ако това се случва редовно или се търсят всякакви оправдания, не става.

Вие,ако не си вършите вашата работа най-редовно, ще ви търпи ли шефът ви?
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот assault » 10 Авг 2012, 07:55

Pisobella написа:Насиране?! ... За мен самият факт, че имаме спортист на олимпиада не е никак малко, а ако вземе и медал - още по-добре! :") Уважение заслужават всичките спортисти според мен, независимо от коя държава са. Все пак полагат немалко труд.
ва. :)

п.п. И не мисля, че когато тренираш нещо, трябва да печелиш медали! Ти тренираш за да подобриш собствените си резултати на първо място, най-малкото да дадеш най-доброто от себе си. Да подобриш собствения си рекорд е постижение. А това не е задължително обвързано с медал...

:lol: :lol: :lol: :lol:
За Бога, на тия хора това им е професията.Собствените си резултати мога и аз да ги подобрявам, не е нужно да ходя до Лондон, за да се изагам пред целия свят. :wink: :lol: Все пак по цял ден тренират.Логиката е да се борят за успехи, а не със собствените си рекорди.Ако не искат постижения, които са конкурентноспособни на останалите най-добри в съответната дисциплина, да се отказват и да си намират друго препитание. :idea: :arrow: Щото Адриана Бънева завършва 32 от 33 и после ми реве 1 час пред камерите, че мисли да се отказва.Толкова била тренирала и жертвала заради тая Олимпиада. :shock: Извинявай, ама аз без тренировки ще съм в най-лошия случай 33-ти, а това е само 1 място зад нея.Да не говорим, че мога да мина още някой друг турист. :lol: :lol: И повечето ни олимпийци са на тоя принцип.Някакъв в стрелбата с пушка Антон Ризов каза, че "това не ми е любимата дисциплина.При нея 1 път става, два път-не." :shock: :shock: При любимата му дисциплина нямаше кой знае каква голяма разлика.
Държата е виновна, че дава пари на такива хрантутници.Нещата трябва да са според постиженията, а не всякаква паплач да иска да бърка в меда.Все пак ако работиш и не си вършиш работата, наемодателят или ще те санкционира по някакъв начин, или ще те уволни.А не да получаваш винаги едно и също. :wink:
assault
Танцуващия с клавиатури

Мнениеот FloWersOfEviL » 10 Авг 2012, 08:04

assault написа:Извинявай, ама аз без тренировки ще съм в най-лошия случай 33-ти, а това е само 1 място зад нея.Да не говорим, че мога да мина още някой друг турист. :lol: :lol:

Щото ще успееш да се класираш за олимпиадата преди това, нали?
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот keptan » 10 Авг 2012, 08:35

assault написа:
Pisobella написа:Насиране?! ... За мен самият факт, че имаме спортист на олимпиада не е никак малко, а ако вземе и медал - още по-добре! :") Уважение заслужават всичките спортисти според мен, независимо от коя държава са. Все пак полагат немалко труд.
ва. :)

:lol: :lol: :lol: :lol:
За Бога, на тия хора това им е професията.Собствените си резултати мога и аз да ги подобрявам, не е нужно да ходя до Лондон, за да се изагам пред целия свят. :wink: :lol: Все пак по цял ден тренират.Логиката е да се борят за успехи, а не със собствените си рекорди.Ако не искат постижения, които са конкурентноспособни на останалите най-добри в съответната дисциплина, да се отказват и да си намират друго препитание. :idea: :arrow: Щото Адриана Бънева завършва 32 от 33 и после ми реве 1 час пред камерите, че мисли да се отказва.Толкова била тренирала и жертвала заради тая Олимпиада. :shock: Извинявай, ама аз без тренировки ще съм в най-лошия случай 33-ти, а това е само 1 място зад нея.Да не говорим, че мога да мина още някой друг турист. :lol: :lol: И повечето ни олимпийци са на тоя принцип.Някакъв в стрелбата с пушка Антон Ризов каза, че "това не ми е любимата дисциплина.При нея 1 път става, два път-не." :shock: :shock: При любимата му дисциплина нямаше кой знае каква голяма разлика.
Държата е виновна, че дава пари на такива хрантутници.Нещата трябва да са според постиженията, а не всякаква паплач да иска да бърка в меда.Все пак ако работиш и не си вършиш работата, наемодателят или ще те санкционира по някакъв начин, или ще те уволни.А не да получаваш винаги едно и също. :wink:

Сега чак те разбрах ... та ти нямаш идея къде се намираш. Точно това, че държавата НЕ ДАВА никакви пари на тия спортисти е причината да се представят зле. Чакам в следващия ти пост да кажеш че ще надбягаш Лалова и ще пребиеш Далаклиев.

Наистина трябва да сложат по един обикновен човек да се състезава във всяка дисциплине, ей така, за да видят разбирачите за какво точно става въпрос и защо аджеба тия хора се наричат професионални спортисти ..
Carpe diem
Аватар
keptan
В началото бе словото

ПредишнаСледваща

Назад към Спорт