Зимни спортове 2012/2013

Форум за най-популярните и масово провеждащите се в Софийския университет организирани спортни турнири, състезания и събития

Модератор: ники

Re: Зимни спортове 2012/2013

Мнениеот fluffy cloud » 11 Фев 2013, 12:38

Това не го знаех за Катето, спомням си само че Никулчина бягаше доста добре, обаче имаше грешки в стрелбата и вкъщи си говорехме, че ако може двете с Дафовска да ги кръстосат, най-добре ще бъде :mrgreen:. А като се замисля, трябва да ги забранят тези препарати, дори и да се водиш астматик. Ако си астматик, не се състезаваш и това е - състоянието ти не го позволява и не е добре за теб. Лекарска забрана и дотам. Така няма да се обявяват за астматици, но предвид колко бързо напредват учените, кой знае с какво тъпчат състезателите сега. Аз затова пък се кефя на постиженията на Мария Гроздева :). Сигурно и при тях има забранени вещества, ама в крайна сметка или ти е стабилна ръката и точно окото, или не. От зимните спортове, мисля си че при ски-скоковете допингът няма особена функция. Там всичко е до позиция на тялото и метеорологични условия. Може и да греша, де.
I wanna fall from the stars straight into your arms
Аватар
fluffy cloud
сладоледено-шоколадово-спагетено чудовище

Благодарил (а): 209 пъти.

Мнениеот clinical_dead » 11 Фев 2013, 18:16

Препарати се използват навсякъде.
Чувала съм, че нашите не са съвсем чисти, но пък нямат предимството цяла лаборатория да работи за тях.
Като стана дума за Мария Гроздева, в спортната стрелба също има много забранени неща. Там нещата понякога са даже смешни. Забранено е кафето, колата, шоколада, приспивателните, прахччетата за хрема всичко, което изкуствено те събужда или успива.
Веднъж съм виждала наши биатлонисти на стрелбището на 50м. на Панчерево. Бяха петима красиви, мускулести мъже. Единият от тях имаше руски акцент... :JC_cookies:

За малко да застрелят един футболист без да искат :lol: (можеше и ние да сме всъщност).
Изображение

Изображение
Аватар
clinical_dead
Стенограф

Благодарил (а): 422 пъти.

Мнениеот Das Erste » 11 Фев 2013, 19:55

На мен са ми много любими норвежците, радвам им се като стрелят чисто и бягат добре. Много се кефя на Свендсен като побеждава (особено като е Фуркад), ама искам и другите ми любимци, руснаците, да вземат нещо. Толкова ми беше мъчно за Малишко след щафетата и толкова много го упрекваха, че не мисля, че е чак толкова страшно това, което е направил. Зайцева пък много ми се издигна в очите след жеста си към него след състезанието и се надявам да спечели медал. На преследването , ако не бяха сгафили с Флатланд така, щеше да вземе медал. Жалко наистина.
Мисля, че трябваше да променят класацията, тъй като Пидхрушна и Палка спечелиха лееко нечестно...
Море на вечерта - и полунощите,
опитомено в толкова пристанища.
Върни ми и хрилете ти, и перките,
и радостта ми от живота в твоето
пространство, светлина...

-хр. фотев
Аватар
Das Erste
Летящите Пръсти

Благодарил (а): 681 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 11 Фев 2013, 20:55

Е, как ще променят класацията, като няма никаква гаранция дали Палка нямаше да се съвземе и да удържи медала си? Те двете не бяха толкова далеч пред нея. Разбира се, това си е в сферата на фантазиите, но точно защото няма как да се знае какво щеше да стане, ако еди-какво-си, се отчитат резултатите при пресичането на финала, а не 400 метра преди него. На мен ми стана мъчно за Зайцева, защото нямаше вина в тая ситуация, но да, и тя остана без медал. Нямаше късмет и това е.
А Пидхрушна и Палка не спечелиха нечестно - те каква вина имат, че Флатланд направи такава подсечка на Зайцева? Да спрат и да ги изчакат да се изтупат ли?

Понеже тук гледам Евроспорт с британския коментатор на биатлона още от едно време - Патрик Уинтъртън: той коментираше още от 1998-9, когато си пуснахме кабелната, всъщност, та той е в Нове Место и е станал свидетел на реакцията на Зайцева след щафетата. Вярно е, че поздрави Малишко, потупа го, но после била много, много бясна и каза, че да каже, че е била furious, би било underestimation. Което е тъпо, щото на всеки се случва - тоя път се издъни Малишко, другия път може и да е тя (и е била, като се замисля).
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот Das Erste » 11 Фев 2013, 21:02

Мм, не знам, но аз лично също мисля, че много пресилиха нещата. Като вземат да пишат и да говорят какъв провал, каква излагация била и тн, и тн. Е, чакайте и те са хора бе. ГоркотО Малишко, честно! :lol:

И между другото на масовия старт ще викам като че ли за чехите, `щото на Емил му стана много златото. Надявам се Моравец и Соукуп да се понапънат малко, както и Соукалова, малко ме съмнява обаче, по-скоро ще видим руснаци с победа. :roll:

-хр. фотев
Аватар
Das Erste
Летящите Пръсти

Мнениеот Търговецът на кристал » 11 Фев 2013, 21:14

Няма да са чехите - не и в масовия старт. Виж, в индивидуалните могат да направят нещо, понеже това е традиционната дисциплина на стрелците и обикновено призовите места отиват при отбори от източна и централна Европа. Да видим, не съм отписала Хенкел, нито пък Свендсен и Фуркад, понеже и двамата стрелят добре в момента. Но все си мисля, че за това състезание се иска по-особена нагласа и ми се струва, че златните медали ще отидат при представители на Русия/Украйна/Чехия при жените и Русия при мъжете. Ако Моравец и Соукуп се окопитят и стрелят, както си могат, не е изключено да вземат медали. Абе, ако има нещо сигурно за дългите дистанции, то е, че Гьоснер няма да спечели златен медал на 15k. :mrgreen: Всичко друго са си лични размишления и може нищо от това да не се окаже вярно.
Аз си мислех за още един чешки медал в щафетите в края на седмицата... не е невъзможно, обаче за целта някой от големите отбори трябва да се издъни много брутално, което на това стрелбище е малко вероятно. И то даже не един, ами два отбора трябва да се издънят, за да дойде времето на чехите.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Das Erste » 11 Фев 2013, 21:26

А за Макарайнен какво мислиш?
Аз все се каня да я видя някъде измежду първите, ама с тея стрелби ми умира всичко.
При жените или пак ще е Тора, или Зайцева, че дори и Хенкел дето викаш ти. Аз се кефя сега на една млада германка - Надине Хьорхлер - тя ми направи добро впечатление, ама е още нова.

-хр. фотев
Аватар
Das Erste
Летящите Пръсти

Мнениеот Търговецът на кристал » 11 Фев 2013, 21:36

А, Макарайнен никога не я слагам в сметките официално, защото е ясно, че стрелбата й е несигурна. В състезание с 4 стрелби пък - съвсем. Но пък и винаги дебне от засада, защото с нейното ски бягане, би могла да спечели и с 18/20. Да не говорим, че единствената й победа в 15к е точно в Нове Место и то миналата година.
За Тора все си мисля, че й е време да се пропука. Между другото, ако й погледнеш статистиките за индивидуалните от 2010 насам, класиранията й са: 1, 31, 1, 9, 10, 29, 7, 1, 1. Не е като да не е печелила (но пък и амплитудите в представянето й са големи). :mrgreen: Обаче все си мисля, че в един момент ще поддаде и някак не ми се вярва И индивидуалното да е нейно. Айде вече Зайцева да си вземе медала там...
Домрачова прави супер безлично световно, впрочем - като че ли всички очакваха/ме много повече от нея. :scratch:
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Das Erste » 11 Фев 2013, 21:55

Тора имаше супер стрелби през сезона, ама леко почна да деградира, ми се струва. Разчита на бягането, а то наистина е страшно мощно, че чак ме плаши като я гледам. :lol:
Действително очаквах от Домрачова много повече, ама се губи в по-задните места.
Кузмина също е време да излезе по-напред, много беше гадно като имаше проблеми с пушката преди няколко дни.
Общо взето ми се струва, че при мъжете има повече състезатели, които биха могли да поднесат изненади, отколкото при жените.

-хр. фотев
Аватар
Das Erste
Летящите Пръсти

Мнениеот Das Erste » 13 Фев 2013, 11:02

Изображение

:roll:

-хр. фотев
Аватар
Das Erste
Летящите Пръсти

Мнениеот Търговецът на кристал » 13 Фев 2013, 19:57

Е, да се радва ли... ;)
Ама аз съм много добра - така като гледам топ 15 са все украинки, рускини, чахкинчета, словачка, май полякиня (резултатите не са пред мен). Но пък само една от тях е на подиума. За Хенкел обаче познах категорично - бях абсолютно сигурна, че ще вземе медал.
Но Тора наистина е свръхчовек - подобно представяне е повече от вдъхновяващо. За тая дисциплина наистина се иска съвсем различна нагласа и Бергер за пореден път доказва, че е не само ужасно бърза, но и провежда състезанията си много умно. За стрелбата й да не говорим - това е нещото, което ме очарова най-много.
Изключително заслужено злато, интересно ми е дали може да вземе още 2 медала в следващите дисциплини. За масовия старт не виждам кой ще я спре (още повече, че предвид успехите си дотук, там ще кара съвсем освободено и без никакво напрежение), за щафетата... там не се знае.

Яд ме е за Зайцева.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Das Erste » 13 Фев 2013, 20:16

Ох, успях да го гледам! Добре, че ни бяха намалени часовете. :)
Супер състезание, много се радвам да победителките, по-добре не можеше да бъде. Най-после медал за германците. :cheers: Щеше да бъде идеално, ако Макарайнен беше по-напред, но все пак съм доволна. Ния не знам на кое място завърши, ама трябва да е някъде към 35. Много добра стреба направи днес предвид 5те грешки на Домрачова и другите състезателки, иска й се само бързото бягане.
Тора отново си е Тора, мачка ги наред, ненормално добра състезателка е, много се радвам. Няма да ми омръзне да я гледам на подиум сякаш. :lol:

-хр. фотев
Аватар
Das Erste
Летящите Пръсти

Мнениеот Търговецът на кристал » 13 Фев 2013, 20:50

Ния е 37-ма, тъкмо сега гледах резултатите. Лошото е, че и с 20/20 щеше да е едва 30-та, което е просто потресаващо бавно.
Всичките ми надежди са в Краси утре (макар и Мишо да е показвал добри резултати в състезания с 4 стрелби) - понякога обаче той като че ли не издържа на напрежението и се пропуква. Дано, дано утре да не е така - дано направи хубаво състезание, за да го видим със сигурност и в масовия старт.

Впрочем, Десислава Стоянова е направила 13 грешки. Е, кажи ми... :roll:
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Das Erste » 14 Фев 2013, 20:13

Леле, изумена съм от стрелбите днес. :lol:
Не знам колко удара преживях за всичките последни стрелби. :lol:
Е, как да е, да му е честито златото на Мартен. Много се радвам за тримата след него, време беше да се покажат шведите. :cheers:

-хр. фотев
Аватар
Das Erste
Летящите Пръсти

Мнениеот Търговецът на кристал » 14 Фев 2013, 21:45

Много странно състезание беше това. Не очаквах и руснаци, и норвежци, и германци да се издънят вкупом. Но и аз много се радвам за тримата след Фуркад.
Лошо стана с тая равномерна стрелба на Краси (1+1+1+1), но пък не загуби толкова време бегово - без грешките щеше да е на 5-о място. А и, сравнено с останалите от отбора, направо е отличник в бягането: Владо с 4 грешки в първите 3 стрелби просто не завърши, Миро с 3 грешки е 78-и, Мишо пак с 4 грешки е едва 80-и, но и двамата са на над 8 минути от Фуркад, т.е. Краси е малко над 4 минути по-бърз по трасето от Мишо и 5 - от Миро (не отчитам разликите във времето за стрелба, но едва ли са особено съществени).
Което хич не ме обнадеждава за мъжката щафета и нашето представяне там. Ама да видим, все пак 20к е странна дисциплина и щафетната дистанция се доближава много повече до спринта, та не бързам да ги отписвам. Дано само успеят да се възстановят навреме.

А аз с класирането на Краси за масовия старт всъщност реших, че ще ходя в Нове Место именно за последната дисциплина. Хем да видя и жените (така де, Тора) в действие. :compress:
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Спорт