Зимни спортове 2012/2013

Форум за най-популярните и масово провеждащите се в Софийския университет организирани спортни турнири, състезания и събития

Модератор: ники

Re: Зимни спортове 2012/2013

Мнениеот Търговецът на кристал » 21 Фев 2013, 01:41

Сигурно се шегуваш. За Аамод (т.е. Омод) говоря. Напрежението беше още по-голямо, защото трябваше да се "съберат" и да се представят максимално добре и след прекъсването. За което пък се искат железни нерви. Сега остава да ми кажеш, че е било на късмет, едва ли не.
Имам предвид, айде, за другите очевадно имаме разминавания, но този човек беше не само страшен талант, голям работяга, позитивна личност със страшно здрави нерви, изключително успешен (май все още си се води най-добрият олраундър), ами и много земен и някак така и не успя да се разположи удобно под светлината на прожекторите. Биеше останалите съвсем редовно, но други бяха големите "звезди".
Абе, да. Както казах, тоя човек ми е изключителен източник на вдъхновение и това, което пишеш за златото му в Торино, много ме изумява. Точно щом гледаш толкова зимни спортове (а и спорт по принцип) трябва да си наясно, че подобно прекъсване е най-големият тест и тогава си проличава кой от какво е направен.
Колкото до бегачите в биатлона, няма лошо да им се кефиш, ама за какво са им тия пушки? Имам предвид, че огромната част от състезателите могат да бъдат едно 8-10% по-бързи, но се ограничават сами в името на стрелбата (т.е. имат и акъл, не само ски на краката). Гьоснер кво прави - търчи като отвързана и като застане на рубежа, всички залягат. Е, мерси - да си беше стояла в ски-бягането. Както казах и по-рано, Грос е талантлив, но не е бог. За допинга няма да пиша повече, ще си остана със съмненията и абсолютната убеденост, че никой няма да закачи най-големия "посланик" на биатлона в световен мащаб, защото това би била лоша реклама за спорта като цяло. Нито пък ще хванат някой от германците, което не е, защото са чисти като момини сълзи (и да, знам, че по-рано писах за Фишер и Грос и не, не съм глупачка - далеч съм от мисълта, че всичко е било напълно изрядно през цялото време и при тях).

Хм, като ти гледам пристрастията, снукър гледаш ли? Почти мога да се обзаложа кои биха били твоите любимци. :mrgreen:
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот assault » 21 Фев 2013, 10:48

Ами точно. Според мен прекъсването даде огромно предимство на по-възрастните състезатели. Все пак кога друг път ще видиш челната тройка да е от 35-34 и 29-годишни. :lol: Изнервянето на по-младите+опит+променените условия помогнаха на Аамодт. Не му и оспорвам постиженията, но точно 2006г. бе съмнителна. 2002г. също спечели комбинацията благодарение на Боде Милър. Тогава Бодето беше слаломист и гигантист и бе пълна скръб в спускането. А Аамодт бе сила в спускането. 2002г. Бодето губеше над 2 секунди на спускане, 2005 вече печелеше световните скоростните. :lol: Как да е, не ми се ще да омаловажавам успехите на Аамодт. Все още се води най-успешният скиор на олимпиади и световни. Дано Свиндал да го мине, до момента и той се движи с много добро темпо откъм медали, макар да почна сравнително късно да печели медали. :)
Гьоснер си е Гьоснер. Ако не си забелязала, идващите от ски бягането, са 3 пъти по-бързи от чистите биатлонисти. Заради това никога една Андреа Хенкел не би могла да се мери с Гьоснер по скорост. И за такива състезателки като нея си има индивидуално. Мен лично адски много ме е яд как след Солт лейк Сити намалиха щафетите от 7,5 км. на 6, с което направиха стрелбата още по-важна.
Да, гледам и снукър (основно световното+турнирите преди него), но предположи кой/кои са ми любимците. :mrgreen:
assault
Танцуващия с клавиатури

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 21 Фев 2013, 17:52

Те че са по-бързи, по-бързи са, но не мога да приема, че стрелбата трябва да се омаловажава - все пак за другото си има ски-бягане. Но е ясно, че по тоя въпрос хората рязко се различават - аз познавам представители и на двата лагера, така да се каже.
А колкото до Хенкел, тя има 18 подиума именно в спринта и ако я питаш, ще ти каже, че това е коронната й дисциплина (или поне беше така допреди няколко години, когато от сайта на ИБУ събираха въпроси към нея и й ги бяха задали на една пресконференция - един от тях засягаше точно успехите й в индивидуалното и тя едва ли не се обиди и каза, че всъщност най-големите й успехи са дошли в спринта). Разбира се, трябва да се има предвид, че спринтове има на практика на всяка СК, така че процентно броят на подиумите й, съотнесен с броя състезания, не е толкова голям, но пък трябва да се има предвид и конкуренцията. Че украинките кога са печелили спринтове - а ето, че се събудиха, макар и да не са толкова бързи, колкото Гьоснер.
А ако тя не се научи да стреля, големите й успехи така и няма да дойдат - защото не може целогодишно да поддържаш форма, която да ти позволява да правиш по 4 грешки в спринта и пак да си на подиума. Единични победи като тези по-рано през годината - със сигурност. Но не и наистина да си остави името в историята на биатлона.

Пък в снукъра вероятно си за Робъртсън и Селби, вероятно и Хигинс. Звездите ми го говорят. Може да имаш и други фаворити, но поне един от тия присъства сред тях. Ако не съм познала, кажи за кого викаш. Ако съм - ще ти кажа и защо. Дори подозирам, че може да си и за Мърфи, но по-скоро не ми се иска да го вярвам.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот assault » 21 Фев 2013, 19:11

Доста далеч от целта, дори потресаващо далеч. :shock: За Хендри и О'Съливан съм, тоест към днешна дата само Ронито. :wink: Макар че Селби също е пекан, но все още не може се мери с тия двамата.
assault
Танцуващия с клавиатури

Мнениеот Das Erste » 21 Фев 2013, 19:53

Ох, много се радвам за представянето на Владо и Краси днес в Банско! Много добро начало на Европейското за тях! :) :cheers:
Море на вечерта - и полунощите,
опитомено в толкова пристанища.
Върни ми и хрилете ти, и перките,
и радостта ми от живота в твоето
пространство, светлина...

-хр. фотев
Аватар
Das Erste
Летящите Пръсти

Благодарил (а): 681 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 21 Фев 2013, 20:05

Ти пък - егати комбинацията: Хендри И О'Съливан.
Впрочем, аз за Хендри бях сигурна, защото като гледам, си падаш по звездите и по силните на деня, но не го писах, понеже се пенсионира. Не можех да го трая.
Виж, Рони е друга работа, но уви, в момента се изживява като фермер и вероятно дори няма да го видим на Световното. Ей, тоя човек как го хапят калинките... Обожавам го, ама не е съвсем в час. Иначе е чиста проба гений.
Таааа... да, аз съм за него, Магуайър и Ебдън. И харесвам и Матю Стивънс и Марк Кинг (ама него по причини, които нямат общо със снукъра). Като те гледам по колко флаши и фойерверчести състезатели си падаш + светилата в съответния спорт, нямаше как да не са Хендри, Селби, Робъртсън (някой/и от тях). За Рони мислех, ама го махнах, защото аз го харесвам, а като гледам как ни се разминават вкусовете... леле! :)

Дас Ерсте, браво, браво, ама то не се е и очаквало нещо по-малко от тях при тая конкуренция. Продължавам да мисля, че участието в масовия старт в Нове место щеше да донесе на Краси повече активи от тоя медал на Европейското. Там ходят, за да си ласкаят самочувствието, в общи линии - винаги сме имали медали.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот assault » 21 Фев 2013, 20:26

Ти ги наричаш "силните на деня", аз пък ги наричай хора с характер, шампиони. :wink: Много трудно ще подкрепям хора като Катрин Апел или Силви Бекаер, прекалено посредствени ми идват. Трябва да изпъкват с някакви успехи, за да ги подкрепям. Респективно в снукъра трудно ще подкрепям такива като Магуейър или пък Али Картър (макар че на последното световно го подкрепях).
Аз не виждам никво браво на Краси. Осрал е последната си стрелба, иначе е бил със злато. При тия туристи, дето са дошли, тоя бронз си е позор. Същото и за Владко Илиев.
assault
Танцуващия с клавиатури

Мнениеот Das Erste » 21 Фев 2013, 20:39

Търговец, то се знае, че конкуренцията е по-ниска на Европейското, но все пак успя да се пребори с руснаците и отиде на трето място. Пък те в повечето случаи са на подиум. И какво му е лошото на един медал, само ще му повдигне самочувствието и увереността, дето викаш ти. За масовия старт всички сме на едно мнение, трябваше да участва, ама вече минало-заминало, няма смисъл да го мелим. Да се надяваме, че като отиде в Осло-Холменколен Краси (както и другите ни състезатели) ще постигне по-добри резултати. Европейското е вид тренировка, вид мотивация. Само дано не се изтощи и като се върне после да постига по-лоши класирания.
Аз лично съм по-недоволна от момичетата днес. Емилия наистина имаше шанс за по-предни позиции, ама стрелбата от прав...
И ако може някой да ми каже на кое място финишира Моника Хойниш, че това го пропуснах?

Вие пък и двамата как критикувайте, зарадвайте се малко де. :lol: :lol:

-хр. фотев
Аватар
Das Erste
Летящите Пръсти

Мнениеот Търговецът на кристал » 21 Фев 2013, 20:50

За Магус хич няма да отварям дума - направо да затваряме темата. :) Ами хубаво, че счупи каръка сега на Уелш Оупън - надявам се да продължи стрийка и на Световното. То имаше тема за снукъра, трябва да я изровим покрай идните турнири.
Сори за отклонението, беше ми любопитно.
П.С. Точно пък Рони ако кажеш, че има характер на шампион... Талант на шампион - да, безумен дори. Но не и характер, което е жалко (ма пък иначе щеше да е твъъъъъърде скучно за гледане).

Наш'те момичета са си екскурзиантки по дифолт. Хич не ги гледам, не се интересувам, хем да не се дразня излишно. Там ни талант, ни работа, ни характер. Дай им дискотеки, както ми е казвал някога един човек.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот assault » 22 Фев 2013, 00:07

На титла бих се зарадвал, не на бронз, когато нашият е осрал последната стрелба. Да не говорим, че е бил по-бърз от златото и среброто като ски бягане.
Жените и аз не искам да ги коментирам. Само като видях на индивидуалното на световното-Десислава Стоянова 13 грешки и 18 минути и ме хвана яд, че държавата й дава дори и стотинка за подготовка. :x Стефани Попова с 6 грешки на 12;30, при все че това й била най-силната дисциплина според думите й. Въобще да се отказват от биатлона и да се пренасочват към други сфери на живота.
assault
Танцуващия с клавиатури

Мнениеот Das Erste » 22 Фев 2013, 00:21

Много има още да се иска от момичетата.
Имай предвид, че са много млади и тепърва ще придобиват опит.
Не мисля, че подобно отношение би било от полза за тях, тъй като в отбора се четат коментари и мнения на зрителите. Българи сме, всички искаме да постигат добри резултати, ядосва ме се на лошите представяния, ама все пак трябва да имаме малко вяра и подкрепа, не мислиш ли? Ти го изкарваш все едно не тренират и само си намират оправдания...

-хр. фотев
Аватар
Das Erste
Летящите Пръсти

Мнениеот assault » 22 Фев 2013, 00:48

То денят си личи още по заранта. :wink: Само ще напомня, че преди 10 години българка точно по това време беше лидерка :!: :!: :!: :!: в световната купа. А тия пачи не могат да вземат точка (при все че промениха и точкуването до 40-то място да се взема), кво повече да си говорим. Наште са сред 10-те най-слаби на индивидуалното на световното. По-добре да не ходят, ако само за спорта ще резилят страната.
assault
Танцуващия с клавиатури

Мнениеот Търговецът на кристал » 22 Фев 2013, 01:21

Ми така са ми го казали хора от отбора, така си личи и по резултатите, та няма какво да се съмнявам. Нека четат, да се знае. Краси що не го плюят хората? Щото последните 3-4 години всяка година показва все по-добри резултати. Може да е бавничко, но върви нагоре и само нагоре и не е спрял да се развива. Но много добре знам отдадеността му и спортния му хъс, знам и моментните му разочарования от много неща преди време, знам и че тренираше на въпреки и пак постигаше резултати, така че тия успехи са съвсем закономерни. А Емилия Йорданова вече колко години е в световната купа? Това й е или 5-ти, или 6-ти сезон и за толкова стартове е успяла да влезе 2 пъти в точките (даже статистиката на сайта на ИБУ ми показва, че е само веднъж, ама аз имам спомен за 2 пъти). Е, ако на това му викаш прогрес... Разбирам, българи сме, но нека наричаме нещата с истинските им имена.
Както от мен няма да чуеш лоша дума за Краси Анев (каквото и да стане с кариерата му оттук насетне), така и няма да сипя хвалебствия по адрес на дългогодишни туристки. Имат чат-пат проблясъци в стрелбата, но бягането им е толкова трагично, че на тяхно място досега да съм свалила ските отдавна. И отново - нека четат, специално за Ема не го казвам за пръв път това, бях го писала и във форума на ИБУ едно време, та се беше обидила на чест и достойнство, но някак не намери аргументи да ме обори И тогава. То аз да отида на тяхно място, ще изкарам точно толкова точки, колкото са изкарали общо всичките ни момичета за цял сезон дотук - а именно 0 (моя грешка, Ния има 4, с които се нарежда на "престижното" 86-то място от 88 момичета, печелили точки тоя сезон).
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот assault » 22 Фев 2013, 01:39

Е те тия й точки дойдоха от световното, от индивидуалното с 37-мото място. :lol: :lol: А преди точки вземаха първите 30...Да не говорим, че женският биатлон в последните години е в криза. Преди конкуренцията бе многократно по-голяма.
Иначе и аз имам предвид точно горното мнение. Против мъжете не коментирам, все пак допреди 10 години мъжкият ни биатлон бе мъртъв. Но и резултатите от европейското не могат да ме впечатлят, освен ако не е титла на фона на тая конкуренция. Аз като се сетя какъв успех бе Виталий Руденчик с 22-рото място (ако не се лъжа, +-1/2 места) на олимпиадата в Торино, а сега нашите влизат и в десетката. :) Прогресът винаги се забелязва бързо.
assault
Танцуващия с клавиатури

Мнениеот Търговецът на кристал » 22 Фев 2013, 01:47

...особено когато е стабилен и постоянен, а не разни единични резултати по 1 влизане в точките на сезон.
Пък ти мани Виталий, той пак беше добре: първият лъч надежда в мъжкия ни биатлон. Аз му се радвах, още повече, че именно покрай него се запознах с хората, които споменавам по-горе (и интересно, че отворихме дума за него - тъкмо днес (вече вчера, тоест) беше рожденик). :) Ами преди него? Георги Касабов май беше... и други дори не помня. Беше страшна работа.

Иначе те разбирам защо се ядосваш на Краси за бронза, но пак имай предвид, че навъртя 60 състезателни километра, регистрира добри резултати и направи хубави състезания. Нормално е вече да се натрупа и психическа умора, още повече, че като ми казаха какво е говорил из интервютата, явно е леко на нож я с треньори, я с федерация в момента. При всички положения, това води със себе си още напрежение. А и колко от участниците на Европейското бяха в Нове Место преди това? Погледнато вън от контекста, си прав, че златото е съвсем по силите му. Но в случая трябва да се имат предвид и тия фактори.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Спорт