Зимни спортове 2012/2013

Форум за най-популярните и масово провеждащите се в Софийския университет организирани спортни турнири, състезания и събития

Модератор: ники

Re: Зимни спортове 2012/2013

Мнениеот assault » 22 Фев 2013, 02:16

А Руденчик що всъщност се отказа. Помня, че стана ваксаджия, но защо се стигна до това шокиращо, поне за мен, решение. Добре се справяше момчето, при все че тогава беше само той.
assault
Танцуващия с клавиатури

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 22 Фев 2013, 09:31

Не мога да ти кажа. Не сме били чак толкова близки, че да си позволя да разпитвам, но предположението ми е, че сам разбра, че е стигнал върха на възможностите си, а именно понеже единствен той имаше някакви успехи, хората очакваха още повече от него и вероятно напрежението му дойде в повече. Пък и се отказа достатъчно млад, за да може да си се занимава и с други неща, вместо да чака още 7-8 години, които можеше да изкара по пистите с неясен резултат. Не го виня, той имаше епизодични успехи, но така и не успя да оправи стрелбата и да я вдигне над 70%, което е наистина малко, особено когато си бърз, но не и сред най-бързите. Абе, 70% са си много, много малко, откъдето и да го погледнеш и нямаше развитие, та си мисля, че взе най-правилното решение.
А иначе не беше само той: Виталий се отказаааааа... 2007/2008, а 2006/2007 вече се състезаваха Краси, Мишо, Владко и онзи... Кирил... оф, май Василев беше, дето се отказа след разни скандали с федерацията. Един с воднисто сини очи, ако го помниш. Точно на откриването на сезона в Йостерсунд 2006/2007 беше, когато се запознах с тях, тогава само Мишо не беше там, защото беше останал да тренира другаде и се присъедини по-късно към Световната купа.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот Das Erste » 23 Фев 2013, 15:25

http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=534545296566292&id=176638549023637
Някой знае ли какво се е случило? Аз съм изпуснала. :lol:
Море на вечерта - и полунощите,
опитомено в толкова пристанища.
Върни ми и хрилете ти, и перките,
и радостта ми от живота в твоето
пространство, светлина...

-хр. фотев
Аватар
Das Erste
Летящите Пръсти

Благодарил (а): 681 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 23 Фев 2013, 16:44

Не, ама е бил цирк, така като чета. Сигурна съм, че Катето не им е останала длъжна. 5 години като не можеш да влезеш в точките, естествено, че федерацията ще ти е виновна. И Космосът - и той. Фази на Луната, спане накриво, кофти ваксмайстор (не, грешка, Емилия поне него няма да го обвини :compress: ), кофти фризьор... :mrgreen:
Факт е, имат проблеми, нямат много пари и т.н.т. Ако обаче си мислят, че чешката федерация раздава злато с шепите, се лъжат. А въпреки това постигат значителни успехи и не мрънкат. Ето, той и Краси си казва - много от успехите си ги е постигнал на въпреки и е вярно, че ситуацията беше/е сложна във финансово отношение (знам за периода преди Катето, сега нямам представа), но в живота е така: стягаш си задника и правиш, каквото ти е по силите с наличните средства. Ако толкова са ти силите, много кофти, но това не е следствие само от средствата, а и от труда и таланта. Затова преди да се пенят момичетата, нека си признаят пред себе си защо Краси успява, а те толкова години циклят все на едно място.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Das Erste » 24 Фев 2013, 12:30

http://sport.bnt.bg/index.php/drugi/zimni-sportove/razdor-v-biatlona-poziciite

Ето видео с коментарите на Дафовска и две от момичетата.
Е, сега, няма как да не се съглася с Катето. :roll: БНТ сериозно си търсят драма. :D

-хр. фотев
Аватар
Das Erste
Летящите Пръсти

Мнениеот Търговецът на кристал » 24 Фев 2013, 13:15

Не ми се отваря от Чехия, още вчера го пробвах. :( Но мога да си го представя, де. И based on an educated guess, заставам твърдо зад Катето. Нея щото я засипваха с пари, докато се състезаваше! Парите от спонсори тръгнаха, когато дойдоха и успехите й. Иначе и тя е спала по треторазредни хотели и бунгала (точно в Йостерсунд си спомням, че женският ни отбор беше в някакъв много обикновен хотел - мъничък, встрани от калабалъка, нищо особено, а момчетата спяха в бунгала буквално извън града). И Боран Хаджиев беше едновременно треньор по ОФП, по стрелба, ваксмайстор и всичко-в-едно. Тогава отборът се състоеше от състезателите, Боран (който беше треньор на жените), Юри (треньорът на мъжете), Георги Касабов (който по онова време уж беше ваксмайстор, но когато аз бях там, Боран мажеше ските) и май още един, дето така и не го разбрах какъв е. Та и тогава не бяха цъфнали и вързали, но пак бележеха успехи. И не са ходили като цветарки по медиите. :flower: :flower:

Днес много се смях на повторния опит за мъжкия спринт. Още като почна, и си викам - това няма да го бъде, що изобщо ги пуснаха! Не се радвам, че се оказах права, ама то си беше така очевидно, че просто трябваше да оставят резултатите от вчерашния спринт, или да делят наполовина тези от индивидуалното, за да ги докарат до 60 за преследването. То вече и време не остана - кога ще правят спринтове, пък преследване... Разбирам им мераците на организаторите, трасето на Бъндерица има потенциал и домакинството на Европейско си е индикатор за това. Ама е редно да проявят и здрав разум, не може да правят трети спринт - стопиха им лагерите на момчетата, да не говорим, че състезатели като Дьол вече изпускат не един, ами и втори медал.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот assault » 01 Мар 2013, 00:41

Леле мале, кви са тия наште туристи. Цинзов в на световното по ски бягане завършил 78-ми от 92-ма на 6 минути и кусур от Петър Нордхук. Теодора Малчева 70 от 77. Хвала на родните спортисти.
Като цяло доста интересно първенство се получава. (цялото FIS първенство говоря) А Марит Бьоргин до момента е супер звездата на първенството, но Тереза Йохауг как й прецака надеждите за злато във всички индивидуални. :lol: Точно в същата дисциплина-10 километра свободен стил на 4-то място, на по-малко от половин секунда от бронза, е.....Мириам Гьоснер. :shock: Нямах идея, че е чак толкова добра. Това момиче оправи ли си стрелбата на 75-80%, ще печели победи във всички дисциплини с изключение на индивидуалното. Нойнер ряпа да яде като ски бягане в сравнение с това момиче. (което е и само на 22 години) :shock:
assault
Танцуващия с клавиатури

Мнениеот assault » 04 Мар 2013, 01:23

Веднъж да похваля и наште мърди. Емилия Йорданова 19-та на преследването в Осло. Краси Анев и той с доста прилични класирания, Владко Илиев и той взе точки. :)
Тора Бергер пак отвя всички и всичко, 3 победи. При мъжете Фуркад и той три класи над останалите, добре, че на стрелбата бърка, че имаше интрига. По 1 победа за Бьо, Моравец и Фуркад, но просто е плашещо как при отсъствието на Свендсен е 3 пъти по-бърз от останалите.
assault
Танцуващия с клавиатури

Мнениеот Das Erste » 04 Мар 2013, 09:03

Ауу, аз много се радвам за Моравец, колкото и да харесвам Свендсен и (донякъде) Фукард, е наистина хубаво, че виждаме друг победител.
И за Лесер се радвам, и за Бърк! Абе изобщо съм доволна от мъжкия масов старт. Пък при жените, няма какво да се коментира, Тора си е Тора. Интригата винаги е за второто и третото място. Кузмина много я харесвам, бърза е и е добра състезателка, пък и винаги е една такава усмихната... :drunken:
Нашите се представиха наистина добре в този кръг, супер резултат за Емилия, направо не можа да повярва като финишира! :lol:

-хр. фотев
Аватар
Das Erste
Летящите Пръсти

Мнениеот ники » 04 Мар 2013, 14:04

Тази Тора Бергер никога не съм я харесвал. Нищо женско няма в нея. Много уважение за всичко, което е постигнала и всички премеждия, които преодоля в личен план, но просто не мога да я харесам.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 07 Мар 2013, 21:10

Краси Анев се отказва.
Трудно ми е да го повярвам, но не мога да кажа, че не го подкрепям. И му желая само успехи нататък и много щастие и лично удовлетворение.

Моето обобщение на ситуацията е, че Федерацията закла златната си кокошка.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Das Erste » 07 Мар 2013, 23:49

Току-що разбрах и аз. Направо ми дойде като гръм от ясно небе. Не разбирам защо го прави, несъмнено един от най-добрите ни спортисти, а да не кажа и най-добрият от доста време насам. Какво ще остане от българския ни биатлон след това решение? Не мога да го повярвам. Че той днес е направил добро състезание, 0 грешки, 13-то място...не знам... Мъчно ми е, но в крайна сметка решението си е негово, явно си има причините.

Иначе много жалко за Владо, докато не финишира, не знаех, че има 6 грешки, просто се шокирах. Започна супер, даже и времето му не можеше да подобри никой докато не дойде 105-ия състезател, наистина очаквах по-добро представяне. Мишо също е направил добра стрелба, ама явно бягането му куца. Абе като цяло не виждам какво ще стане след отказването на Анев.

-хр. фотев
Аватар
Das Erste
Летящите Пръсти

Мнениеот Das Erste » 17 Мар 2013, 15:37

Еми, свърши и този сезон.
Като приключи ски-бягането, официално няма какво да имам да правя и просто ще трябва да си пиша домашните.

-хр. фотев
Аватар
Das Erste
Летящите Пръсти

Мнениеот Търговецът на кристал » 17 Мар 2013, 18:07

Така става, като не гледаш снукър... :mrgreen:
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Das Erste » 17 Мар 2013, 19:41

Гледам всъщност. :lol: Но не съм от най-редовните.
Това беше сигурно първия спорт, към който проявих интерес преди да се запаля по биатлон и футбол, ама много често пропускам и не съм експерт. :)

-хр. фотев
Аватар
Das Erste
Летящите Пръсти

ПредишнаСледваща

• Similar topics