Бокс

Форум за най-популярните и масово провеждащите се в Софийския университет организирани спортни турнири, състезания и събития

Модератор: ники

Re: Бокс

Мнениеот ники » 21 Апр 2013, 19:16

Е, чакай да дойде на Кобрата някой мач :lol: Ще пишем тогава и останалите нещо.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Mondscreen » 21 Апр 2013, 20:19

Е прочети първият пост. Човек изрично си казва, че темата не е специално за Кубрат. :D
И щом на устните ми затрепери, от поколения скандиран вик,
в живота си аз пак откривам смисъл, щастлив съм само в този кратък миг!
И все напред ще продължавам, щом имам хилядите си мечти
и нося най-голямото богатство, сърцето синьо в моите гърди!
Аватар
Mondscreen
Паисий

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот ники » 21 Апр 2013, 20:24

ОК де, не ме гони от темата :lol: По-голямата част от потребителите на този форум се интересуваме от бокс само като има мач на Кобрата и може би максимум един ден след това.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Mondscreen » 21 Апр 2013, 20:31

Забелязъл съм. Явно боксът е дивашки спорт, недостоен за високото ниво на интелигентност на форума. :lol: :lol:
Аватар
Mondscreen
Паисий

Мнениеот Scarface » 21 Апр 2013, 22:45

Темата не е специално за Кубрат, но не е като да не може да се пише и за Кубрат ;) Иначе на мен не ми пречи и само двамата да си пишем в тая тема.
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Благодарил (а): 130 пъти.

Мнениеот Надежден Случай » 22 Апр 2013, 00:53

Mondscreen написа:Забелязъл съм. Явно боксът е дивашки спорт, недостоен за високото ниво на интелигентност на форума. :lol: :lol:

Или просто не сме фенове.
Real friends will serve you long,
Sunshine or ain't.
Real friends won't do you wrong,
Real friends don't change.
Аватар
Надежден Случай
Един от клуба на моралното влияние

Благодарил (а): 38 пъти.

Мнениеот Mondscreen » 22 Апр 2013, 10:24

Надежден Случай написа:
Mondscreen написа:Забелязъл съм. Явно боксът е дивашки спорт, недостоен за високото ниво на интелигентност на форума. :lol: :lol:

Или просто не сме фенове.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sarcasm
Аватар
Mondscreen
Паисий

Мнениеот Scarface » 10 Май 2013, 10:21

Скоро един доста интересен мач беше потвърден за 6 юли в Ливърпул - Дейвид Прайс (15 победи (13 KO) и 1 загуба) от Англия срещу Тони Томпсън (37 победи (25 KO) и 3 загуби) от САЩ. И двамата са "тежка категория" в буквалния смисъл на думата - Прайс е висок 203 см и тежи 112 кг, Томпсън е "само" 196 см и тежи 119 кг.
Това ще им е втори мач, а първият (на 23 февруари тази година) беше спечелен от Томпсън с технически нокаут във втория рунд. Победата на Томпсън беше шок за адски много хора, които определяха дотогава непобедения Прайс за следващия световен шампион в тежка категория. Ако трябва да сме честни, винаги е имало съмнения за "брадичката" на Прайс, за способността му да поема удари. Прайс беше свалян в нокдаун и нокаутиран при аматьорите доста често за боксьор на високо ниво. Един любопитен факт - Прайс и Кубрат се готвиха заедно за мачовете си през месец Май миналата година, когато Кубрат нокаутира Димитренко за Европейската титла, а Прайс нокаутира Сам Секстън за титлите на Великобритания и Британската империя. Самият Прайс каза, че спарингът му с Кобрата в Берлин е бил най-ползотворният в професионалната му кариера, защото е бил сериозно наранен и е трябвало да удържа нокаута. Кубрат го е поставил в ситуация, в която Прайс тогава не е изпитвал като професионалист.
Да кажа малко и за Томпсън - доста подценяван боксьор, който е известен най-вече с двете си загуби от Владимир Кличко. Не са много хората, които на 41 години с наднормено тегло и след току-що претърпян ужасяващ нокаут (първото гифче) могат да отидат в родния град на един от претендентите за световната титла и да го нокаутират за 2 рунда. И за всичко това Томпсън получи 25 хиляди долара, което е МИЗЕРНА сума за стандартите в категорията.
Дейвид Прайс има УБИЙСТВЕНА сила в дясната си ръка (второто и третото гифче) и изобщо не преувеличавам. Защитата му обаче е доста слабичка и според мен ако иска да бъде шампион в ерата след братята Кличко, трябва подобно на Владимир да приеме по-защитен стил. Нокаута, който претърпя от Томпсън, е вероятно най-странния, който съм виждал на толкова високо ниво. Удар със слабата ръка на Томпсън, който видимо нямаше никаква сила и целта му беше да държи Прайс на дистанция (клипчето от youtube, нокаутът е на 1:50). В заключение мога да кажа, че ако Прайс, който навършва 30 в деня на мача, иска да бъде шампион в категорията, трябва бързо да се възстанови от загубата и да вземе реванш срещу Томпсън.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Мнениеот Scarface » 15 Юни 2013, 16:04

Кубрат Пулев срещу Руслан Чагаев на 24 август в Германия. Кубрат потвърди на пресконференция преди минути. Каза, че екипът му е предложил мач на Брайънт Дженингс (САЩ) и Денис Бойцов (Русия), но и двамата са отказали. След като Адамек и Фюри се на*раха от Кубрат, сега още двама "претенденти" го правят. Голям респект за Чагаев, че прие такъв мач.
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Мнениеот Mondscreen » 15 Юни 2013, 16:30

Тъкмо го прочетох. Сакаме и чекаме 24-ти август, за да гледам как нашето момче отново мачка.Изображение
Аватар
Mondscreen
Паисий

Мнениеот Scarface » 15 Юни 2013, 21:47

Каза, че другата седмица заминава за Германия. Има тамън два месеца за един хубав лагер ;)
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Мнениеот Scarface » 15 Юни 2013, 22:04

Малко за Руслан Чагаев:

31 победи (20 KO), 2 загуби и 1 равенство. Загубите му са от Владимир Кличко и Александър Поветкин. Обратен гард, доста сериозен боксьор с добра аматьорска кариера. Световен шампион за аматьори от Белфаст 2001 г. Има победи над Николай Валуев и Джон Руиз. Висок е 180 см, което със сигурност ще даде предимство на Кубрат. Същият ляв прав, който видяхме срещу Устинов, трябва да работи нон-стоп и срещу Чагаев.

Изображение
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Мнениеот Judas » 15 Юни 2013, 23:06

Нашият ще го изяде тоя дребосък :lol:
Аватар
Judas
Легендауен флуууууууууууууудър

Благодарил (а): 76 пъти.

Мнениеот Надежден Случай » 16 Юни 2013, 00:22

И Валуев така си е мислил. :lol: Нашият има добри шансове срещу Чагаев,но както той самият каза това ще бъде може би най-тежкият му мач досега,затова да се готви добре и да използва максимално ръстовото си превъзходство.
Real friends will serve you long,
Sunshine or ain't.
Real friends won't do you wrong,
Real friends don't change.
Аватар
Надежден Случай
Един от клуба на моралното влияние

Благодарил (а): 38 пъти.

Мнениеот Scarface » 16 Юни 2013, 12:22

Да, според мен всяка версия на Чагаев е по-добра от Устинов и Димитренко ;)
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

ПредишнаСледваща

Назад към Спорт