Бокс

Форум за най-популярните и масово провеждащите се в Софийския университет организирани спортни турнири, състезания и събития

Модератор: ники

Re: Бокс

Мнениеот magov » 17 Юни 2013, 10:20

Scarface написа:Да, според мен всяка версия на Чагаев е по-добра от Устинов и Димитренко ;)

Ще го видим след няколко месеца колко е добър!
magov
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Scarface » 19 Юни 2013, 10:42

Е, Чагаев със сигурност не е това, което беше допреди две години, но все още не трябва да бъде подценяван и ще бъде най-голямото име в резюмето на Кубрат като професионалист ;)
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Благодарил (а): 130 пъти.

Мнениеот Mondscreen » 22 Юни 2013, 14:49

Непобеденият американски талант Брайънт Дженингс ще бъде новият съперник на Кубрат Пулев, след като бившият световен шампион Руслан Чагаев (Узб) се отказа. Узбекът не е останал доволен от предложените условия и е казал, че иска повече време, за да се подготви за срещата. Хората на Кобрата от компанията „Зауерланд” са поискали Чагаев да се бие на 24 август или на 14 септември, но срокът за тренировки се сторил прекалено малък за 34-годишния ветеран. Според информация на „Спортал” компанията „Зауерланд” мълниеносно е уредила нов вариант, като този път е предложена много добра оферта за Дженингс. В началото на месеца американецът призна в интервю, че вече веднъж е отхвърлил предложение за мач с Пулев. Причината е, че неговият хонорар е бил само $25 000. За сметка на това бългринът трябвало да получи $75 000 от целия награден фонд - $100 000. „Хората на Пулев не плащат достатъчно за подобен елиминационен мач”, коментира Дженингс, който е трети в ранглистата на Международната боксова федерация. От „Зауерланд” най-вероятно ще удвоят предложението за Дженингс, който се би за последно преди седмица, когато отказа Андрей Федосов в шестия рунд. До момента американецът от Филаделфия има 17 победи (9 с нокаут) и нито една загуба. Той е на 28 години и е висок 188 см. Професионалната му кариера започна през 2010-а г., а единственият по-сериозен скалп, който е взел до момента, е на бившия световен шампион Сергей Ляхович – Белия вълк.

Прочети повече на: http://www.sportal.bg/news.php?news=433416

Явно и Чагаев се е разболял от синдрома на кафевите гащи...
И щом на устните ми затрепери, от поколения скандиран вик,
в живота си аз пак откривам смисъл, щастлив съм само в този кратък миг!
И все напред ще продължавам, щом имам хилядите си мечти
и нося най-голямото богатство, сърцето синьо в моите гърди!
Аватар
Mondscreen
Паисий

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Scarface » 22 Юни 2013, 15:42

Дълбоко се съмнявам, че Дженингс ше се бие с Кубрат. Дженингс не е никак лош боксьор, даже за мен е най-добрият американец в категорията, но просто не виждам как тоя мач ше се случи скоро. И причините за това дори не са чисто спортни ;) Само се моля да не се случи Пулев срещу Димитренко втора част, какъвто слух има...
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Мнениеот Judas » 22 Юни 2013, 15:54

Дано нашият пази форма само... много му се губи инерцията така, без да има официални срещи дълго време.
Аватар
Judas
Легендауен флуууууууууууууудър

Благодарил (а): 76 пъти.

Мнениеот Scarface » 23 Юни 2013, 15:51

Идеалният вариант е да е активен през няколко месеца, но Кубрат е нон-стоп в залата и е винаги във форма, така че се надявам да не му се отрази тая неактивност в последните 9 месеца.
Между другото, точно преди една година се биха Хосесито Лопез и Виктор Ортиз (категория до 66 кг.). Доста здрав мач стана и това е перфектен пример как боксьор, който тренира нон-стоп, може да приеме мач като късен заместник и да го спечели. В случая Виктор Ортиз трябваше да се бие с Андре Берто, който даде положителна допинг проба. Хосесито Лопез прие оферта да замести Берто 2-3 седмици преди мача и трябваше да качи 4 кг., за да влезе в категорията. В крайна сметка в деветия рунд счупи челюстта на Ортиз и го отказа ;) Страшен мач, пускам линкче за заинтригуваните.

Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Мнениеот Scarface » 24 Юни 2013, 20:56

Брайънт Дженингс. Кубрат потвърди току-що. Аз все пак няма да повярвам, докато не ги видя на един ринг. 24 август.
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Мнениеот kemelo » 27 Юни 2013, 08:21

Последно той ли ще е неговия противник. Аз всеки ден чета различна информация!
kemelo
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Scarface » 27 Юни 2013, 08:32

То вече всичко стана много условно като си говорим за противниците на Кубрат, но това е последната информация :lol:
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Мнениеот Mondscreen » 30 Юни 2013, 08:42

Кубрат Пулев със сигурност ще има мач на 24 август, въпреки че все още не е ясен съперникът му. Кобрата разкри пред "24 часа", че датата вече е фиксирана, а двубоят ще се състои в Шверин, Германия. Съперник на интерконтиненталния и европейски шампион ще бъде Брайънт Дженингс или Александър Димитренко. Ако американецът откаже офертата, като претендент ще бъде посочен Димитренко. Пулев вече победи веднъж украинеца и му отне европейската титла. По всяка вероятност Дженингс ще откаже за втори път, тъй като не е доволен от финансовите условия. Той дори се оплака, че първият път от клуба на Пулев му предложили обидно малко пари.
"Чувствам се добре физически и подготовката ми върви нормално. Не е приятно това, че постоянно съперниците ми се отказват, но явно е нормално за професионалния бокс. За мен е важно да се подготвя добре, другото ще си дойде на мястото", заяви Пулев от Германия. Тази вечер той ще присъства на гала-вечер в Щутгарт, където негови съотборници от "Зауерланд" ще излязат на ринга.
Аватар
Mondscreen
Паисий

Мнениеот Надежден Случай » 30 Юни 2013, 12:15

Вече започвам да си мисля,че нашият и щаба му са тези,които са уплашени от сериозни мачове. Ако толкова бяха навити на силни съперници и големи мачове,досега сто пъти да бяха намерили човек.
Real friends will serve you long,
Sunshine or ain't.
Real friends won't do you wrong,
Real friends don't change.
Аватар
Надежден Случай
Един от клуба на моралното влияние

Благодарил (а): 38 пъти.

Мнениеот Mondscreen » 30 Юни 2013, 14:03

Аха, да. Точно така е. :roll:
Аватар
Mondscreen
Паисий

Мнениеот Scarface » 01 Юли 2013, 11:08

Аз си мисля, че парите вече започват да са по-големият проблем. Че ги е страх, страх ги е, но ако сумите от порядъка на 25 000-50 000 евро, които се цитират, са верни, те са малко за мачове на такова ниво. Малко сериозни боксьори са навити да ядат ляв прав цяла вечер за тези пари. Друг въпрос е, че боксьори от сорта на Тайсън Фюри не би трябвало да мислят толкова за пари, колкото за възможността, която му дава един мач с Кубрат. Той е на 24 г. и има предостатъчно време да направи сериозни пари. Тони Томпсън, например, на 42 г. след преживян ужасяващ нокаут и с най-високото тегло в кариерата си отиде от САЩ в Англия и нокаутира непобеден гигант пред родната му публика за едни 25 000 долара (от които за него остават не повече от 10 000) :lol:
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Мнениеот Scarface » 26 Юли 2013, 09:30

И така...след като Тони Томпсън нокаутира за втори път Дейвид Прайс, вчера официално беше потвърдено, че ще се бие с Кубрат на 24 август в Шверин. Пускам ви туита на Тигъра в туитър 8) Единственото, което остава, е Международната боксова федерация да "промотира" мача като мач за определяне на претендент №1 за световната титла.
Томпсън е много добър боксьор, макар и на 41, малко по-едър от Кубрат, обратен гард, в последните 13 години има 2 загуби, като и двете са от Владимир Кличко. Аз лично адски много го харесвам, има голяма харизма и определено с двете си победи срещу Дейвид Прайс показа, че хората го бяха отписали твърде бързо. Въпреки това мисля, че Кубрат ще го бие по точки.
Прикачени файлове
TT vs Pulev.jpg
TT vs Pulev.jpg (20.11 KiB) Прегледано 438 пъти
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Мнениеот Judas » 26 Юли 2013, 09:44

Дъртичък е все пак. Нашият трябва да го бие без да се напряга до предела...
Аватар
Judas
Легендауен флуууууууууууууудър

Благодарил (а): 76 пъти.

ПредишнаСледваща

Назад към Спорт