Трансфери

Форум за най-популярните и масово провеждащите се в Софийския университет организирани спортни турнири, състезания и събития

Модератор: ники

Re: Трансфери

Мнениеот Judas » 02 Сеп 2013, 20:55

Mondscreen написа:Йозил е отказал на Арсенал.

Ама Перес май не е :lol: А и Венгер нямаше как да направи кой знае какъв трансфер в последните години, защото стадионът се изплащаше. Така че Арсенал отново ще бъдат в битката за титлата.

Остава само от Ливърпул да спрат пазаруването на килограм на средняци и всичко ще е ок. Макар че досега Роджърс не е имал слаб трансфер. Оптимист съм за Сако, Илори, дядо Яго и Моузес.
Аватар
Judas
Легендауен флуууууууууууууудър

Благодарил (а): 76 пъти.

Мнениеот Scarface » 03 Сеп 2013, 00:39

Маруан Фелайни - Евертън -> Манчестър Юнайтед - 27,5 млн. паунда
Фабио Коентрао - Реал Мадрид -> Манчестър Юнайтед (под наем)

Одраха ни кожицата за Фелайни, но двама нови на най-наложителните позиции - OK :)
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Благодарил (а): 130 пъти.

Мнениеот Kristo » 03 Сеп 2013, 03:11

Той не излезе ли по-скъп от Ван Перси? Тва само Венгер може да пуска играчи за стотинки и после да се чуди, що всички бягат. Щом Фелайни е 27,5, Ван Перси трябва да е 60млн... взеха го за 25млн.

А най-лудото е, че Ериксен струваше 12млн, ако не бъркам. Това ми е странното на американските собственици на клубове в Англия - идея си нямат, какви ги вършат, треньора им казал че иска тоя и тоя - и айде на юруш. Даниел Леви продаде Бейл и Модрич за колко? 120млн? За колко ги е взел преди това според вас? Според уикипедия - Бейл за 7млн, Модрич за 16,5. Може да не стигнаха топ4 миналия сезон, но собственика им си изби вложенията и без да е роден в Катар и да е принц на няколко нефтени кладенеца...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот Mondscreen » 03 Сеп 2013, 07:09

Kristo написа:Даниел Леви продаде Бейл и Модрич за колко? 120млн?

Името говори достатъчно.Изображение
И щом на устните ми затрепери, от поколения скандиран вик,
в живота си аз пак откривам смисъл, щастлив съм само в този кратък миг!
И все напред ще продължавам, щом имам хилядите си мечти
и нося най-голямото богатство, сърцето синьо в моите гърди!
Аватар
Mondscreen
Паисий

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Scarface » 03 Сеп 2013, 08:29

А, ама все пак трябва да се има предвид, че звезди от холандското първенство и от Висшата лига се продават на съвсем различни цени. А и Ван Перси имаше само една година от договора си с Арсенал и отказа да подпише нов, та затова Арсен го шитна при първата възможна оферта ;)
Още няма официално потвърждение от Юнайтед за Коентрао...Иначе:

Изображение
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Мнениеот Macklemore » 03 Сеп 2013, 09:06

Scarface написа:Маруан Фелайни - Евертън -> Манчестър Юнайтед - 27,5 млн. паунда
Фабио Коентрао - Реал Мадрид -> Манчестър Юнайтед (под наем)

Одраха ни кожицата за Фелайни, но двама нови на най-наложителните позиции - OK :)

Това за Коентрао май не е вярно (няма потвърждение), но и да е вярно не виждам смисъл от него... Изобщо не видях логиката на Мойс да търси ляв бек, при положение, че имаме 3ма играчи на този пост... Жалко, че трансфера на Андер Ерера пропадна, но здраве да е, аз лично се радвам, че поне взехме НЯКОГО!
Аватар
Macklemore
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот Scarface » 03 Сеп 2013, 12:32

Трима, трима, ама реално Евра има нулева конкуренция на тоя пост. Бютнер е ясно, че е резерва на Евра за момента и няма да има много шансове да го измести. Фабио трябва да играе със залепена резерва на гърба, за да не се губи време за смяна като се контузи. Ако и Коентрао беше дошъл, щях да съм по-спокоен за тоя пост. Пък и Евра не е първа младост вече, трябва му и на него почивка.
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Мнениеот Надежден Случай » 03 Сеп 2013, 12:44

А защо Бютнер е твърда резерва на Евра си остава мистерия.

И аз предвид обстоятелствата съм доволен и на Фелайни,въпреки че се чудя какъв им беше проблемът да финализират тая сделка преди месец,когато им беше сигурен. Повече от приемлива клауза,договорът както виждаме,можеха да го скалъпят за няколко часа. Въпреки трансфера,за мен това бе разочароващо лято.
Стискам палци да се е получило това с Коентрао,защото Евра вече наистина започва да издиша,а като гледам на Бютнер шанс няма да му се даде,каквото и да става.
Real friends will serve you long,
Sunshine or ain't.
Real friends won't do you wrong,
Real friends don't change.
Аватар
Надежден Случай
Един от клуба на моралното влияние

Благодарил (а): 38 пъти.

Мнениеот Scarface » 03 Сеп 2013, 15:25

Евра миналия сезон доста издишаше дефанзивно, но тоя сезон го започна доста по-добре. Все още е най-добрият ни ляв бек. Иначе без съмнение трансферният прозорец беше пълен провал за нас ;(
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Мнениеот Kristo » 03 Сеп 2013, 16:14

Ако ще взимат ляв бек, като имат 3, поне да бяха взели Шоу от Саут'тън, да бяха пратили Бютнер под наем и Евра ще е на доизживяване... Разбираемо е - ако имаш твърд титуляр, да намериш и един резервен и всичко излишно да иде под наем. Щото ква файда от млад талант, ако не играе и чака да го пускат за Купата на Лигата срещу отбори от Чемпиъншип.

Ако имаш губещ от трансферния прозорец, това са Барса и Челси - взеха си там офанзивни играчи, а отбраната? Барса така и не взе защитник, направо е абсурдно да дадеш милиони за Неймар, а да не намерят нормален защитник. Те верно се целеха в играчи на Челси и ПСЖ - клубове, дето нямат проблеми с финансите. Ама не могат да ме убедят, че толкоз няма опции да купят - я някой младок от Испания, я някой опитен италианец.. аз бих взел Вертонген, дори и да излезе скъпичък, поне съвестта ми ще е чиста.

За Челси важи същото - те и без това ще си играят защитно, защо не взеха защитник? Какво ще ги правят толкоз крила и офанзивни халфове, не ми се вярва да излязат като Барса, със схема 1-1-8-1... А реално им липсва защитник, поне 1. Имат в дясно Аспиликуета, Иванович, в ляво Бернтранд, Коул, в центъра - Кейхил, Тери, Луиз. При все, че Коул и Тери са ветерани... За сметка на това купиха Вилиан, Шурле, Ван Гинкел, Ето'о... И пратиха бая народ под наем.. Е що?
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот ники » 03 Сеп 2013, 21:33

А Юнайтед как може да изтърват срока на прозореца за Коентрао...
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Judas » 03 Сеп 2013, 22:32

Не са го изтървали. Един от клубовете не е подал нужните документи, явно в случая е Реал.
Искали са някакъв защитник от Гранада за заместник на Коентрао. От Гранада обаче са дали същия този защитник под наем на Бенфика и като е отпаднал варианта със заместника на Коентрао, е отпаднала и сделката с Юнайтед.
Аватар
Judas
Легендауен флуууууууууууууудър

Благодарил (а): 76 пъти.

Предишна

Назад към Спорт