Сочи 2014

Форум за най-популярните и масово провеждащите се в Софийския университет организирани спортни турнири, състезания и събития

Модератор: ники

Re: Сочи 2014

Мнениеот FloWersOfEviL » 09 Фев 2014, 19:08

Руснаците разкъртиха в новата категория на кънките вееееееееее, обичам ги!
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот Lumix » 09 Фев 2014, 20:54

Търговецът на кристал написа:ИМЕННО!
А на мен ми казват да бъда над тия неща и да се наслаждавам на момента. Да ти имам момента.
Още повече, че той винаги е бил на зоб, а не го хващаха, щото е норвежец. Бьорген и Нортхуг да не би да закусват корнфлейкс и те... Оф, пак се ядосах.
Норвежци и германци винаги са били със специален статут - тях допинг-контрол не ги лови. Преди няколко години Нойнер кво правеше по пистата? А после и Гьоснер... ненормална работа. Ама са нагли, бе!

Ениуей, стискам палци утре за Свиндал в ските - там норвежците винаги са ми били слабост.

Доста комплексирано човече си ми се струва. Бьорндален зоба. А Фуркад, Свендсен и Бьо са си чисти минзухарчета. :Laie_52: :Laie_52: Да не говорим, че дори и да зобиш, времето лети и не може да забави някои процеси, каквито и зобове да вземаш.
Lumix
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот punch » 09 Фев 2014, 21:15

Търговецо, мерси за линка! Ще го пробвам как върви при мен стрийма.

Иначе, този сайт: http://eng.aviatortv.org/ неведнъж ми е помагал да гледам спортните преки предавания (футбол и не само). Дори свързвам понякога компа с телевизора. Тук също може да се гледат игрите.
“Of all the books in the world, the best stories are found between the pages of a passport.”
punch
Да живей словото

Благодарил (а): 9 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 09 Фев 2014, 21:22

Lumix, спокойно, не се нервирай - загуба на време си е да се обясняваш с комплексирани човечета.
Ще се изпитваме ли какво знаеш за действието на пърформънс-енхансърите, или да го оставим за друг път? И не, не съм казвала, че точно изброените от теб са минзухарчета. А че над определени нации има отворен чадър и не ги ловят.
И че такова лицемерие ниииикога не е имало. Ти сам го казваш - от един момент нататък вече няма как да върнеш годините назад. С позволени средства, добавям аз. Защото за 20+ години професионална спортна дейност, тялото не просто се изтощава, то се прее*ава генерално, съсипва се: има ли нужда да спорим по въпроса? Травмите се натрупват, усилието става неестествено за тялото (няма как да подложиш 25-годишен и 40-годишен на едно и също натоварване и да очакваш по-добри резултати от 40-годишния), натрупват се стресови фрактури, късат се мускулни влакна, като не е необходимо атлетът да има съзнанието, че има травма в дадения момент... И после се изправя на старта, наравно с още 80 души, които са се готвили съзнателно и абсолютно целенасочено точно за това единствено състезание, и ги отвява чисто бегово. Айде нЕма нужда. Щото ако на него и на Марит Бьорген им направят тестове, които обаче да се изследват обективно и без някой да ги "пази", химиците ще се хванат за главата.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 09 Фев 2014, 21:38

И още нещо - мога да ти кажа и кой български олимпиец (от съвсем близкото минало) ми разказа, когато бяхме на Белмекен, кои нации са предупреждавани за "изненадващия" допинг-контрол, който понякога им организират в базата. И как спортисти от съответните лагери отиват за по едно денонощие на палатка някъде из планината, а от допинг-контрола си затварят очите за отсъствието им, приемайки безумни извинения.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Kristo » 09 Фев 2014, 22:14

То аз на олимпиадата по литература взимах допинг, че тез ли няма... ай моля ви се...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот punch » 11 Фев 2014, 17:30

Стига сте завиждали на скандинавците! Това че нямаме конкурентни състезатели по зимните спортове не означава че трябва да плюем нациите които са силни в това отношение. В края на краищата си имаме много добри летни състезатели, а за останалите спортове - ще гледаме и ще се наслажлаваме на красивите гледки!
Между другото, започнах да гледам Олимпиадата по Интернет. Тук http://aviatortv.org/first_hd/ гледам състезанията по кърлинг. Довечера ще дават още кърлинг и свободен стил. На руски е, но предпочитам да гледам игрите с руски коментар, отколкото с коментарите на БНТ. И е HD доколкото разбрах.
Последна промяна punch на 11 Фев 2014, 19:41, променена общо 1 път
“Of all the books in the world, the best stories are found between the pages of a passport.”
punch
Да живей словото

Мнениеот Търговецът на кристал » 11 Фев 2014, 19:36

Каааааааааааааак пък да не им завидя...
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот ники » 12 Фев 2014, 09:27

Мен малко ме дразни, че не дават кърлинг. БНТ имат цели два канала, които излъчват игрите на живо и все пак успяват непрекъснато да пускат някакви абсолютни глупости.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот punch » 12 Фев 2014, 11:29

Виж линка който пуснах.
punch
Да живей словото

Мнениеот ники » 12 Фев 2014, 19:04

Да бе, стеиймове колкото искаш, но просто искам да си гледам хубаво качество на телевизора, без да забива през 5 мин и коментарът да е на китайски.
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот punch » 12 Фев 2014, 19:54

Коментарът за мен не е от значение, важното е самото състезание.
По-новите телевизори могат да се свързват с компютри (с HDMI кабел например), а качеството на картинката този сайт е безупречна.
punch
Да живей словото

Мнениеот MidwinterSun » 12 Фев 2014, 23:32

Аз само ще мина да кажа, че тия игри се превърнаха на пълна пародия. Не само заради медалите, чадърите и субстанциите, а и заради абсурдната негативна политическа кампания. Медийните простотии, фактът, че от ютюб трият поголовно записи от спортните събития в рамките на часове, откровените лъжи, които се изсипаха. Държавите се държат като разглезени и озлобени тийнейджърки, а международната сцена я обрънаха на прогимназия. :pukeright:
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот Kristo » 13 Фев 2014, 00:13

Олимпиадите отдавна не са за спорта - а са за много други неща:
- политика
- грандомания
- пари от реклама, спонсорство, излъчване
- показване на влияние...

Да не говорим, че зимните са много по-скучни от летните и това убива оригиналната идея.
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот ники » 13 Фев 2014, 11:41

Мен като цяло не ме бърка всичкия негативизъм около игрите и не знам защо се отдава толкова внимание на политики, решения и т.н. Единственото, което трябва да има значение, е спортът и това е, а постиженията са си на спортистите и тези масово тиражирани класирания по медали са ми доста тъпи.

А относно стриймовете знам, че мога да си вържа лаптопа към телевизора, но качеството не е кой знае какво, че чак пък опъвам тука кабели и т.н. Има и с високо качество естествено, но пък често забиват, някои ги блокират и така. Аз гледам много спорт именно през стриймове и съм доволен, че ги има, но няма какво да се лъжем за качеството. Както и да е, мисълта ми беше, че БНТ имат възможност да предават всички спортове, а не го правят, вместо което някакви лелки се лезят там телевизията и запълват ефирно време.
Аватар
ники
Чалгар

ПредишнаСледваща

Назад към Спорт