Сочи 2014

Форум за най-популярните и масово провеждащите се в Софийския университет организирани спортни турнири, състезания и събития

Модератор: ники

Re: Сочи 2014

Мнениеот kvg » 13 Фев 2014, 20:32

ники написа: Единственото, което трябва да има значение, е спортът и това е, а постиженията са си на спортистите и тези масово тиражирани класирания по медали са ми доста тъпи.
Не си съвсем прав. Класиранията по медали, фактът, че освен спортисти, се състезават държави, масовата публичност и медийно отразяване, дори „безумно“ изхарчените пари за грандоманщина създават по-различна атмосфера и правят олимпиадата различно от някое обикновено състезание. Масовият зрител вижда много от спортовете само веднъж на четири години :)
Също така, огромното внимание, което обръща света на олимпиадите, вероятно е основната причина политици и т.н. да се възползват от това.

Аз лично се надявам, че по-голямата част от това, което е изградено за олимпиадата, ще продължава да се използва. Идеята да се създаде така концентриран комбиниран зимен/летен курорт е много добра, дано руснаците се възползват от съоръженията и инфраструктурата, а не оставят всичко да се разпадне.
kvg
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 10 пъти.

Мнениеот FloWersOfEviL » 13 Фев 2014, 22:51

Плющенко :cry: :cry: :cry:
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот punch » 14 Фев 2014, 12:22

ники, зависи от кой стрийм гледаш. Има стриймове с доста добро качество. Както и да е.
Аз единствено се интересувам от самата Олимпиада, от красотата, от емоциите покрай различните състезания. Останалото тотално го игнорирам.
Не бих казал че зимните спортове са по-скучни от летните. Вярно че са по-малко и по принцип в зимните игри участват по-малко държави, но това не ги прави по-малко интересни от летните.
Обема на инвестициите в Сочи предполагам ще нараства и броя на туристите ще се увеличава, догодина по това време ще бъдат поне 50% повече. И съоръженията, сградите ще се ползват, много ясно.
Жалко че Плющенко се отказа, но пък има други силни руски състезатели, както 15-годишната Юлия Липницкая и двойката Волосожар/Транков. Красотата на Татяна Волосожар също заслужава отделно внимание.
“Of all the books in the world, the best stories are found between the pages of a passport.”
punch
Да живей словото

Благодарил (а): 9 пъти.

Мнениеот Mondscreen » 14 Фев 2014, 12:42

Миналата Олимпиада гледах само финала на хокея, най-вероятно и тази ще е така.
И щом на устните ми затрепери, от поколения скандиран вик,
в живота си аз пак откривам смисъл, щастлив съм само в този кратък миг!
И все напред ще продължавам, щом имам хилядите си мечти
и нося най-голямото богатство, сърцето синьо в моите гърди!
Аватар
Mondscreen
Паисий

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 14 Фев 2014, 13:19

Ако кажа колко се радвам, че Плюшения най-накрая реши да сваля кънките, Дид ще реши, че се заяждам. Просто за мен Човекът в тая дисциплина бе друг руснак - Алексей Ягудин. И още ми е болно, че контузиите го прецакаха така и трябваше да се откаже едва на 22-23 години. Имаше още 5-6 години да прави чудеса, ама не било писано (за 6 години състезателна дейност стана олимпийски шампион, 4 пъти световен и 3 пъти европейски: и след като се отказа, за Плюшенко стана лесно). За мен той беше много повече от всеки друг фигурист, излизал някога на леда (чисто технически - като възможности - бе повече и от предишния ми любимец, Филип Канделоро). И винаги танцуваше на много мъжка музика, без изнежените и женствени пируети на Плюшения и без тая лиричност, която винаги ми е била особено нелепа в мъжкото фигурно пързаляне. Много ми се искаше да пусна едно клипче на Ягудин, ама то как да избера, като всичките му програми ми бяха любими, оф.

Айде, като говорим за Олимпиада, нека бъде Олимпиада. Ама вижте и оценките и реакцията на публиката. ♥

"Alexei Yagudin won the gold XIX Winter Olympic Games in 2002, receiving first-place votes from EVERY judge throughout the competition. He received all 5.9s on the scoreboard for technical merit and 5,9s and four 6.0 scores for his presentation. No other man had ever earned more than one perfect mark at the Olympics.

Shortly after the Winter Olympics Yagudin won his fourth World title and received six perfect 6.0s in the short program and another two perfect 6.0s in the free skate, becoming the first skater to receive six perfect marks for the short program, including the first ever perfect mark for required elements.
"

И няколко месеца по-късно се наложи да му сменят и тазобедрената става, правиха му операция на коляното и... стана ясно, че е приключил със състезателното пързаляне. Хем се отказа едва на 23, хем за кратката си кариера постигна толкова много! После търсих тая изразителност в комбинация с "мъжки" представени програми, ама така и не я видях у никой след него.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот punch » 14 Фев 2014, 20:27

Търговецът на кристал написа: Просто за мен Човекът в тая дисциплина бе друг руснак - Алексей Ягудин.

Аз пък мисля че Марадона трябва да рита на Световното по футбол това лято :albino: Много искаш, търговецо. Ягудин отдавна се е отказал и изобщо не е ставало дума да участва в тази Олимпиада! Така че престани да търсиш под вола теле, моля ти се. :x

Вижте Волосожар и Транков, тази двойка също са едни от най-силните фигуристи днес

“Of all the books in the world, the best stories are found between the pages of a passport.”
punch
Да живей словото

Мнениеот Kristo » 14 Фев 2014, 20:29

Имаше някакъв типаж, дето го кръстили на Фак... бива ли такова подмазване, моля ви се...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 14 Фев 2014, 20:42

Казвам защо НЕ харесвам Плюшенко и защо мисля, че е много надценен. И че нямаше да е това, което беше, ако Ягудин не се беше отказал. Ако искаш, да ти го обясня и по-опростено, та да разбереш какво имам предвид? Явно се налага...
А колкото до въпроса с връщането на Ягудин и участието на Плюшенко в тая Олимпиада, Алексей беше помолен за коментар и си го каза ясно и точно: "Honestly, I don't understand why he is doing that to himself." Явно има да доказва нещо или - както предположи Ягудин в същото интервю - не знае какво друго да прави с живота си, освен да се пързаля. Даааа, такива добри другарчета са двамата. :mrgreen: Иначе и Анисина и Пейзера говориха за връщане, но с ясната идея, че биха го направили само и единствено заради феновете и биха излезли с програма, посветена на тях, без да се интересуват от оценки и съдии, със съзнанието, че отстъпват на най-добрите в момента. Не знам на какво се надяваше Плюшенко изобщо. :roll:

Кристо, то да беше само Фак... Ама айде, той е в най-пряка връзка с форума. Иначе има и Яка Хвала, и Рок Перко... днес гледах и един ски-бегач, Бессмертних. :)
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот FloWersOfEviL » 14 Фев 2014, 22:12

Точно па тая двойка, дето пунша я е пуснал изобщо не ми хареса, преди тях се пързаляха едни други руснаци, които бяха много по-завладяващи.

Ели, тва твоето нема го коментирам, че ще стане по-безумно от онва у фейса :lol:
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Мнениеот Търговецът на кристал » 15 Фев 2014, 00:46

Изображение

:mrgreen:
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот punch » 15 Фев 2014, 08:53

Търговецо, не виждам смисъл да продължавам тези безсмислени спорове! Остани насаме с прищявките си, няма нужда да пишеш огромни форумни есета на тази тема. Що се отнася до Ягудин - гледай Луната през нощта и си го представяй.
punch
Да живей словото

Мнениеот punch » 15 Фев 2014, 08:58

FloWersOfEviL написа:Точно па тая двойка, дето пунша я е пуснал изобщо не ми хареса, преди тях се пързаляха едни други руснаци, които бяха много по-завладяващи.

Ели, тва твоето нема го коментирам, че ще стане по-безумно от онва у фейса :lol:

Точно "па" тая двойка спечелиха златен медал на тези игри. Защото са ярки и артистични. Не знам какво толкова те грабна тази другата двойка.
punch
Да живей словото

Мнениеот Търговецът на кристал » 15 Фев 2014, 09:38

punch написа:Търговецо, не виждам смисъл да продължавам тези безсмислени спорове! Остани насаме с прищявките си, няма нужда да пишеш огромни форумни есета на тази тема. Що се отнася до Ягудин - гледай Луната през нощта и си го представяй.

Симпатяго, айде да не ми казваш какво има и няма нужда да пиша. Приеми, че в съответния момент съм била айляк човек и не съм имала друга работа и иди пий едно кафе в мола - чувала съм, че било добре за нервите.
Имаш великодушното ми позволение да прескачаш всичките ми постове оттук нататък, както правя аз с твоите на тема молове, слънчеви очила, нефелни музиканти със съмнителен талант и прочее кифладжийски въжделения, които ме карат да се чудя дали изобщо си... уел... реален.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот FloWersOfEviL » 15 Фев 2014, 12:05

punch написа:
FloWersOfEviL написа:Точно па тая двойка, дето пунша я е пуснал изобщо не ми хареса, преди тях се пързаляха едни други руснаци, които бяха много по-завладяващи.

Точно "па" тая двойка спечелиха златен медал на тези игри. Защото са ярки и артистични. Не знам какво толкова те грабна тази другата двойка.

Амиии.. не е нужно :)
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Мнениеот Търговецът на кристал » 15 Фев 2014, 15:50

Видяхте ли шведките каква щафета направиха? Т.е. не "шведките", а Шарлоте Кала. Леле. Норвегия я закърши много зле на тая Олимпиада - само дето бяха тръгнали с голямата кошница.
И съм доста разочарована от качеството на волната при мъжете снощи - много нерви, много нещо. Което е обяснимо, де, ама не очаквах толкова грешки от последната група.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

ПредишнаСледваща

Назад към Спорт