Сочи 2014

Форум за най-популярните и масово провеждащите се в Софийския университет организирани спортни турнири, състезания и събития

Модератор: ники

Re: Сочи 2014

Мнениеот kvg » 15 Фев 2014, 17:08

Всичките медалисти се изпотрепаха на леда.. А костюмът на златния медалист беше като за жена по-скоро. И аз останах разочарован от това, което видях..
kvg
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 10 пъти.

Мнениеот punch » 15 Фев 2014, 17:56

Днес беше голямо шоу на хокея. Стигна се до дузпите и бяха безкрайни. Но в края на краищата и два та отбора имат достатъчнен актив и продължават. Може пак да играят един срещу друг.
“Of all the books in the world, the best stories are found between the pages of a passport.”
punch
Да живей словото

Благодарил (а): 9 пъти.

Мнениеот ники » 16 Фев 2014, 11:12

Търговецът на кристал написа:Видяхте ли шведките каква щафета направиха? Т.е. не "шведките", а Шарлоте Кала. Леле. Норвегия я закърши много зле на тая Олимпиада - само дето бяха тръгнали с голямата кошница.
И съм доста разочарована от качеството на волната при мъжете снощи - много нерви, много нещо. Което е обяснимо, де, ама не очаквах толкова грешки от последната група.

Кала направи цяло чудо вчера. Предполагах, че може да ги настигне към края, но едва ли чак да има сили да спринтира, пък тя направо ги разсипа. А Норвегия... Чак се чудя как Марит Бьорген все пак взе златен в скиатлона.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 16 Фев 2014, 11:42

Дай да видим ей сега и мъжката щафета, но времето за Норвегия да наваксва, вече накъся доста. Не остават толкова много дисциплини. Добре, че Янсруд ги отсрами в алпийските ски, че Свиндал я свърши просто като кучето на нивата - то реално Олимпиадата за него свърши, понеже няма шанс в гигантския слалом, а в слалома няма изобщо да се пусне (предполагам, де).
А Таряй Бьо бил казал, че ако не го включат в мъжката щафета (в биатлона), ще сложи край на кариерата си. Толкова тъп опит да изнудва треньорите, че повече от това... Макар че то предвид резултатите от Игрите дотук, само Свендсен и Бьорндален са сигурни в четворката. Другите 2 позиции са силно вакантни и предполагам, че все пак ще ги дадат на братята Бьо. Като им гледам резултатите обачеееее... златен медал ще бъде изненада. А само допреди десетина дни изглеждаше абсолютно закономерен.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот Mondscreen » 16 Фев 2014, 12:19

Малшанс за Сани Жекова... :(
И щом на устните ми затрепери, от поколения скандиран вик,
в живота си аз пак откривам смисъл, щастлив съм само в този кратък миг!
И все напред ще продължавам, щом имам хилядите си мечти
и нося най-голямото богатство, сърцето синьо в моите гърди!
Аватар
Mondscreen
Паисий

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот ники » 16 Фев 2014, 14:23

Търговецът на кристал написа:Дай да видим ей сега и мъжката щафета, но времето за Норвегия да наваксва, вече накъся доста. Не остават толкова много дисциплини. Добре, че Янсруд ги отсрами в алпийските ски, че Свиндал я свърши просто като кучето на нивата - то реално Олимпиадата за него свърши, понеже няма шанс в гигантския слалом, а в слалома няма изобщо да се пусне (предполагам, де).
А Таряй Бьо бил казал, че ако не го включат в мъжката щафета (в биатлона), ще сложи край на кариерата си. Толкова тъп опит да изнудва треньорите, че повече от това... Макар че то предвид резултатите от Игрите дотук, само Свендсен и Бьорндален са сигурни в четворката. Другите 2 позиции са силно вакантни и предполагам, че все пак ще ги дадат на братята Бьо. Като им гледам резултатите обачеееее... златен медал ще бъде изненада. А само допреди десетина дни изглеждаше абсолютно закономерен.

И в мъжката щафета същата работа. И руснаците обаче не бяха особено впечатляващи. Ако не беше Легков на трети пост, който просто ги спаси с невероятното си бягане, можеха да останат и без медал.

А това на Бьо в биатлона е нямам думи.
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот Търговецът на кристал » 16 Фев 2014, 15:37

Легков трябваше да е на последен пост. Вилегжанин никакъв го нямаше.
Сега да видим какви ще ги свършат на масовия старт - Свиндал се извини на феновете си във Фейса, звучеше доста искрено, отбеляза и победата на Янсруд... Кофти, че така се получи с него, ама той няма какво да доказва ениуей.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот kvg » 18 Фев 2014, 21:04

На няколко пъти попадам на хокеен мач. Всеки път голмайсторът е сменен и почива, някой знае ли защо?
kvg
От дъжд на вятър

Мнениеот ники » 18 Фев 2014, 22:26

Сменят се непрекъснато целите петици.
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот kvg » 18 Фев 2014, 23:18

ники написа:Сменят се непрекъснато целите петици.

т.е. след гол, петиците се сменят? Това задължително ли е?
kvg
От дъжд на вятър

Мнениеот ники » 19 Фев 2014, 09:21

Не е задължително и не знам, дали се сменят винаги непосредствено след гол, но се сменят често, тъй като спортът е много натоварващ.
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот MidwinterSun » 19 Фев 2014, 09:28

Не ми е известно задължително да се извършва смяна. Но, както Ники каза, заради високото натоварване на спорта смените са чести. Доколкото знам, в правилата няма никакво ограничение за това колко често и колко пъти на мач или пък кога точно могат да се извършват смени на играчите.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот punch » 19 Фев 2014, 10:12

Остави хокея, по-добре подкрепете отбора на Ямайка по бобслей :rr:
“Of all the books in the world, the best stories are found between the pages of a passport.”
punch
Да живей словото

Мнениеот Търговецът на кристал » 19 Фев 2014, 10:39

Аааа, ама Тед Лигети какво направи в първия манш на гигантския слалооооом... изпълни ми душата! Очакваше се, де, ама при условие, че първите 5 бяха нагъчкани в разлика от 0.18 сек., той да слезе на финала с преднина от 1.33 сек... ако Хиршер го изпревари за СК в дисциплината, би било много жалко и несправедливо (не съм кой знае какъв фен на нито един от двамата, ама Лигети наистина прави чудеса).
Жалко, че няма да мога да гледам втория манш, ама с тая преднина и на куц крак, с една щека и половин ска да завърши, златото е негово (само да завърши!). Ондржей Банк прави страхотна Олимпиада, впрочем. Много впечатляващо второ място след първия манш (той е и единственият, който се добра до финала на по-малко от секунда от Лигети, остава да издържи психически във втория манш). Изобщо чехите правят много добри Игри дотук.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот punch » 24 Фев 2014, 12:28

Снощи гледах закриването. Най-страхотното закриване което съм виждал откакто се помня (е, първите игри за които си спомням че съм ги гледал бяха тези в Гърция, ама летните. От зимните май бяха тези в Торино през 2006). Супер грандиозна постановка, един истински подарък за цялото човечество. Толкова красиво и трогателно закриване. Просълзих се заедно с мечето.
Руснаците между другото, имат невероятно чувство за самоирония, говоря за ей този момент:

Изображение
punch
Да живей словото

ПредишнаСледваща

Назад към Спорт