Световен тенис

Форум за най-популярните и масово провеждащите се в Софийския университет организирани спортни турнири, състезания и събития

Модератор: ники

Световен тенис

Мнениеот sedrik » 05 Сеп 2006, 14:06

Кой е фаворитът ви да спечели US OPEN. Имам предвид, кой искате да грабне титлата.
Кои тенесисти харесвате по принцип и защо ви харесва тениса като спорт? Нека обсъдим един от най-великите спортове!
Последна промяна sedrik на 15 Сеп 2008, 14:50, променена общо 10 пъти
And now, let us step into the night
and persue that flighty temptress, adventure.
Аватар
sedrik
Писаружяк

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот sedrik » 05 Сеп 2006, 14:09

Аз по принцип нямам изявен фаворит, но в последно време много ми харесва играта на Анди Мъри. Мисля, че има невероятно предвижване по корта и страхотна мисъл във всяко едно разиграване. Надявам се да се представи добре в турнира, но мисля, че титлата е за Федерер, който също много харесвам.
Тениса ми харесва, защото е крайно непредсказуем и зрелищен. Мисля, че е един от малкото спортове, останали все още непокварени от парите.
Аватар
sedrik
Писаружяк

Мнениеот Томазо де Торквемада » 05 Сеп 2006, 15:32

Абе, приятелю, да не се обидиш нещо, но ти на кой свят живееш? Ти тенис някога гледал ли си? Знаеш ли изобщо за какво играят на Ю ЕС Оупън? Поправи ме ако греша, но там става въпрос за ПАРИ, т.е. не за ПАРИ, а за МНОГО ПАРИ! Да твърдиш, че тенисът е единственият "непокварен" от парите спорт, е все едно да кажеш, че Памела Андерсън няма гърди. Тенисът фигурира в списъка с най-скъпите спортове, от които се печели най-много. Това са Формула 1, голфът и тенисът. Тук не става въпрос за хиляди, а за милиони. Съгласен съм, че спортът е атрактивен и интересен, но той е един от най "покварените". Това, разбира се, е хубаво, тъй като тенисистите имат стимул за игра. Така трябва да бъде с всеки един спорт. Извинявай ако съм те обидил нещо, но преди да се изкажеш мисли.
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT
Аватар
Томазо де Торквемада
Артилерист

Мнениеот minm » 05 Сеп 2006, 17:46

Абсолютно верно е че се печели много но sedrik май искаше да каже че не стават уреждания на мачове и т.н, трудно може изходът от даден мач или турнир да се повлияе от пари. Които е добър бие и си печели парите, какво по честно от това.
А иначе тук едва ли ще се намерят хора да обсъждат us open, хубаво форумче за тениса има на http://www2.phpbb-host.com/phpbb/index. ... rocketball
"You scrutinize every word, memorize every line I spit it once, refuel, re-energize, and rewind
I give sight to the blind, my insight through the mind I exercize my right to express when I feel it's time"
Аватар
minm
В началото бе словото

Мнениеот sedrik » 05 Сеп 2006, 20:38

sersempeco, имах предвид съвсем друго нещо. Разбира се, че се играе за много пари и най-големите тенисисти получават огромни приходи от рекламен бизнес. За разлика обаче от футбола, тук парите играя доста по-малка роля в това кой е добър и кой не. Естествено, че по-богатите държави имат по-развити тенис школи и следователно повече таланти, но въпреки всичко парите тук не са се превърнали в толкова определящ фактор както е във футбола или във Формула1, която ти спомена. Виж кои клубове са най-добри, имат най-силните играчи и участват в шампионската лига и ще разбереш, че за да успееш във футбола трябва да имаш много пари. Кои са най-добрите отбори във Формула1 - най-богатите. Там пък ако нямаш пари, не знам за къде си. Какво беше направил Фелипе Маса преди да отиде във Ферари? А сега, като състезател на най-богатия отбор спечели голямата награда на Турция. Отново нещо за футбола: за комерсиализацията там мога много да говоря, но само ще кажа, че поради кръговрата на толкова много пари в клубния футбол, националните отбори започват да отсъпват на второ място. Доказателство за това е изключително слабото Световно в Германия. Разбира се, че ще е слабо. Та те, футболистите са толкова изцедени от клубовете си, че и да искат няма какво да покажат на най-големия футболен форум. Ето виждаш ли какво правят парите? В тениса те все още не са се намесили до такава степен и се надявам в близкото бъдеще да не се и намесят. Дано сега, sersempeco, си разбрал какво имам предвид!

P.S. minm, напълно съм съгласен с това, което каза за уредените мачове и изходите на срещите.
Аватар
sedrik
Писаружяк

Мнениеот Томазо де Торквемада » 06 Сеп 2006, 10:36

Извинявай за по-острия тон, но въпреки всичко продължавам да считам, че парите са факторът с определящо значение. Вярно е, че няма уредени мачове, вярно е, че талантът е определящ, но също така е вярно, че няма нито една тенисзвезда, изгряла без солидна финансова подкрепа. Надявам се ще се съгласиш с мен, че в нашата мила родна страна има много талантливи момчета (визирам мъжкия професионален тенис, защото там по-тудно се пробива), които нямат най-важното, за да станат звезди - ПАРИТЕ. Забелязал ли си колко от сегашните ни състезатели участват с Големия шлем и в Мастърс сериите? Колко испанци, американци, руснаци, канадци, французи, италианци, та дори чехи и хървати има? Знаеш ли каква е основната причина за неучастието на наши момчета в големите турнири? Същата, каквато и за футболните ни отбори и Шампионската лига. Да, вече имаме представител там, но догодина ще имаме ли пак или ни пуснаха, колкото да видим как е при големите. За съжаление в тениса, футбола, хокея, автомобилизма и т.н., най-големия фактор са парите. Това липсва в мъжкия тенис в България и затова няма да имаме още дълго представител там - не защото няма таланти (такива има навсякъде за всички спортове), а защото нямаме най-важното, за съжаление, ПАРИ! Извини ме ако съм те обидил, не това е било желанието ми, но не може да не се съгласиш, че спотът, като цяло, е напълно зависим от парите и условията, които се набавят с тях.
P.S. Много хубаво си се сетил да направиш тема за тенис, защото друга такава не видях във форума. Аз ще съм студент първи курс и се радвам, че има и други фенове на тениса, освен мен.
Аватар
Томазо де Торквемада
Артилерист

Мнениеот collisio » 06 Сеп 2006, 11:15

Мачът Blake vs. Federer ще е много интересен, както и този м/у Hewitt Roddick от Safin и Haas мисля,че на всички им е ясно кой ще излезе на 1/4f и Nadal на полуфинал.
Изображение
Аватар
collisio
В началото бе словото

Мнениеот Томазо де Торквемада » 06 Сеп 2006, 12:15

collisio, не знам защо си толкова сигурен, че Сафин ще спечели. Не знам откога следиш тениса, но имаше един период, в който Хаас беше номер 2 в света. След това последва отсъствие от кортовете, но след "завръщането" си Хаас отново започна да се изкачва нагоре. Въпреки че не е на нивото на Сафин, мога да те уверя, че той знае как да играе срещу величия в тениса. Напоследък Сафин се справя с кризата, която го е обхванала и все пак не е това, което сме свикнали да виждаме. Съветът ми е да не бързаш да отписваш Хаас, защото той е много "костелив орех" за много звезди в тениса. На Ю ЕС Оупън се играят 3 от 5 сета, а мачът беше прекъснат още в началото. Въпреки пробива на Сафин, Хаас е способен да обърне мача. Лично аз съм гледал мачове на Хаас на Уимбълдън, където той е правил обрати именно след прекъсвания и доигравания. Аз също симпатизирам на Сафин, но Хаас е талант, който все още не се е "развихрил" напълно.
Аватар
Томазо де Торквемада
Артилерист

Мнениеот collisio » 06 Сеп 2006, 13:06

Струва ми се неудачно да сравняваш два напълно различни вида настилки и съответната игра на тях...поради простата причина,че стила(тактиката) на игра е различна...
Пример: Надал защо е добър на червено,защото настилката е по-бавна, а в него има много мощ (физиката му) стабилна игра от зад,а пък и при цялото ми уважение към него...се заблязват моменти в играта му ,който от време на време го правят връщач особено на хард. Що се отнася до Сафин както за мен така и за повечето хора е ясно,че неговият проблем е психиката...веднъж влезнал в ритъм трудно може да бъде изместен спомни си Острейлиън Оупън`05...и определено,веднъж добил тази психическа стабилност е...по-добър е от Хаас,който в момента въобще не е на нивото на което може да бъде.
Изображение
Аватар
collisio
В началото бе словото

Мнениеот Томазо де Торквемада » 06 Сеп 2006, 13:32

В случай, че нещо не си ме разбрал, аз не сравнявам двете настилки. Моля те да прочетеш внимателно това, което съм написал, за да видиш, че вметнах Уимбълдън НЕ като съпоставка, а като пример (надявам се да правиш разлика между двете). Доколкото до твоето сравнение между клей и хард, мисля, че е доста неудачно, поради факта, че това са две разнотипни настилки. Ако въобще трябва да правим някакви сравнения, то най-добри биха били тези между трева и хард (и двете са бързи и донякъде сходни). Пример за това е играта на Анди Родик, Лейтън Хюит, Роже Федерер и др. Това, което казах (и ти не си разбрал) е, че Хаас, който е далеч от възможностите на Сафин, може да му окаже доста упорита съпротива. А доколко Сафин е напипал темпото на играта си, е доста сложен въпрос. До съвсем скоро той се представяше много слабо и по мое мнение, не си е върнал формата, дори изобщо. Стигането до тази фаза на турнира, за играч от неговия ранг, едва ли представлява особена трудност, да не говорим, че единственият сериозен съперник по пътя му бе Налбандиан (ако не се лъжа), където Сафин загуби цели два сета и не бе изключено да загуби и мача. Само непрецизната игра на Налбандиан в края на мача го спаси и го класира напред в турнира.
Аватар
Томазо де Торквемада
Артилерист

Мнениеот collisio » 06 Сеп 2006, 13:47

Ти се опитваш да ми кажеш,че не правя разлика м/у пример и съпоставка...като през цялото време аз ти давам примери и факти...ти казваш,че сравнението ми е неудачно,добре...но всъщност сам казваш това,което и аз казавам чрез примера с Надал,че има разлика в играта м/у хард и червено...ами има...разбира се!Именно това подчертах с този пример,че тази разлика съществува...не разбирам за какво точно спориш...

п.с. не приемай този "диспут" като спор с остри реплики просто обсъждаме...
Изображение
Аватар
collisio
В началото бе словото

Мнениеот Томазо де Торквемада » 06 Сеп 2006, 22:39

Това, което ти казах се оказа вярно. Сафин загуби от Хаас. Както подчертах по-рано, Сафин определено не е в добра форма, а Хаас за пореден път спъна един от "големите". Нямам претенцията да съм голям капацитет в тениса, но прогнозата ми се оказа вярна. Явно Сафин не беше набрал скорост, както каза колегата, дори напротив, отсъпи на тенисист, който, по моя преценка, е далеч от неговия талант и възможности. collisio, не се обиждай, но гледай на нещата като реалист, а не като фен. Аз съм фен на Родик, но това не означава, че трябва да изключа възможността за загуба, само защото е именит тенисист. Това е хубавото на тениса, че представянето на даден състезател е съвкупност от фактори, което означава, че на практика "ясен" резултат от мач няма. Последният може да победи първия, в което всъщност се крие магията на тази невероятна игра. Ще те помоля да четеш внимателно това, което съм написал, за да не се получават недоразумения. Настилката беше последното, което съм визирал в коментара. ТИ засегна въпроса и провокира моето разяснение. Целта ми бе да ти кажа, че изходът от двубоя не е "ясен", както ТИ заяви, а напротив. Резултатът от двубоя потвърди моето твърдение и опроверга твоето. Не си пиша актив с това (всеки би могъл да предположи какъв ще бъде изходът от срещата), но те моля да приложиш максимален обективизъм в разсъжденията си :!:
Аватар
Томазо де Торквемада
Артилерист

Мнениеот sedrik » 06 Сеп 2006, 23:03

Мен ме е яд, че Мъри отпадна, но какво да се прави, много хляб има още да изяде това момче, за да стане един от най-добрите. Все още е един нешлифован диамант. Дано единия полуфинал да е Федерер - Хаас, мисля, че ще се получи хубав мач. Въпреки умората, която със сигурност се е натръпала у Хаас, тои наистина е костелив орех за големите (макар че германеца също е един от големите).
Много ми е интересно какво ли ще се случи ако отново се стигне до един финал между Надал и Федерер. Очевидно предимство ще има швейцарецът, но в двубоите между тях двамата никога нищо не се знае.
Аватар
sedrik
Писаружяк

Мнениеот Томазо де Торквемада » 06 Сеп 2006, 23:41

Мъри е талант, който все още няма дух на победител. Той прави няколко силни мача, побеждава няколко от "големите"(за които вече споменахме) и като че ли не издържа на психологическия натиск. Това е нормално за млад състезател. Психиката е ахилесовата пета на всички изгряващи звезди. Такъв е и примерът с Гаске и Монфис. Нека си припомним как изглеждаше Федерер в началото.Тези момчета имат качествата, но нямат най-важното - рутината. Това се оправя с времето, но по-важното е, че идват добри заместители на "старите пушки". Надал, като че ли, прави изключение. Честно казано неговата игра не ми допада, но въпреки това не може да му се отрече, че играе със завиден хъс и амбиция. Вероятно, влияние оказва и страховитата сянка на Федерер, който като че ли е допълнителен фактор, оказващ влияние на играта на всички тенисисти. На мен лично ми допада Гаске. Той има добри, постоянни удари, особено бекхендът. Хюит спечели срещу него по-скоро благодарение на контузията, която сполетя Гаске. Яд ме е на такива "победи". Дано Родик да се справи с него. Едно обаче е сигурно - идва времето на новото поколение, а то е доста обещаващо и това най-вероятно ще наруши хегемонията в мъжкия тенис. Любопитното е, че Федерер записва загуби не от тенисисти като Родик и Хюит, а от такива като Гаске и Мъри. Това подсказва, че скоро може да гледаме тенис в който ще има интрига, а не хегемония на един тенисист, пък било то и най великият :D
Аватар
Томазо де Торквемада
Артилерист

Мнениеот sedrik » 07 Сеп 2006, 00:31

Аз също не съм от феновете на Надал. Разбира се, не мога да отрека, че не е феноменален тененист, но много повече ми допада играта на Федерер например. Някои ще кажат, че е много лесно и изтъркано да възхваляваш вече възхвалените, но когато става въпрос за Федерер, никакви суперлативи няма да бъдат излишни. Аз харесвам в него това, че притежава изключително елегантен стил на игра. Особено волетата на мрежата, феноменално...

P.S. Интересно сега как ще се развие остатъкът от двубоя Надал - Южни!
Аватар
sedrik
Писаружяк

Следваща

Назад към Спорт