НАРОДНИ танци

Форум за най-популярните и масово провеждащите се в Софийския университет организирани спортни турнири, състезания и събития

Модератор: ники

Re: Народни танци

Мнениеот Marrria » 25 Окт 2009, 16:46

fan4battle написа:Ако искаш можеш да погледнеш старата тема:
viewtopic.php?f=5&t=5137
Макар че не е писано в нея от известно време...
Иначе аз съм голям мераклия, но в момента съм доста далеч от СУ... Но пак продължавам! :lol:
Играла си преди?

Да, от малка.
Ти си играл в Средец, нали : ))))
Marrria
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Marrria » 25 Окт 2009, 16:52

alter ego написа:Има кръжок по народни танци към катедрата по Етнология в ИФ. Ако те интересува, провери там. :wink:

Благодаря за информ. alter ego
Ти не играеш ли ?
Marrria
В началото бе словото

Мнениеот alter ego » 25 Окт 2009, 17:19

Не ми отива много да тръскам моите 92-3 килограма на етажа. Може да повредя сериозно конструкцията на сградата. :mrgreen:
:Laie_2: Into the endless we ride... :Laie_42:
Аватар
alter ego
A Soul Lost in Endless Time

Благодарил (а): 256 пъти.

Мнениеот arabhel » 25 Окт 2009, 19:18

Със сигурност знам, че към Историческия факултет има такъв курс. Там играят любители, хореографката е страшен професионалист, а таксата е приемливо ниска. Не мога да кажа кога точно танцуват - май беше в четвъртък вечер от 18ч., но не го твърдя 100%.
Група по народни танци има и към Химическия факултет. Там таксата е направо смешна, играят ентусиасти без ръководител (доколкото помня) - който знае някое хоро, показва го на останалите. Началният час е от 16ч всеки четвъртък (има вероятност летния семестър часът да се измести в сряда от 16ч., но това май ще се уточнява по-късно).
Наскоро разбрах и за група към ФМИ - отново става дума за любители, такса май изобщо не се събира, тъй като става дума за весела компания :)
На тези места спокойно можеш да научиш доста добре българските хора. А иначе за професионални народни танци не мога да кажа нищо. Факт е, че към днешна дата ансамбъл към СУ няма...
arabhel
В началото бе словото

Мнениеот Desi Ivanova » 29 Яну 2010, 15:01

Драги приятели,

С настъпването на новата 2010 г. Фолклорен Танцов Ансамбъл “БАЛКАН” при НЧ „Цар Борис ІІІ” Ви предлага да се потопите в магията на
Българския Фолклор като сформира група за начинаещи танцьори. Репетициите ще се провеждат всяка събота от 12:00 до 14:00 в салона на читалището ( ул. „Клокотница” № 29, на ъг...ъла с бул. „Хр. Ботев”), започваме на 16.01.2010.
За повече информация: 0894 70 74 73 - Десислава Иванова, 0898 45 43 07 - Мартин Мадански.

Също така Ви предлагаме и школа за автентични български хора:
Фолклорен танцов ансамбъл “БАЛКАН” към НЧ “Цар Борис III” има удоволствието да покани всички ентусиасти, влюбени в красотата на българските народни танци, в школата за автентични хора от цяла България. Добре дошли са хора на всякаква възраст без значение дали до този момент са се занимавали с народни танци или не.
Репетициите се провеждат във вторник от 18.30 до 19.30 ч. (за напреднали) и в петък от 19.00 до 20.00 ч. (за начинаещи) в салона на НЧ „Цар Борис ІІІ”, ул. „Клокотница” № 29, на ъгъла с бул. „Хр. Ботев”.
В схемата на обучение е заложено изучаването на три хора от всяка област в рамките на три седмици, като на четвъртата репетиция се провежда преговор на наученото. Репетициите се провеждат с жива музика!
БАЛКАН обявява прием на начинаещи танцьори за представителния ансамбъл и за детските танцови школи!
За повече информация и въпроси: ens.balkan@abv.bg
Или на телефон 0889984430.
ОЧАКВАМЕ ВИ!!!
Desi Ivanova
В началото бе словото

Re: НАРОДНИ танци

Мнениеот rebellious_ » 22 Авг 2012, 21:42

Здравейте! Тъй като ще съм 1ви курс тази година и видях, че в списъка за спортовете вече фигурират и народните танци, искам да попитам дали някой има информация къде ще се провеждат тренировките, при кого и някакъв ориентировъчен график? Предварително благодаря и ще се радвам, ако открия и други желаещи. :) :) :)
- Въпреки всичко, Вие сте една малко сложна личност.
- О, не- увери го тя припряно - Не, всъщност не съм. Аз съм просто.... Аз съм просто цял куп различни обикновени хора. :)))
Аватар
rebellious_
В началото бе словото

Благодарил (а): 16 пъти.

Мнениеот Aleksander_Bliss » 04 Сеп 2012, 11:06

Да, и аз съм заинтересован, че като гледам в темата не е писано с години, хаха.
"Adfyd a ddwg wybodaeth, a gwybodaeth ddoethineb."
Аватар
Aleksander_Bliss
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Prudence » 05 Сеп 2012, 13:51

И аз. Някой ако знае нещо, да пише.
If you don't like something change it; if you can't change it, change the way you think about it.
Аватар
Prudence
hard-working

Благодарил (а): 27 пъти.

Мнениеот Aleksander_Bliss » 05 Сеп 2012, 13:59

Така, разбрах нужното. Все още се предлагат репетициите в ансамбъл Средец. От 10 семпетмври се започват, може и ,разбира се, по-късно да се отиде. Два пъти в седмицата, понеделник и четвъртък от 19,30. Такса: 10 лв. в месеца. Облеклото, което е нужно, включва анцунг (никога къси панталони), тениска и удобни обувки - гуменки, маратонки или танцувални такива. Каквото ви сърце желае. Ако ще се включвате в танца, са ви необходими и колани, тъй като се държат за коланите.
Репетицията започва със специална загрявка на музика и после се наблюдав, като в края по-старите танцьори показват на по-младите.
И така. Ще се записвате ли вие? :bounce: :cheers:
Аватар
Aleksander_Bliss
В началото бе словото

Мнениеот Prudence » 05 Сеп 2012, 14:09

Пропуснала съм темата в предишните й страници. Може ли да попитам дали групата е подходяща за начинаещи? И колани - каквито имаме ли? :D
If you don't like something change it; if you can't change it, change the way you think about it.
Аватар
Prudence
hard-working

Мнениеот Aleksander_Bliss » 05 Сеп 2012, 16:07

Хаха, за колните, не мога д кажа, може би, да, иначе, там няма начинаещи, напреднали, гледаш, учеш се, покзват ти и така.
Аватар
Aleksander_Bliss
В началото бе словото

Мнениеот Prudence » 05 Сеп 2012, 16:26

Дай ми малко повече инфо на ЛС, плс. Наистина съм заинтересована, но нямам време да гугълвам за адреси и т.н. Може да не е веднага ;)
Аватар
Prudence
hard-working

Мнениеот //Nikki » 26 Сеп 2012, 23:27

То си има и народни танци като спорт в СУ - Понеделник, Вторник и Четвъртък от 11 и от 12.30...
А иначе - колан какъвто имаш, по-добре е да е по-здрав, че понякога става яко дърпане и по възможност да е с нормална закопчалка, за да не се откопчава.
//Nikki
В началото бе словото

Мнениеот NiCk » 27 Сеп 2012, 09:27

А дали някой знае къде ще се провеждат народните танци? Благодарности предварително!
"Хората са по-склонни да извършат някое зло дело, отколкото добро, защото благодарността е бреме, а отмъщението - удоволствие." - Тацит
Аватар
NiCk
В началото бе словото

Благодарил (а): 6 пъти.

Предишна

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Спорт