СКИ !!!

Форум за най-популярните и масово провеждащите се в Софийския университет организирани спортни турнири, състезания и събития

Модератор: ники

Re: СКИ !!!

Мнениеот ники » 18 Авг 2009, 17:51

Извинявам се, ако мнението ми е в разрез с правилата на форума от сега ;)

Знам, че сега не е точно сезонът, ама искам да ви пусна една оферта за ски, дето смятам да приложа тази година, от която евентуално да се облажа малко през зимата :alien:

Та, аз имам къща в село Горна Васлица, което се пада на 30 или 31 км от Боровец - половин час път. Тая година съм много навит да я предлагам за квартира на който е навит като алтернатива на хотелите в курорта. Селото е на 80км от София и през зимата е проходимо до там. Къщата естествено е селска и не бих я оценил на 5 звезди, ама си има 3 стаи и кухня като едната стая дори е оборудвана с най-иновационното в отоплителната техника - кюмбе "Циганска любов" :lol: Има и електрически печки де, ама по принцип си е клинч, докато се постопли.

Та, решил съм да проучвам пазара и бих се радвал, ако някой си сподели мнението, преди да си пусна рекламата в някой ски форум ;) Ключът към успеха би трябвало да е това, че цената на нощувката ще е нещо смешно на фона на останалите цени, ама ако примерно дойде някаква компания от повече хора, все пак да гушна някакви парички.

Предполагам, че във форума не е редно потребителите да си правят някакви реклами на техните си глупости и ако е така, не бих възроптал прекалено много, ако ми се изтрие мнението.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Ураган от Кирки » 07 Сеп 2009, 15:31

Споделете нещо повече за ските, може ли със шейна ... или евентуално с чувал пълен със сяно и слама:Р
И днес йощ Балканът, щом буря за'фаща,
спомня тоз' ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
Аватар
Ураган от Кирки
Монархо-лоялист

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот pink floyd » 14 Сеп 2009, 20:31

Въпрос към опитните скиори:
Дойде ми наум, че ще е жалко да се лиша от удоволствието да покарам ски и реших да се обзаведа с едни дъски. Обувки имам перфектни, автомати криво-ляво, въпросът е откъде и какви ски да си купя? Идеята е да са за начинаещи (еластични, къси..знам ли какви трябва?) и да са на старо, за да мога догодина да се отърва от тях и да си купя вече нещо по мярка. 150-200 лв. Чувал съм, че правят някакъв голям базар за ски до стадион Юнак, обаче дори да отида там, не знам какво да търся. Мерси, ако някой даде съвет!
Ники, пък като стана майсторче, може да намина и през твоята бърлога :P
Аватар
pink floyd
падна Маца в каца

Благодарил (а): 1 пъти.

Re: На ски къде? :)

Мнениеот samanta_ » 14 Сеп 2009, 20:37

...
Последна промяна samanta_ на 18 Сеп 2009, 10:36, променена общо 1 път
samanta_
От дъжд на вятър

Мнениеот ники » 14 Сеп 2009, 23:44

Зимата на паркина на националния стадио можеш да си намериш всякаква екипировка. Особено за втора ръка е голяма далавера. Продават ски, които са примерно от преди 2 сезона. Аз последните си ги взех от там. За 150-200 лева, дето викаш, можеш да си намериш перфектни. Мога да ти кажа, че не е необходимо да си купуваш нови. Много по-скъпи са, а още след първия сезон, особено ако си начинаещ скиор, ще бъдат бетер употребявани.

Иначе аз бих ти препоръчал не къси, а дълги ски. На времето старите майстори ми разправяха, че за да са ти по мярка, ските трябва да са малко по-високи от тебе. Напоследък хората почнаха да карат с къси ски. Общо взето къси ски - слалом, дълги - спускане. Гледай да си ги вземеш с маркови автомати.
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот Jinnee » 15 Сеп 2009, 22:07

Здравейте, може моят въпрос да ви се стори глупав или не на място, но все пак ще питам. Доста се замислям дали да не запиша ски, защото зимните спортове много ме привличат, а и съм тренирала няколко години. Но от известно време насам карам борд и като че ли повече ми харесва.....Тааа исках да питам има ли някаква възможност да запиша ски, а да карам вместо това борд. Много ми се ще да може, но се съмнявам, че треньорът ще е навит, а и чувам, че трябва да се полагат съответните изпити за избраната дисциплина :( :( :?
Аватар
Jinnee
В началото бе словото

Мнениеот Vladimir Gergov » 17 Сеп 2009, 12:39

"Хората те оценяват най - пълно , когато положат цветя на гроба ти " Кърт Вонегът

We are mountain people, this is what we do, this is how we live...

Show and Prove

Facebook
Аватар
Vladimir Gergov
От дъжд на вятър

Мнениеот ники » 17 Сеп 2009, 12:44

Jinnee написа:Здравейте, може моят въпрос да ви се стори глупав или не на място, но все пак ще питам. Доста се замислям дали да не запиша ски, защото зимните спортове много ме привличат, а и съм тренирала няколко години. Но от известно време насам карам борд и като че ли повече ми харесва.....Тааа исках да питам има ли някаква възможност да запиша ски, а да карам вместо това борд. Много ми се ще да може, но се съмнявам, че треньорът ще е навит, а и чувам, че трябва да се полагат съответните изпити за избраната дисциплина :( :( :?

Много ме дразнят бордистите. Изобщо не мога да разбера, как може някой да препочита борд пред ски. Като ми насядат всичките в редичка на средата на пистата и като сметат всичкиа сняг настрани и направо ми иде да мина през някой с кантовете.
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот Vladimir Gergov » 17 Сеп 2009, 13:19

ники написа:
Jinnee написа:Здравейте, може моят въпрос да ви се стори глупав или не на място, но все пак ще питам. Доста се замислям дали да не запиша ски, защото зимните спортове много ме привличат, а и съм тренирала няколко години. Но от известно време насам карам борд и като че ли повече ми харесва.....Тааа исках да питам има ли някаква възможност да запиша ски, а да карам вместо това борд. Много ми се ще да може, но се съмнявам, че треньорът ще е навит, а и чувам, че трябва да се полагат съответните изпити за избраната дисциплина :( :( :?

Много ме дразнят бордистите. Изобщо не мога да разбера, как може някой да препочита борд пред ски. Като ми насядат всичките в редичка на средата на пистата и като сметат всичкиа сняг настрани и направо ми иде да мина през някой с кантовете.

Мен пък ме дразни ей това мислене. Какво значение има дали си на една дъска или на две? Колкото рият скиорите, толкова и бордистите. Пречещи и начинаещи по пистите има и от двата вида.
А за предпоитането си е въпрос на усещане и вкус. И ските и борда са си мания!
"Хората те оценяват най - пълно , когато положат цветя на гроба ти " Кърт Вонегът

Show and Prove

Facebook
Аватар
Vladimir Gergov
От дъжд на вятър

Мнениеот ники » 17 Сеп 2009, 13:30

E, това пък за риенето на снега изобщо не е така според мен, ама както и да е. Всеки да си кара, каквото иска. Все пак борд е по-модерно от ски.
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот Vladimir Gergov » 17 Сеп 2009, 20:33

Да, лапетата се кефят повече на борд, защото е модерно.
Но сноуборда съществува вече 50 години. От 20 години насам си е извоювал място в зимните спортове.
Щом Марко Зифреди спусна два пъти Еверест по северната стена, Чо Ою, и Шиша Пангма няма какво да говорим повече.
Най - изчистеното и докосващото се до планината каране е извънпистовото, неависимо ски или борд.

http://www.youtube.com/watch?v=mp7SOojQSVk

http://www.youtube.com/watch?v=Rd8AJdcnw4A

Show and Prove

Facebook
Аватар
Vladimir Gergov
От дъжд на вятър

Мнениеот ники » 17 Сеп 2009, 21:44

Изчистено и докосващо, ама и най-опасното. И като тръгне някой пикльо в гората с голямото самочувствие и после гледаме, как го търсят по новините.
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот melekh » 18 Сеп 2009, 21:25

Jinnee фас :) :) :)
По-добре ужасен край, отколкото ужас без край!
Аватар
melekh
В началото бе словото

Мнениеот Jinnee » 18 Сеп 2009, 21:58

ники написа:

Оххх тази вечна война между скиори и бордисти...Как си знаех, че някой веднага ще скочи. Аз предпочитам борд пред ски, защото преди достатъчно съм карала ски и съм решила до сменя средството, при всички положения не означава, че съм забравила ските и с радост пак бих карала, когато ми дойде настроение за тях. Искам да кажа, че това какво предпочитам, няма нищо общо с това, че бордът е модерен и не мисля, че някой трябва да го прави на въпрос, а и като съм задала въпрос, очаквам адекватен отговор, но като гледам така, май няма да получа, защото ще сте прекалено заети да хулите :lol:
Аватар
Jinnee
В началото бе словото

Мнениеот melekh » 18 Сеп 2009, 22:15

Jinnee написа:
ники написа:

Оххх тази вечна война между скиори и бордисти...Как си знаех, че някой веднага ще скочи. Аз предпочитам борд пред ски, защото преди достатъчно съм карала ски и съм решила до сменя средството, при всички положения не означава, че съм забравила ските и с радост пак бих карала, когато ми дойде настроение за тях. Искам да кажа, че това какво предпочитам, няма нищо общо с това, че бордът е модерен и не мисля, че някой трябва да го прави на въпрос, а и като съм задала въпрос, очаквам адекватен отговор, но като гледам така, май няма да получа, защото ще сте прекалено заети да хулите :lol:

Ми как очакваш да получиш адекватен отговор на толкова тъп въпрос? Спортът е ски - значи това означава че ще се карат ски. За какво ще се записваш да учиш някакъв спорт като искаш да практикуваш друг?
По-добре ужасен край, отколкото ужас без край!
Аватар
melekh
В началото бе словото

ПредишнаСледваща

Назад към Спорт