Международни отношения - МО

Подфорум към Юридическия факултет

Модератор: MidwinterSun

Re: Международни отношения - МО

Мнениеот plamy_ » 04 Яну 2009, 11:38

Благодаря много :)
А можете ли да ми кажете дали по учебника на Каймаканова се подготвяте или .. ? т.е този
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-621/id ... mitev.html
:wink:
Smile because you can..
plamy_
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Descontrol » 16 Яну 2011, 02:51

Здравейте! Не знам дали тук му е мястото да пиша, бих желал да задам някои въпроси относно специалността и кандидатстването. Аз все още имам време за избор и премисъл, тъй като съм в 11-ти клас, но всъщност вече малко по-малко ми се ще да почвам да се интересувам за да стана по-компетентен и ориентиран. Та, колко високо би трябвало да е нивото ми на английски език (ако го запиша като втори чижд в МО), или по-скоро има ли някакъв шанс да се справям по нормален начин с материала по английски, който ще имам да уча, ако нивото ми не е особено добро, да не кажа абсолютно незадоволително. :D В интерес на истината смятам, че имам дадено време за да почна да го готвя, а и имам познати, които в момента изучават дадена специалност и казват, че техни колеги имат за непонятен дори балообразуващия им специалността предмет едва ли не. :D Кажете ми, моля ви, на прав път ли съм. Каква е вероятността да се справям с тази ситуация. И друго нещо бих желал да попитам... Ако искам да посоча две специалности и да се явя на изпит по испански, евентуално за МО и Испанска филология, трябва ли изпитите да са два, или един ми върши работата автоматично и за двете специалности.
Аватар
Descontrol
В началото бе словото

Мнениеот Mackle » 18 Яну 2011, 21:52

По последния ти въпрос - един изпит за предмет... но пък можеш да се явиш на предварителната и редовна сесия, което май не важи за езиците, защото там е една сесия доколкото помня. :) Както и да е, една оценка по испански ти важи за кандидатсване във всички специалности, които изискват изпит по испански.
Аватар
Mackle
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 23 пъти.

Мнениеот stawunibus » 15 Авг 2011, 18:58

В кой семсетър започва изучаването на чуждите езици?
stawunibus
В началото бе словото

Мнениеот GBog » 17 Авг 2011, 22:24

Още сега от първия семестър два задължителни езика та чак до края на осмия
1968 - 1999 - 2008 - ?
Аватар
GBog
Драскач

Благодарил (а): 5 пъти.

Мнениеот stawunibus » 18 Авг 2011, 13:03

А изпитите по тези езици кога излизат и задължително ли е присъствието на часовете по езици, тъй като най-вероятно тези часове ще съвпадат с някои лекции и упражнения?
stawunibus
В началото бе словото

Мнениеот GBog » 18 Авг 2011, 18:26

Въпросът за присъствието в часовите по езиците е.. доста относителен. Най-вече зависи от преподавателите, на които попадаш. Някои не правят проблеми за присъствия, но при други си е наложително да се ходи всеки път. Езиковите класове (поне що се отнся до задължителните) се съобразяват с лекционния график и упражненията (във втори курс имахме такива :cheers: ), така че застъпвяния няма как да се получат. Всяка учебна година в края на двата семестъра се правят полуизпити/тестове/контролни или както искаш ги наречи, които обикновено са с тежест 1/2 от годишната оценка. Изцяло според предпочитаните методи за работа на преподавателя е дали да не възлага и още задачи през семестрите под форма на устни презентации, контролни и др. и така общата годишна оценка да се формира на базата на 3-4 оценки. Съветът ми е да гледаш да посещаваш редовно класовете и няма да имаш проблеми с изпити по езици и прочие :)
1968 - 1999 - 2008 - ?
Аватар
GBog
Драскач

Благодарил (а): 5 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 16 Окт 2011, 18:08

Ако някой види това тази вечер - четвъртокурсниците от МО утре няма да имате международно наказателно право. Предавайте нататък по линията, че лекцията е в 9 сутринта, а е много гадно напразно да ставаш рано.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот teddyssom » 18 Окт 2011, 22:59

Аз само да благодаря, понеже ме застигна новината, тръгнала оттук, и ми беше подарен 2 часа сън. Благодаря за колегиалността и браво за примера!

Теодор :)
teddyssom
В началото бе словото

Благодарил (а): 13 пъти.

Мнениеот tucoz » 20 Юни 2014, 00:39

Като кандидат-студент, който много силно желае да постъпи в СУ със специалност МО желая да попитам - дали със следните оценки е възможно да се влезе:
История (предварителен изпит) - 4.00
Английски език (редовен) - над 5.50 (още не са излезли резултатите но 95% съм сигурен че ще е над 5.50)
История (ЗП) - 6.00
Матура по БЕЛ - 5.54

Дали имам основание да съм спокоен че всичко ми е в кърпа вързано? :D
Аватар
tucoz
В началото бе словото

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 20 Юни 2014, 08:49

Избрал си си грешно място да питаш ;)
Тези въпроси се задават в подраздела на КСК - най-малкото, там има много повече хора, които могат да ти помогнат.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот tucoz » 28 Юни 2014, 14:37

Я някой да сподели впечатленията си за възможна реализация след завършване на специалността :D Чудя се между МО и Скандинавистика и леко са ми нужни съвети от хора учещи вече МО :D
Аватар
tucoz
В началото бе словото

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот Spetsnaz » 15 Юли 2014, 19:05

Казвайте сега кои сме зайците тази година :Laie_8:
Feeling sad and depressed?Are you anxious?Worried about the future?Feeling isolated and alone?You might be suffering from CAPITALISM !
Аватар
Spetsnaz
В началото бе словото

Мнениеот phoenix. » 16 Юли 2014, 17:13

Ох, успокоих се, бях решила, че тая година всички са се засилили да стават прависти ;d
"Amat victoria curam."
Аватар
phoenix.
В началото бе словото

Мнениеот Spetsnaz » 16 Юли 2014, 17:44

Бала е паднал СУПЕР много :х Голяма роля играе според мен факта , че до последно всеки ми разправяше как всички завършили МО са дюнерджии и прочие.....ако други са станали жертви на подобни слухове, това обяснява доста :cyclopsani:
Feeling sad and depressed?Are you anxious?Worried about the future?Feeling isolated and alone?You might be suffering from CAPITALISM !
Аватар
Spetsnaz
В началото бе словото

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към ЮФ