ПОЛИТОЛОГИЯ

Подфорум към Философския факултет

Модератор: Плазмодий

Re: ПОЛИТОЛОГИЯ

Мнениеот kableshkov » 13 Авг 2010, 11:41

С политология може всичко да работите. Не се заблуждавайте от името. Пример- в БНТ 1/2-ната репортери са от журналистическия, а другата от всякакви специалности- от Политология до История. Не си мислете, че с Политология ще правите анализи във в. Стършел(не се обиждайте приятели журналисти). Това е супер специалност, но докато не започнат да се занимават с нея хората не я разбират напълно.
Сътрудник към ФСС на ФФ
PR на Студентски клуб на политолога
kableshkov
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот nousy » 14 Авг 2010, 15:19

Колеги политолози, я споделете какви са отзивите на вашите близки когато им съобщите че ще учите политология... :D :D
nousy
В началото бе словото

Мнениеот Sabbath » 20 Авг 2010, 19:01

Хайде да кажа аз- нашите не бяха доволни, може би защото и двамата съжаляват, че навремето не са учили достатъчно и затова сега толкова залагат на мен. Та майка ми искаше да уча право или международни отношения, а баща ми-финанси или бизнес икономика. Отрязах ги, като им каза, че правото не ми е интересно,прависти много, нямам необходимото ниво на владеене на чужд език(макар, че държа много да го увелича), както и че математиката не ми е силна страна, нищо, че разбирам основните неща в нея. Та аз много обичам да говоря, да обяснявам, да СПОРЯ, да споделям мнение, също така много се интересувам от история и политика, както и от това непрекъснато да се подобрява животът на българина- затова реших политология. Мнозина, сред които и нашите изразиха недоволство, но аз бях решил твърдо и им казах, че ако съм сбъркал това ще е само и единствено по моя вина. Дал Бог живот и здраве, ако нещата потръгнат така както си ги мисля и надявам, след години нашите ще са радостни, че не са ме спряли :)
Заклевам се в името на
Всемогъщего Бога,че за
славата на народа си и
за честта на
православната вяра ще
забия петстотингодишния
ръждясал български нож
в гърдите на келявия
турски султан.Ако
престъпя клетвата си то
нека бъда проклет от
целия български народ и
ме постигне най-тежкото
божие наказание!
Аватар
Sabbath
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот chuspi » 23 Авг 2010, 19:30

Въпросът ми е към хората от по-горните курсове.Доволни ли сте от обучението в тази специалност, защото скоро говорих с едно момиче, което завърши тази година и каза, че е доста разочарована от всичко покрай Политологията...
chuspi
В началото бе словото

Мнениеот ivankz » 01 Сеп 2010, 20:54

Разбрах,че е излязла програмата за първи курс. Къде да я намеря и някой може ли да обясни как да я "чета" , т.е. как да се ориентирам какво ще правя следващата учебна година? Благодаря предварително. :D
Tell me why are we so blind to see
that the ones we hurt are you and me...
Аватар
ivankz
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 5 пъти.

Мнениеот YOURSFOREVER » 03 Сеп 2010, 10:53

ivankz написа:Разбрах,че е излязла програмата за първи курс. Къде да я намеря и някой може ли да обясни как да я "чета" , т.е. как да се ориентирам какво ще правя следващата учебна година? Благодаря предварително. :D

Програмата още не е излязла! Има време за това, не бързайте :) ! Програмата ще е готова към октомври и ще ви бъде раздадена на официалното посрещане :)
Ponyakoga sedya i si mislya...a ponyakoga samo si sedya...
Аватар
YOURSFOREVER
В началото бе словото

Мнениеот slackerbitch » 18 Сеп 2010, 17:59

Което как да разберем в колко часа се случва:D И ако решим да не го посетим как да се сдобием обратно с безценните си студентски книжки + програмата? :D:))
Is this me or my ego!
Аватар
slackerbitch
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот kableshkov » 18 Сеп 2010, 21:15

Има някаква ъпдейтната програма на сайта на ФФ и мисля, че е окончателната. За часа къде да гледаме? На сайта на СУ ли или някъде другаде? Поздрави и лека вечер!
Сътрудник към ФСС на ФФ
kableshkov
В началото бе словото

м

Мнениеот YOURSFOREVER » 18 Сеп 2010, 22:29

slackerbitch написа:Което как да разберем в колко часа се случва:D И ако решим да не го посетим как да се сдобием обратно с безценните си студентски книжки + програмата? :D:))

Официалното откриване за целия университет е сутринта! После следва откриване на факултета, което също се провежда в Ректората и от там се отива на 4ти км за откриване по специалности! Все още като часове не е ясно как ще става, но по принцип по специалности откриването става по обяд!Като има повече яснота ще пиша!
Ако не отидеш, ще си разбереш програмата от сайта или някой ще я качи тук (ще я има и окачена на 4ти км). книжката може да си я вземеш от секретарката на катедра Политология (Бека Натан), в кабинета й на 4ти км.

kableshkov написа:Има някаква ъпдейтната програма на сайта на ФФ и мисля, че е окончателната. За часа къде да гледаме? На сайта на СУ ли или някъде другаде? Поздрави и лека вечер!

Няма ъпдейтната програма!!!!!! Това е нашата програма за летния семестър (2009/2010)! Програмата на всички курсове за тази година ще бъде качена около 1ви октомври! Тази, която я има в момента, няма смисъл да я гледате!
Аватар
YOURSFOREVER
В началото бе словото

Мнениеот kableshkov » 19 Сеп 2010, 09:42

А какво представлява това 2+2, 0+4 на отделните дисциплини?
Сътрудник към ФСС на ФФ
kableshkov
В началото бе словото

Мнениеот YOURSFOREVER » 19 Сеп 2010, 14:27

kableshkov написа:А какво представлява това 2+2, 0+4 на отделните дисциплини?

Това значи колко лекции и колко упражнения ще имате! Примерно 0+4 е за компютърната грамотност. Там имате 4 учебни часа на седмица упражнения и нямате лекции (0 часа). 2+2 (конституция и политика например) имате 2 часа лекции и 2 часа упражнения. И така за всички предмети. Първата цифра е за лекциите, втората за упражненията!
Аватар
YOURSFOREVER
В началото бе словото

Мнениеот Райков » 02 Окт 2010, 08:37

Честито на всички новоприети политолози! Успех през академичната година и не забравяйте да посетите сайта на Студентския клуб на политолога: http://www.politology.eu :viannen_01:
Аватар
Райков
СКП, ФСС и СС :-)

Мнениеот slackerbitch » 02 Окт 2010, 15:53

Heh честито на всички (включително и на мен *party*;p)!!

Та на въпроса;D - кои избираеми ще препоръчате ? От имената засега мен лично ме влекат СПОРТ;), Курс от уч. програма на специалност европеистика, Политическа култура, История на международните отношения и евентуално Курс от уч. програма на спец. история.
Мнение/я? :rabbit:
Is this me or my ego!
Аватар
slackerbitch
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот nousy » 03 Окт 2010, 21:09

Можем ли да направим повече от 10 кредита за избираемите предмети?
nousy
В началото бе словото

Мнениеот YOURSFOREVER » 04 Окт 2010, 15:52

Честито и от мен зайчета! Много успех ви пожелавам и се надявам да останете доволни от милата ни специалност :) !

slackerbitch написа:Heh честито на всички (включително и на мен *party*;p)!!

Та на въпроса;D - кои избираеми ще препоръчате ? От имената засега мен лично ме влекат СПОРТ;), Курс от уч. програма на специалност европеистика, Политическа култура, История на международните отношения и евентуално Курс от уч. програма на спец. история.
Мнение/я? :rabbit:

Така..за избираемите... Ако искаш да запишеш спорт трябва да провериш (ако вече не си действай, че няма много време) в Ректората какви са спортовете и кога се провеждат! Проблемът със спорта е, че трябва да се съобразяваш с твоята програма и с тази за определения спорт (аз за това и не записах в крайна сметка)! Имай предвид, че когато запишеш спорт, го записваш за цялата година!!! Не можеш да се откажеш или да го смениш! Така че си помисли добре!

1. Политическа култура- ТОВА СЕ ЗАПИСВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО :lol: ! През целия семестър (ако изобщо влизате на този предмет) ще си седите спокойно и ще слушате какви ли не истории с всякаква тематика! Изпита при нас беше есе! Най-вероятно и при вас ще е така!
2. Курс от уч. програма на специалност европеистика- това не съм го записвала, но колегите не се оплакваха! Така че ако решиш го запиши!
3. История на международните отношения- този предмет е интересен. Калчева е готина, няма да ви тормози много! Изпита също е лесен (не се плашете, че е устен)! В деня на изпита влизат 6-7 човек. Тя дава на всеки тема и имате време да мислите и да си водите бележки, от които да гледате после! Запиши го, няма да съжаляваш!
4. Курс от специалност история при нас до колкото знам никой не е писал!
5. Академично писане- предметът е полезен, защото ще учите как се пишат доклади, курсови работи, реферати и т.н. Има и часове за правопис и пунктуация. Малко повече работа е, защото през семестъра има домашни (курсова работа, доклад, реферат, каквото се вземе на лекцията...темата е по ваш избор), но си заслужава!
6. Обща теория на правото- интересен предмет е. Материалът не е труден и лесно се взима! И това е от препоръчаните :D !

nousy написа:Можем ли да направим повече от 10 кредита за избираемите предмети?

Да! Може да направите повече от 10 кредита! Само имайте предвид, че тези които са в повече не се прехвърлят през следващия семестър!
Съветвам ви да не се натоварвате с много предмети! Дори да не запишете даден предмет, винаги може да присъствате на лекциите, просто няма да се явявате на изпит по него!
Аватар
YOURSFOREVER
В началото бе словото

ПредишнаСледваща

Назад към ФФ