ПОЛИТОЛОГИЯ

Подфорум към Философския факултет

Модератор: Плазмодий

Re: ПОЛИТОЛОГИЯ

Мнениеот slackerbitch » 07 Окт 2010, 12:45

^ Благодаря ти.. за н-ти път вече! ;))

Така, сега на въпроса от деня. Доц. Малинов. Възмутена съм. :D:D:D За повече красноречие не ми остана сила след дразнението, което изпитах след часа с този наш евродепутат от политическа група с убеждения, на които съм привърженик И по наследство освен лични разбирания и усещания. Как може да каже, че КЛАСИЧЕСКИТЕ текстове, които ще изучаваме при него, ги нямало в интернет на английски!?!?!?!?!?!??!?!?!??!?! Да не говорим, че под силата на това му убеждение и на това, че 'ги нямало на пазара *вероятно*' си поръчах двата тома на книгите, които е написал и сега след като разучих въпроса съжалявам. Хм, но мисля най-нагло следващия път да се откажа..40лв. ей така......................................като може да са по-малко. Не знае ли той самия най-добре за кризата. ;\ А 'теста за обща култура' с огромно подзаглавие Древногръцка история не ми се коментира изобщо. Освен да се сдухаш и да си мислиш как Светла Страшимирова е бог друго не можеш. Поне аз.

Кажете за изпита как е? Къса ли. Гаден ли е. ..по принцип имам интерес към предмета на човека, но засега.... :?
Is this me or my ego!
Аватар
slackerbitch
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот kableshkov » 07 Окт 2010, 14:31

Нито книгите бяха задължителни, нито тестът ще е с оценка. Доц. Малинов успя да покаже по един нестандартен начин кой е той всъщност и съм сигурен, че предметът ще е изключително интересен. Засега ме мъчи само мисълта за академичното писане...
Сътрудник към ФСС на ФФ
PR на Студентски клуб на политолога
kableshkov
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот slackerbitch » 07 Окт 2010, 15:19

kableshkov написа:Нито книгите бяха задължителни, нито тестът ще е с оценка.

Знам. Но това не променя съдържанието на теста, нито 'незадължителността' на тази литература в точно тази й форма. Иначе с останалото съм съгласна. : )
Is this me or my ego!
Аватар
slackerbitch
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот YOURSFOREVER » 08 Окт 2010, 20:28

slackerbitch написа:^ Благодаря ти.. за н-ти път вече! ;))

Така, сега на въпроса от деня. Доц. Малинов. Възмутена съм. :D:D:D За повече красноречие не ми остана сила след дразнението, което изпитах след часа с този наш евродепутат от политическа група с убеждения, на които съм привърженик И по наследство освен лични разбирания и усещания. Как може да каже, че КЛАСИЧЕСКИТЕ текстове, които ще изучаваме при него, ги нямало в интернет на английски!?!?!?!?!?!??!?!?!??!?! Да не говорим, че под силата на това му убеждение и на това, че 'ги нямало на пазара *вероятно*' си поръчах двата тома на книгите, които е написал и сега след като разучих въпроса съжалявам. Хм, но мисля най-нагло следващия път да се откажа..40лв. ей така......................................като може да са по-малко. Не знае ли той самия най-добре за кризата. ;\ А 'теста за обща култура' с огромно подзаглавие Древногръцка история не ми се коментира изобщо. Освен да се сдухаш и да си мислиш как Светла Страшимирова е бог друго не можеш. Поне аз.

Кажете за изпита как е? Къса ли. Гаден ли е. ..по принцип имам интерес към предмета на човека, но засега.... :?

Моля, моля :D ! Радвам се, че мога да помогна и се надявам да се видим някои път и лично :wink: :beer:s !

Виждам, че вече сте се запознали с Малинов :) ! Книгите наистина не са задължителни! Аз лично съм си взимала много малко от тях! Но ви препопръчвам списанията "Разум"! Има интересни неща в тях!

За теста те разбирам напълно :) ! И ние изпаднахме в депресия след него, но поне не пише оценки!

Не е гаден! Добър човек е, но не го показва явно :wink: ! Не къса на изпит! Дори ако на изпита видиш, че не можеш да напишеш нищо ти дава възможност (в първите 10тина минути) да си излезеш без да ти пише 2, а само като неявил се и си отиваш септември! За изпита се учи главно от записки от упражненията и от книгата "От Платон до Мил" на Димитър Иванов! Препоръчвам ви я книжката, защото има най-важната и необходима информация за всеки автор! Малинов ще ви даде темите предварително, така че можете да си ги развиете вкъщи и да се готвите така за изпита(поне ние така правехме)!

Друго за предмета на Малинов...Може би още не сте имали упражнение! Ако не сте, упражнението се води от ас. Ружа Смилова! Тя е строгичка! При нея ще правите доклади върху произведенията, които се изучават и всеки час ще има презентиращ (това се води плюс на изпита....въпреки че при мен нещо липсваше, но както и да е)! Също така тя пуска списъци за присъстващи! И да не ходите няма да ви направи проблем накрая, но е хубаво да отивате поне от време на време!

Така че не се притеснявайте толкова от Малинов! Ще се справите с него :D !

kableshkov написа:Нито книгите бяха задължителни, нито тестът ще е с оценка. Доц. Малинов успя да покаже по един нестандартен начин кой е той всъщност и съм сигурен, че предметът ще е изключително интересен. Засега ме мъчи само мисълта за академичното писане...

Прав си за Малинов! И с времето още повече ще разбирате колко добър, интелигентен и възпитан човек е само като го сравните с някои от останалите преподаватели :wink: !

Относно академичното писане...Какво те притеснява там? Предметът не е труден! Доста полезен е, защото ще научите как да пишете академични текстове, което си от огромно значение за следването ви! Мавродиева разказва и доста интересни историики, а и е насреща да помага!
Ponyakoga sedya i si mislya...a ponyakoga samo si sedya...
Аватар
YOURSFOREVER
В началото бе словото

Мнениеот ivankz » 09 Окт 2010, 19:57

А освен по интернет (susi),другаде трябва ли да запиша избираемите дисциплини?
Tell me why are we so blind to see
that the ones we hurt are you and me...
Аватар
ivankz
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 5 пъти.

Мнениеот YOURSFOREVER » 09 Окт 2010, 20:53

ivankz написа:А освен по интернет (susi),другаде трябва ли да запиша избираемите дисциплини?

Хммм, честно да ти кажа и аз още не съм много добре запозната със системата, тъй като тя сега започна да функционира! Но не би трябвало, след като си ги записал в суси да се налага да ги записваш и при секретарката! Ако искате за всеки случай я попитайте, за да няма проблеми по-натам!
Ponyakoga sedya i si mislya...a ponyakoga samo si sedya...
Аватар
YOURSFOREVER
В началото бе словото

Мнениеот ivankz » 17 Окт 2010, 13:23

По всяка отделна дисциплина всеки преподавател ни дава препоръчителна литература.
Та искам да помоля някого,ако може естествено,да постне списък с книгите,които ще са ми най-полезни по всеки отделен предмет,за да не купувам всичко и накрая да се чудя от къде да чета :D
Tell me why are we so blind to see
that the ones we hurt are you and me...
Аватар
ivankz
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 5 пъти.

Мнениеот cvetomir_p » 30 Ное 2010, 16:53

Здравейте
искам да се запиша курс по политология
кога има курсове
колко ще струва
Аватар
cvetomir_p
В началото бе словото

Мнениеот stenlyyy » 17 Дек 2010, 19:33

Желанието ми е да науча 4 езика,но съм поставен пред дилема - да кандидатствам международни отношения и политология в СУ и УНСС и там чрез задължителни и избирателни да ги наброя толкова или да се запиша на тия курсове в ИЧС-то,но пък така няма да имам професия зад себе си.Въпросът ми е - има ли перспектива в това да науча няколко езика без да уча в университет и да съм придобил диплома за дадена професия? Какво е вашето мнение?
stenlyyy
В началото бе словото

Мнениеот kableshkov » 17 Дек 2010, 19:51

Гледай сега, език в СУ без филология няма да научиш на високо ниво. Езиците са много важно нещо, но без тапия няма да се реализираш достатъчно добре, така че ти предлагам нещо друго. Запиши си МО или Политология и отделно си ходи на език към някоя школа.
Сътрудник към ФСС на ФФ
kableshkov
В началото бе словото

Мнениеот she's_crafty » 28 Мар 2011, 22:30

Здравейте бъдещи колеги, надявам се :D
Искам да ви попитам какво точно представлява специалността, да ми кажете нещо различно от това, което пише на сайта на СУ?Интересува ме главно как стои въпросът с посещаемостта на лекциите и упражненията- постоянно присъствие или може да скипваш от време на време :) Също така, ако може да споделите дали сте доволни от преподаването, подготовката, професорите, и натоварена ли е програмата ? :D
“People demand freedom of speech as a compensation for the freedom of thought which they seldom use.”
Аватар
she's_crafty
В началото бе словото

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот vdimiter » 30 Мар 2011, 23:15

she's_crafty написа:Здравейте бъдещи колеги, надявам се :D
Искам да ви попитам какво точно представлява специалността, да ми кажете нещо различно от това, което пише на сайта на СУ?Интересува ме главно как стои въпросът с посещаемостта на лекциите и упражненията- постоянно присъствие или може да скипваш от време на време :) Също така, ако може да споделите дали сте доволни от преподаването, подготовката, професорите, и натоварена ли е програмата ? :D

Специалността е наистина много широкоспектърна, както е и написано. Това означава, че няма да получиш някакви тясно специализирани знания, които да можеш да приложиш на практика веднага. Ще получиш по-скоро теоретичната база, с която вече да можеш да откриеш каква област по-специално те интересува. От там насетне, в случай, че имаш сериозен интерес, ще се наложи предимно индивидуално да го развиеш в нещо по-задълбочено, което е и смисълът на университетското образование за мен.

Посещаемостта на лекции и упражнения започва от доста високи нива, но постепенно стига до почти едноцифрени числа в някои случаи. Относно това дали можеш да пропускаш занятия - има преподаватели, които пускат присъствени списъци на упражнения и лекции, с което на практика те задължават да си там или поне те наказват в оценката, в случай, че не си. Като цяло обаче ситуацията е такава, че е напълно възможно да не присъстваш и да изкараш въпреки това сравнително прилични оценки на изпитите.

Аз лично съм доволен от преподаването на повечето ни лектори. Много от тях са публични личности и предвид този факт тяхната собствена посещаемост за мен е повече от отлична (с някои малки изключения). Доколко подготовката е задоволителна, вероятно ще разберем доста след завършването си тук. :wink:

Бих променил програмата с поглед към много повече практически насочени предмети, включително по-голям фокус върху икономиката, държавните финанси, статистиката и може би иконометрията. Вероятно бих редуцирал и според мен прекомерния брой исторически дисциплини, които повтарят едни и същи неща без особено развитие на идеите. Това обаче си е мое мнение и е плод на моите собствени изкривявания. :)
vdimiter
В началото бе словото

Благодарил (а): 7 пъти.

Мнениеот kableshkov » 31 Мар 2011, 00:22

Изпреварих те по Скайп, Митко :)

Емил Марков
Сътрудник към ФСС на ФФ
kableshkov
В началото бе словото

Мнениеот she's_crafty » 31 Мар 2011, 00:48

е мерси и на двамата :) :) :) доста изчерпателни бяхте :)

дано станем колеги :)
“People demand freedom of speech as a compensation for the freedom of thought which they seldom use.”
Аватар
she's_crafty
В началото бе словото

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот vdimiter » 31 Мар 2011, 18:22

kableshkov написа:Изпреварих те по Скайп, Митко :)

Браво, Емо, аз малко късно видях съобщението. :D

В такъв случай, след като вече си получила описание от двама души, би следвало да можеш да си съставиш по-добра картина на специалността. В случай, че нещо друго те интересува, отново ще помогнем. Успех с кандидатстването! :D
vdimiter
В началото бе словото

Благодарил (а): 7 пъти.

ПредишнаСледваща

Назад към ФФ