ЕВРОПЕИСТИКА

Подфорум към Философския факултет

Модератор: Плазмодий

ЕВРОПЕИСТИКА

Мнениеот la_cazadora » 04 Авг 2007, 11:53

Аз съм кандидат студент тази година и имам реална възможност да попадна в Европеистика с английски. :) Та, кажете нещо за специалността си.
1. Става ли?
2. Какво и е хубавото и какво лошото?
3. Полезни ли неща учите в първи курс?

Последното го питам, в случай, че реша да се прехвърлям след първата година. :wink:
Изображение
Аватар
la_cazadora
Драскач

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот д-р_Хауз » 04 Авг 2007, 13:12

а ти, ако си сигурна, че ще влезеш МО в су, няма ли да искаш да се прехвърлиш право после-вижда ми се по-логично? Да скочиш от мо на европеистика му се вика от трън та на глог. Имам един познат, дето учи европеистика в СУ и е много доволен, но на него му харесва най-много, че можеш да запишеш 2 езика факултативно и с другите два, които знае много добре става полиглотче. В европеистика се учи от всичко по малко, прилича на културологията, поне в СУ е така!
д-р_Хауз
От дъжд на вятър

Мнениеот la_cazadora » 04 Авг 2007, 14:06

а ти, ако си сигурна, че ще влезеш МО в су, няма ли да искаш да се прехвърлиш право после-вижда ми се по-логично?

Идеята ми е да се прехвърлям от Европеистика в МО, а не обратното. :wink: Аз подредих желанията си така:
1. МО
2. Политология
3. Европеистика
4. Минало и съвремие на Югоизточна Европа

След успеха от приемните изпити едва ли ще вляза МО или Политология. Европеистиката е първата специланост, за която балът ще ми стигне. Ако стане така, въпросът е да избера Европеистика в СУ или Политически науки в НБУ. Ако избера НБУ, съ сигурност ще уча мечтаната дипломация. Ако избера СУ обаче има опасност да не мога да се прехвърля МО и .... ще стане сложно.
Изображение
Аватар
la_cazadora
Драскач

Мнениеот FTF » 04 Авг 2007, 17:02

хах и аз съм на същото дередже. Подредил съм първите 3 специалности по същия начин само че съм с история и френски. Ситуацията ми е 1:1.Бала не стига за МО и Политология и мисля да запиша европеистика(ако ме земат щото ние с другите езици освен английския не сме с привилегии и с френски за Европеистика приемат само 3 момчета а не 8 както при английския) и догодина да се прехвърля или да запиша втора Политология(изисква се успех над 5.5 от първата година в унито) или МО(не се иска никъв успех). Желаната дипломация ше почака 1година но ще стане реалност. След 5 години няма да съжалявам :wink:
В този фалшив свят, хората копнеят за нещо истинско.
FTF
Шеф на матрицата

Мнениеот Crematory » 04 Авг 2007, 17:09

Попрочети из форума и ще разбереш, че бая ще съжаляваш :lol:
Аватар
Crematory
metal angel with daemons inside

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот д-р_Хауз » 04 Авг 2007, 17:38

von dem Regen in die Traube-от трън та на глог :lol: :lol:
д-р_Хауз
От дъжд на вятър

Мнениеот FTF » 04 Авг 2007, 18:41

дали ше съжалявам ти тва не може да ми кажеш. Просто не ме познаваш(казвам го нормално без някви закани или виж ма кой съм), аз може и никога да не съжалявам но поне съ млад и бъдещето е пред мен както се казва. Не съм си загубил още 5те години от живота да уча нещо дето не искам или дето другите казват че не им харесва, така че не ми казвай дали ше съжалявам
FTF
Шеф на матрицата

Мнениеот FTF » 04 Авг 2007, 18:42

от трън та на глог каза докрот Хауз и се записа в УНСС вместо в СУ :wink:
FTF
Шеф на матрицата

Мнениеот sientelo » 04 Авг 2007, 22:36

FTF написа:дали ше съжалявам ти тва не може да ми кажеш. Просто не ме познаваш(казвам го нормално без някви закани или виж ма кой съм), аз може и никога да не съжалявам но поне съ млад и бъдещето е пред мен както се казва. Не съм си загубил още 5те години от живота да уча нещо дето не искам или дето другите казват че не им харесва, така че не ми казвай дали ше съжалявам

Дано си прав защото Крематори ти го каза това с добра мисъл :arrow: неслучайно хората са изписали толкова по този въпрос не само за да си чешат езиците.В крайна сметка ти си решаваш и всичко си зависи от тебе и дано после мечтите ти не се окажат измамени,защото често го има този момент че мислиш едно, но като минеш през пътя вече виждаш нещата по съвсем друг начин.Нищо лично и успех :wink:
Като птичка в небесата :)
Аватар
sientelo
princess in love

Благодарил (а): 9 пъти.

Мнениеот FTF » 05 Авг 2007, 09:13

виж ся. За разлика от вас на мен мама и тате са дипломати и кат завърша директно ме изстрелват в някое посолство, тъй че не ми философствайте дали ше съжалявам или не и недейте си прехвърля ваще разочарования на мен :lol: Ай със здраве
FTF
Шеф на матрицата

Мнениеот la_cazadora » 06 Авг 2007, 17:10

Хайде, бе, европеисти, напишете си нещо за специалността! Аз съм приета Европеистика с английски, но тъй като не пишете нищо за специалността, като нищо може да ме изпуснете и да отида в Нов Български. :wink: Съвсем сериозно говоря. Хайде, зарибете ме. Чакам. :D

Кажете ми нещичко за специалността си.
1. Адекватни ли са ви лекциите за специалността?
2. Обясняват ли ви преподавателите
3. Осигуряват ли ви стажове някъде?
4. Как са чуждите езици?
5. Успявате ли да работите, докато учите и помагат ли ви знанията в работата?
Изображение
Аватар
la_cazadora
Драскач

:)

Мнениеот zmey » 06 Авг 2007, 20:27

Кажете ми нещичко за специалността си.
1. Адекватни ли са ви лекциите за специалността?
2. Обясняват ли ви преподавателите
3. Осигуряват ли ви стажове някъде?
4. Как са чуждите езици?
5. Успявате ли да работите, докато учите и помагат ли ви знанията в работата?

Ако искаш, бягай към НБУ, аз към този университет нямам никакво влечение, но то си е твоя работа.
Ако искаш да учиш нещо за "дипломация".. ами МО и Европеистика стават, но да ти кажа, че дипломацията в реалността няма нищо общо с дипломацията в университета. Това че ще го учиш, не означава, че ще го работиш, а дали ще го работиш - няма значение какво си учил, а кого познаваш и кой те познава!

1 - Адекватни ли са лекциите по специалността - И да, и не - адекватни до някъде след 2ри курс, преди това... пълен бълвоч, коетос е отнася за повечето специалности в СУ.
2 - Обясняват ли ти преподавателите - обясняват, ако ги питаш, но обикновено ти говорят за такива глупости и безсмислици, че изгубваш всякакво желание да питаш и съответно няма какво да ти обясняват.
3 - Осигуряват ли ти стажове - Сега не знам, но преди време НЕ ОСИГУРЯВАХА.. , което обаче няма никакво значение, тъй като навсякъде можеш да отидеш и да стажуваш (в държавната администрация търсят под дърво и камък заблудени студенти, дето да бачкат без париз а тоя, дето духа)
4 - Как са чуждите езици - много зле, трагично зле, ако не седнеш да си ги учиш сам, няма да научиш нищо, което е така за всички специалности, освен филологиите.
5 - Работиш ли, докато учиш - ами може и да ходиш, може и да не ходиш на лекции, в работата.. няма да ти помогне особено специалността, но зависи и какво работиш де... едва ли обаче ще започнеш работа към ЕС, докато си студент...

А сега лично мое мнение - в СУ има няколко специалности - Право, Медицима, Информатика, Филологии, Исторически и Географски - всичко друго е бълвоч работа и не си струва. А това, че си си изгубил времето го разбираш не преди това, а след като си го изгубил.
zmey
Пишете, о, братя

:)

Мнениеот zmey » 06 Авг 2007, 20:28

Разгледай добре форума - има премного писани и за МО и за Европеистика!
zmey
Пишете, о, братя

Мнениеот la_cazadora » 06 Авг 2007, 21:00

Zmey, а ти учиш ли я тази специалност? От къде си черпил впечатления?
Изображение
Аватар
la_cazadora
Драскач

Мнениеот stohi_bs » 11 Авг 2007, 07:32

Zdrasti na vsi4ki kandidat-studenti, koito se 4udqt kakvo da zapi6at da u4at v universiteta! :))

Az tazi godina 6te sam vtori kurs evropeistika i mislq, 4e si zaslujava. Kato pove4eto studenti i az po edno vreme si misleh, 4e tova, koeto u4im, e palna glupost i nikoga ne bi mi poslujilo, no ve4e si promenih mnenieto za specialnostta.

Da u4i6 evropeistika e hubavo, nau4ava6 mnogo polezni ne6ta ot razli4ni aspekti na jivota, programata opredeleno e raznoobrazna, minava se prez dosta disciplini. Nqkoi ot prepodavatelite ne sa osobeno priqtni, na drugi (li4no moe mnenie, spodelqno oba4e i ot dosta kolegi) im lipsvat nujnite kvalifikacii. Hubavoto e obu4enieto po 4ujdi ezici. Estestveno ne se u4at tolkova seriozno kolkoto v nqkoq filologiq, no za kakvo ti e pak da izu4i6 edin ezik perfektno? Ako nqkoi go iska, se zapisva filologiq. Zavisi estestveno 4ovek pri koi prepodavatel 6te popadne, nqkoi sa naistina ka4estveni i mogat da te nau4at na mnogo.

Zavar6il sam edva edna godina ot obu4enieto si po specialnostta i zatova ne moga da kaja mnogo. O4akva se, 4e sled vtori kurs stava naistina interesno i se u4at ne6ta s po-konkretna naso4enost. Zatova i ne znam kak stoi vaprosat sas stajovete.

No, DA, evropeistika si zaslujava. Na men tova si mi be6e parvo jelanie. Ne bih se zabil da u4a MO, kadeto po4ti cqlata im programa e okupirana ot pravo...

Vash e izborat. Mislete, za da ne sajaqvate. :P
stohi_bs
В началото бе словото

Следваща

Назад към ФФ