ЕВРОПЕИСТИКА

Подфорум към Философския факултет

Модератор: Плазмодий

Европеистика - 1 курс

Мнениеот stella » 07 Авг 2008, 08:07

здравейте.аз съм приета първо желание европеистика и вече се записах.има ли и други приети тази специалност или пък ще участват във второ класиране за нея някъде из форума.да се опознаем малко,да обменим информация. :D
stella
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Европеистика - 1 курс

Мнениеот Blood Countess » 07 Авг 2008, 14:00

Добре дошли на борда! :)

Може да се обърнете към Факултетния студентски съвет на ФФ във форума на факултета, ако имате някакви въпроси относно преподавателите, дисциплините и т. н. :arrow: http://forum.the-faculty.org/

В раздел "Специалности" има тема "Европеистика" :D .
"Do you know, Gabriel, that the path to Hell is lined with poppies? Lovely little red flowers, and they bloom all year round."

I swear I'm not the devil though you think I am...
Аватар
Blood Countess
Resurrected

Благодарил (а): 39 пъти.

Мнениеот malediction » 12 Авг 2008, 18:12

И аз съм приета Европеистика на 2-ро класиране и утре отивам да се запиша :cheers: :cheers: :cheers: :bounce: :bounce:
stella, ти с какъв език си приета? :)
To err is human, to forgive - devine !
Аватар
malediction
В началото бе словото

Мнениеот stella » 12 Авг 2008, 18:38

аз бях приета още на първо класиране.европеистиката си беше голямото ми желание.иначе съм с английски и писах втори немски.
stella
В началото бе словото

Мнениеот malediction » 12 Авг 2008, 21:19

Аз съм с френски език и мислех да запиша и испански език ии съм много щастлива,че ме приеха. :bounce: :bounce: :bounce:
To err is human, to forgive - devine !
Аватар
malediction
В началото бе словото

Мнениеот Ratchev » 12 Авг 2008, 21:54

Az su6to sum s evropeistika s frenski! Mnogo razli4ni mneniq slusham i 4eta vuv forumite za specialnostta - az li4no sum optimist, 4e ne sum sgreshil s izora si. Ako moje nqkoi da dade pove4e info za stajovete - za kakvo stava vupros i taka natatuk 6te sum mnogo blagodaren!

*Blood Countess:
А ако може, пиши на кирилица :!: Всяко следващо мнение на латиница ще бъде изтрито без предупреждение :!:
Ratchev
В началото бе словото

Мнениеот stella » 13 Авг 2008, 09:08

здравей колега.и аз се ровя из форума и прочетох мисля почти всичко за европеистиката.има както си забелязал доста отрицателни мнения,но и положителни.аз съм разглеждала програмата и тя много ми харесва.знам,че трети курс осигуряват стажове в министерствата.европеистиката е по-популярна като специалност в софия.четох,че някакво бюро по човешките ресурси в България препоръчва кадри с тази специалност на различни фирми на равно с икономическото образование.аз мисля,че европеистиката тепърва ще навлиза и имаме шансове с нея.препоръча ми я една моя позната,която в момента учи някакви европеиски магистратури във виена и дори работи там.а ти иначе откъде си?какъв език писа като втори?
stella
В началото бе словото

Мнениеот Ratchev » 13 Авг 2008, 23:26

Писах английски като втори език, защото не съм учил друг език. Много ми се иска да запиша испански, но може би хората, които са го записали ще са го учили преди и ще са много напред, докато аз ще запчвам от АБ. Много жалко, че лекциите ни и упражненията няма да са в Ректората, а на IV километър. Видях програмата и страшно много ми хареса, нямам търпение да започнем обучението!!! Надявам се да срещна амбицирани и сериозни хора в СУ - както е казал народът - върхът те дърпа нагоре. Скайпът ми е ratchev910, e - mail: tihomir_rachev@abv.bg - който иска може да пише. Казвам се Тихомир Рачев, от Стара Загора, завършил съм ГПЧЕ "Ромен Ролан" с френски език. Много бих се радвал да се запозная с колеги и да обменяме информация. До скоро!
Ratchev
В началото бе словото

Мнениеот cvetkakoketka » 21 Авг 2008, 10:18

На мен ми се наложи да чакам трето класиране :oops: но съм тук на първо желание с английски, вчера се записах :) Писах втори немски въпреки че в училище много много не ми вървеше на него! Карай да е купон.
cvetkakoketka
В началото бе словото

Мнениеот vw_wv » 16 Сеп 2008, 16:50

Аз пък днес се прехвърлих в Европеистиката, надявам се да не съм сбъркал.
Малко ме е яд, че губя две години ама карай.
vw_wv
В началото бе словото

Re: До всички Европеистика!

Мнениеот antito » 01 Ное 2008, 19:43

Аз съм 1 курс европеистика и имам едно въпросченце...
Задължителен ли е спорта за нашата специалност??? :scratch:
Защото аз изпуснах срока да се запиша..и ме интересува дали това ще се окаже фатално/решаващо и т.н.
Only boring people get bored! YEAH,lets party!
antito
В началото бе словото

Re: ЕВРОПЕИСТИКА

Мнениеот ^PrincessA^ » 02 Яну 2009, 18:01

Време е 1 курс да се влеят в "общия поток", така че сливам темите :wink:
Изображение

"It's better to burn out than to fade away." (Kurt Cobain)
Аватар
^PrincessA^
wild child

Мнениеот a.gradeva » 11 Яну 2009, 16:56

Колеги,
кажете нещо за гл.асистент Благовест Моллов - по английски.
Как изпитва, що за човек е
Благодаря и успех на сесията
a.gradeva
В началото бе словото

Мнениеот iCaK » 16 Яну 2009, 03:32

Спорта във ФФ като цяло не е задължителен. На хората, които ще кандидатстват за магистратура, в някои университети/страни могат да им искат оценки/хорариум по спорт като дисциплина. Каквото и който и да ви обяснява, това е факт, или поне беше така миналата година, когато аз бях 1-ви курс. Освен това спомага за стипендии и общежития, на който му трябват. За Моллов не мога да давам коментар, на 2-ри курс ни преподава доц. д-р Мария Стойчева (зам.декан на ФФ) и е мой личен фаворит отдавна.

Който си търси стажове в министерства и така нататък, според мен лично се е объркал. Всеки може да стажува там, може би тук за първи път срещнах и съвсем правилното мнение, че "в държавната администрация винаги има нужда някой да носи кафетата". Адекватните хора се ориентират навреме и преценяват кое, как, кога и защо ги влече и съответно в коя сфера търсят реализация. Другото са митове и изказвания тип "агенция ЕЖК (ЕднаЖенаКаза)"

Сполука,
По-здрави, Ицо
Get High or Fly Tryin`
Аватар
iCaK
В началото бе словото

Мнениеот mmmm » 01 Сеп 2012, 13:28

Искам да попитам,дали за специалност европеистика може да се влезе с изпит по история на българия,и резултат от матурата по английски,смисъл възможно ли е да не се явявам на изпит по английски,чух че бил доста труден,а матурата е доста по-лесна ? :)
mmmm
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

ПредишнаСледваща

Назад към ФФ