ПСИХОЛОГИЯ

Подфорум към Философския факултет

Модератор: Плазмодий

Re: ПСИХОЛОГИЯ

Мнениеот Maeve » 01 Апр 2011, 14:42

Да, правилно си разбрала.
Аватар
Maeve
ethereal

Благодарил (а): 1205 пъти.

Мнениеот Victoria Dragieva » 01 Апр 2011, 15:36

Благодаря,Maeve :) Пак си е прецакано-в дипломата от сега знам,че ще са две сигурни 6-ци...а на матурите-един Господ знае...
Животът е като детска дрешка - къс и наакан.
Аватар
Victoria Dragieva
В началото бе словото

Благодарил (а): 11 пъти.

Мнениеот Don Horhe » 21 Апр 2011, 20:48

Здравейте, колеги!

Днеска се рових в Orange за книги/учебници по психология за хора без никакъв предишен допир до предмета и ми направиха впечатление следните три книги:

Психология на човека - Румен Стаматов, Борис Минчев
Основи на психологията - Никола Узунов
Обща психология - Борис Минчев

Според вас коя/кои са най-подходящи за лаик като мен? Ако имате по-добри предложения от изброените по-горе, ще се радвам да ги чуя. :)

П.П. Към горния списък добавям и Psychology (9th ed.) - David Myers, която може да се свали от интернет.
That government is best which makes itself unnecessary. - Wilhelm von Humboldt
Bill Hicks - Revelations (Uncut)
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Благодарил (а): 37 пъти.

Мнениеот Плазмодий » 23 Апр 2011, 01:27

Мисля, че "Психология на човека" ще ти допадне най-много поне от изброените. Узунов е психиатър/невролог, сиреч по-скоро лекар, отколкото психолог. Аз лично ти препоръчвам да намериш отнякъде класификация на различните направления в психологията и като си избереш някое, тогава да търсиш литература, защото в подобни общи съчинения винаги има прекалено много методология и анализ на парадигми, което е ненужно и скучно. Иначе лично аз препоръчвам Ерих Фром, Юнг, Адлер, Маслоу като по-достъпни и не толкова терминологично обвързани автори :bounce:
Патрона=>Цевта=>Спусъка=>Отвъд ?!?
Аватар
Плазмодий
Tick Tick Tick

Благодарил (а): 447 пъти.

Мнениеот Don Horhe » 23 Апр 2011, 08:44

Супер, благодаря ти! :)
That government is best which makes itself unnecessary. - Wilhelm von Humboldt
Bill Hicks - Revelations (Uncut)
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Благодарил (а): 37 пъти.

Мнениеот Мел » 09 Юни 2011, 21:48

Някое момиче би ли ми казало дали бал 26.72 ми стига за психология? Благодаря предварително :)
Мел
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот yolinaA » 10 Юни 2011, 12:39

Миналата година е бил над 27, а тази и бройките са по-малко...Но може и да имаш късмет.
Аватар
yolinaA
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 19 пъти.

Мнениеот Descontrol » 25 Фев 2012, 16:31

Привет и от мен! Аз имам въпрос, който не зная дали вече не е бил задаван някъде из предишните страници. Аз също съм кандидат-студент и за момента съм се насочил към психологията, макар да прочетох всички негативни и гадни отзиви, но това, което ме интересува е колко чужди езика се изучават в специалността? С други думи: мога ли освен испански език, който ще ми е и входен на изпита, да запиша в последсвие италиански или португалски от втората или третата година?

В интерес на истината специалностите, между които се двоумя, са Психология и Испанска филология. Навярно не му е тук мястото на този въпрос, но ако някой има мнение относно това, ще се радвам да го видя. Благодаря предварително!
Аватар
Descontrol
В началото бе словото

Мнениеот Плазмодий » 26 Фев 2012, 13:21

Descontrol написа:Привет и от мен! Аз имам въпрос, който не зная дали вече не е бил задаван някъде из предишните страници. Аз също съм кандидат-студент и за момента съм се насочил към психологията, макар да прочетох всички негативни и гадни отзиви, но това, което ме интересува е колко чужди езика се изучават в специалността? С други думи: мога ли освен испански език, който ще ми е и входен на изпита, да запиша в последсвие италиански или португалски от втората или третата година?

В интерес на истината специалностите, между които се двоумя, са Психология и Испанска филология. Навярно не му е тук мястото на този въпрос, но ако някой има мнение относно това, ще се радвам да го видя. Благодаря предварително!

Езици в Психология се изучават само и единствено факултативно, което на практика ще рече, че няма шанс да поддържаш езика, който знаеш, а за научаване на нов да не говорим. Повечето преподаватели са несериозни и незаинтересовани. Ако имаш желание можеш да запишеш колкото искаш чужди езици, стига да се събере група за твоето ниво (тоест трябва да убеждаваш колеги и познати).
Аватар
Плазмодий
Tick Tick Tick

Мнениеот gbgdgr » 25 Сеп 2012, 18:14

Здравейте, къде мога да намеря разписание на лекциите за първи курс Психология (бакалавър)? Каченото на http://www.psihologia.net/ е от 2006-07...
gbgdgr
В началото бе словото

Мнениеот Плазмодий » 26 Сеп 2012, 14:05

В Гугъл...
Аватар
Плазмодий
Tick Tick Tick

Мнениеот ффф » 10 Окт 2013, 16:51

Продавам следните учебници:

«Експериментална психология» - Бари Х. Кентауиц ,Хенри Л. Родигър, Дейвид Дж. Елмс – 25 лв.
«Експериментална психология» - Иван Бардов – 3 лв.
«Когнитивна психология» - Робърт Стърнбърг – 25 лв.
«Социално познание и междуличностно взаимодействие» – Людмила Андреева – 6 лв.
«Невербална комуникация» - Величко Руменчев – 12 лв.
«Педагогическа психология» - Йоана Янкулова – 12 лв.
«Статистически методи в поведенческите и социалните науки» - Красимир Калинов – 12 лв.

Всеки от тях е закупен преди по-малко от една година и е в изключително запазено състояние (почти нов).
ффф
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Munetsuki » 11 Яну 2014, 20:38

Някой горнокурсник би ли дал малко информация относно сесията. В момента съм I-ви курс и след няколко седмици предстои сесията. Интересуват ме главно изпитите по "история на психологията I-ва част" и "увод в психологията". Как протичат?
Аватар
Munetsuki
В началото бе словото

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот ddbb » 18 Юли 2014, 23:26

Здравейте :) Ще се намери ли някой добър човечец, който да е бил на Еразъм в Грьонинген? Ако да - бихте ли споделили впечатления относно...ВСИЧКО :) Каквото Ви хрумне ще e добре дошло. И благодаря предварително.
ddbb
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот martenichka » 03 Авг 2014, 13:01

Здравейте,

Много спешно ми трябват многофакторен личностов въпросник, който е стандартизиран за България, заедно с ключа. Търсих навсякъде, но намерих само един, а ми трябват три... Ще съм много благодарна ако ми помогнете. Предварително благодаря!!!
martenichka
В началото бе словото

ПредишнаСледваща

Назад към ФФ