ПСИХОЛОГИЯ

Подфорум към Философския факултет

Модератор: Плазмодий

Re: ПСИХОЛОГИЯ

Мнениеот feel_me » 20 Авг 2014, 16:13

Здравейте! Може ли някой да ми разясни едно питане относно как се образува бала? Знам, че се взима оценка от чужд език, а аз уча 2 - 1-ви АЕ и 2-ри ИЕ, като по ИЕ имам по-висока оценка. Чух някъде, че се взимала по-високата оценка, без значение кой ми е 1-ви и кой ми е 2-рия език. Това така ли е? Колко момичета приемат?
feel_me
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот stoyan.dyulgerov » 26 Авг 2014, 11:01

Здравейте,

изправен съм пред безрадостната перспектива да се явявам на Статистически методи в психологията 1 и 2, защото бях прекалено ангажиран през годината и не можах да се подготвя за редовните сесии. Моля за информация за протичането на поправителните изпити при доц.дпсн С. Карабельова и искам да науча дали има предварителни изисквания като представянето на писмени разработки.

Предварително благодаря!
stoyan.dyulgerov
В началото бе словото

Благодарил (а): 6 пъти.

Мнениеот fridakahlo » 03 Сеп 2014, 09:09

Добър ден , мили хора ! :))
Имам няколко въпроса , които силно ме вълнуват и ще съм изключително благодарна , ако някой ми отговори .
Уча в ЕГ и съм с първи испански език и втори английски . По ае оценките са ми по-високи , възможно ли е той да се включи в балообразуването вместо испанския ?
Втори въпрос : колко е бил минималния бал за влизане тази година ?
ии последен : има ли някакво значение дипломата ми ? На какъв изпит бихте ме посъветвали да се явя ? БЕЛ или АЕ ?
Мнооого благодаря !
fridakahlo
В началото бе словото

Мнениеот hamurapincho » 05 Сеп 2014, 03:59

fridakahlo написа:Добър ден , мили хора ! :))
Имам няколко въпроса , които силно ме вълнуват и ще съм изключително благодарна , ако някой ми отговори .
Уча в ЕГ и съм с първи испански език и втори английски . По ае оценките са ми по-високи , възможно ли е той да се включи в балообразуването вместо испанския ?
Втори въпрос : колко е бил минималния бал за влизане тази година ?
ии последен : има ли някакво значение дипломата ми ? На какъв изпит бихте ме посъветвали да се явя ? БЕЛ или АЕ ?
Мнооого благодаря !

По втория въпрос - минималният бал за жени тази година е бил 26,95 (след второ класиране).
Дипломата няма значение. Балът се образува от конкретни оценки от дипломата, средният успех не се гледа.
Яви се на изпита по предмета, който на теб ти е по-лесен. Аз лично бих се явил на английския, но това си е строго индивидуално. Няма как де те посъветваме на кой от двата да се явиш (БЕЛ или АЕ), защото няма как да знаем какви са знанията ти по конкретните предмети. :D
За балообразуването провери в сайта на СУ, там си пише как става и кои оценки от дипломата може да се вземат.
hamurapincho
Драскач

Благодарил (а): 29 пъти.

Мнениеот Desislavaa » 21 Сеп 2014, 13:46

Хей хора, може ли малко помощ? Аз съм ученичка последна година, но съм решила да кандидатствам психология само с оценката от матурарата по БЕЛ. Може ли да ми кажете, ако не ходя на изпит по БЕЛ, какъв е шансът да ме приемат само с матура? :))
Desislavaa
В началото бе словото

Мнениеот Asenov » 21 Сеп 2014, 21:47

И шест(цифром 6,00) да имаш пак е много малък. Защо не се пробваш с изпит по език?
Аватар
Asenov
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Desislavaa » 21 Сеп 2014, 23:52

Благодаря! А все пак може ли да ми разясните какво точно представляла изпита по БЕЛ понеже не съм много наясно?
Desislavaa
В началото бе словото

Мнениеот hamurapincho » 22 Сеп 2014, 20:05

Desislavaa написа:Благодаря! А все пак може ли да ми разясните какво точно представляла изпита по БЕЛ понеже не съм много наясно?

Ами изпитът по БЕЛ в СУ представлява нещо много просто - развива се тема или съчинение по цитати (кой каквото си избере от двете) и след десетина дена излизат резултатите - поне 60% двойки. :D
Заглавията се теглят на лотариен принцип.
hamurapincho
Драскач

Мнениеот fridakahlo » 24 Сеп 2014, 20:21

Възможно ли е да се явя на два конкурсни изпита ? И този с по-високата оценка да се смята ?
И хора чувствам се ужасно объркана...моля някой търпелив човек да ми обясни също как става записването за предварителните изпити , ако съм от Варна ? :) :)
:)
fridakahlo
В началото бе словото

Мнениеот Feuer-frei » 24 Сеп 2014, 23:16

fridakahlo написа:Възможно ли е да се явя на два конкурсни изпита ? И този с по-високата оценка да се смята ?
И хора чувствам се ужасно объркана...моля някой търпелив човек да ми обясни също как става записването за предварителните изпити , ако съм от Варна ? :) :)

Можеш да ходиш на колкото изпити си искаш, успехът винаги се смята в твоя полза. Подробна информация за кандидатстването има в сайта на СУ. Когато кампанията наближи (февруари-март), ще можеш да им досаждаш и по телефона.
Whether you think you can, or you can't - you're always right.
Аватар
Feuer-frei
В началото бе словото

Благодарил (а): 10 пъти.

Мнениеот hamurapincho » 25 Сеп 2014, 00:20

fridakahlo написа:И хора чувствам се ужасно объркана...моля някой търпелив човек да ми обясни също как става записването за предварителните изпити , ако съм от Варна ? :) :)

Има посреднически фирми. Просто отиди в офис на някоя от тях (всъщност те май са само две или най-много три) и ще ти кажат какво и как точно да попълниш, а след това ще изпратят документите ти до София.
За предварителните (че и за редовните) изпити се попълват малко неща. Доколкото помня, само се плаща таксата (по 30 лв. за един изпит беше последната година), посочваш на кой/и изпит/и ще се явяваш, името си, ЕГН, през коя година си завършила гимназия, телефон, ел. поща (не задължително) и готово. Разбира се тези посреднически фирми имат определени такси за тази услуга, но не знам какви са цените им за изпращане от Варна до София. Вероятно в сайтовете им е записано.

Най-лесно, бързо, сигурно и евтино би ти излязло, ако имаш познат в София, който да те запише. Иначе самата такса за изпита/изпитите може да се плати и по банков път.
hamurapincho
Драскач

Мнениеот Asenov » 03 Окт 2014, 18:18

Колеги трети и четвърти курс, някой случайно си е купувал "Изследване на развитието през жизнения цикъл" на Лора Бърк? Ако да, дава ли го/продава ли го? Или пък предложение къде се продава без надценката от 20лв?
Аватар
Asenov
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот kallyt » 05 Окт 2014, 20:59

Здравейте ще съм 1-ви курс и почвам утре, но се чудех, някой може ли да ми обясни как се стига от лекция в блок 4, която свършва примерно в 3, на лекция която почва в 3 и е в Ректората? Това въобще възможно ли е? Също така исках да попитам как стои въпроса с чуждия език, който не ни фигурира в програмата, но го има в учебния план?
Аватар
kallyt
В началото бе словото

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот Feuer-frei » 06 Окт 2014, 17:39

Преподавателите по принцип се съобразяват с тази подробност. Да кажем, карате първата лекция час и половина без почивка или започвате по-рано, освобождават ви в 14:45, вместо в 15:00 часа, а следващата лекция започва в 15:15, а не в 15:00 (както пише в програмата). Излиза, че имате 30 минути да стигнете от 4. блок до Ректората, обикновено са достатъчни.
За чуждия език не мога да помогна. При нас беше факултативен (избираем, който не влиза никъде нито като оценка, нито като кредити), сега не знам как е.
Whether you think you can, or you can't - you're always right.
Аватар
Feuer-frei
В началото бе словото

Благодарил (а): 10 пъти.

Мнениеот kallyt » 07 Окт 2014, 20:42

благодаря много (:
Аватар
kallyt
В началото бе словото

Благодарил (а): 3 пъти.

ПредишнаСледваща