СОЦИОЛОГИЯ

Подфорум към Философския факултет

Модератор: Плазмодий

Въпрос към студентите по социология

Мнениеот black_rose » 22 Юли 2007, 18:08

Здравейте!Имам желание да запиша социология като 2 специалност и искам да попитам социолозите по колко изпита имат на семестър и дали са трудни.Интересувам се, защото аз уча Политология и ние имаме по 10 изпита на семестър...........е ако и вие имате по толкова май ще се откажа :D (държа на психическото си здраве все пак).Ако някой може да помогне с инфо ще му бъда многооо благодарна :) благодаря предварително :D
Аватар
black_rose
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 22 Юли 2007, 19:38

По по-малко са, повечето (поне 1ви курс) са двусеместриални и доста сериозни, но се вземат (с четене). Първият семестър имах 4, втория - 5 (това е СЪС избираемите). За догодина още не знам.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот black_rose » 22 Юли 2007, 20:22

Мерси за инфото.........иначе какъв е горе долу успехът на специалността и късат ли на изпитите, защото при нас нещата са малко "по-либерални".......хех и вярно ли е, че преподавателите-социолози ни мразят нас-политолозите? :D
Аватар
black_rose
В началото бе словото

Мнениеот assia » 24 Юли 2007, 09:11

:D Браво за темата.И аз се канех да пусна такава.Аз съм 2 курс Връзки с обществеността и искам да запиша тази година социология втора специалност ,но при положение ,че не ме скъсват от изпити(все пак този семестър имах 12 !!!!изпита във ФЖМК) .Не ми се ще да изплисквам легена толкова млада...... :lol:
Иначе какви са впечатленията от първи курс?Заслужава ли си ?
Благодаря предварително за отговора -голямо усилие си е все пак в тая жега. :oops:
assia
В началото бе словото

Мнениеот Търговецът на кристал » 24 Юли 2007, 11:39

Зависи от човека. Според мен си заслужава, но имай предвид, че аз знаех, че ЩЕ запиша социология като втора специалност още през пролетта на първи курс (нямаше "ако" или "може би"). Оттам нататък всичките ми усилия в ученето във ФЖМК (и аз съм оттам) отидоха не за успех за стипендия или общежитие, а за да изкарам достатъчно за социологията. Епопеите, историите и подобните ронди капричози ще ги спестя, щото включваха совалки Русе-Стара Загора-София в най-големите жеги. Не мога да ви кажа минималния бал за прием в социологията като 2ра специалност, защото така и не ги видях лично тия списъци, но бях 3та в класирането, а балът ми беше 5.82.
Пак повтарям - не съжалявам, че съм записала социология. Но да знаеш, че ще пада четене. И, да, каквото понятие имаш от социологията на Кирилов, да знаеш, че ще ти го избият насилствено от главата (при все, че при мен не успяха, де). Както казва един доцент там: "Ааа, Светльо... даааа, той е мой студент, ама... материалът, който преподава е малко по-различен". И после за изпита - баааам, 15 автора с текстове, дълги около 500 страници, без да броим лекциите и допълнителната литература. Но пък е интересно, стига наистина да го вършиш със желание. Ако след първият семестър се окаже, че "не е твойта бира", бягай надалеч, ще си спестиш нерви.
Успехът на специалността не го знам, аз не съм си давала зор и двата семестъра имам по една петица (първият беше незаслужена, но я преживях) и един изпит, на който не се явих, защото нямаше как да бъда в София на датата - другото са 6. Не късат много, на тоя, уж най-зверския изпит с многото автори, оценките тръгваха от 3.50, ако не се лъжа, май имаше 3-4 скъсани, не повече.
Леле, що се разписах толкова...
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот assia » 24 Юли 2007, 13:26

Mного ти благодаря за инфото!!!Аз чак да мечтая за социология от дълго време не ,но....По принцип политология исках ,но тя е само за "избрани" :( Но човек трябва да се развива-от знание глава боли ,но все пак аз съм мазохист :lol:
assia
В началото бе словото

Мнениеот Търговецът на кристал » 24 Юли 2007, 13:47

Щом не ти е мерак, недей. Нямаш идея в какво четене се забъркваш. Жалко, че нямам снимки как отивам на изпита по "Въведение в социологията" - с всите му там копия, христоматии и чудесии, които едва се събраха в раница, с която съм ходила на планина. Мдам.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

СОЦИОЛОГИЯ

Мнениеот Blood Countess » 06 Яну 2008, 22:29

Нова година - нова тема! :mrgreen:
"Do you know, Gabriel, that the path to Hell is lined with poppies? Lovely little red flowers, and they bloom all year round."

I swear I'm not the devil though you think I am...
Аватар
Blood Countess
Resurrected

Благодарил (а): 39 пъти.

Re: СОЦИОЛОГИЯ

Мнениеот nihil » 10 Яну 2008, 23:11

аа мерси мерси колежке :Р ние като не се сещаме друг трябва да ни я отвори... :))
..:: I Never Agreed to be Your Holy One::..
Аватар
nihil
Bloody, Dead & Sexy

Мнениеот miss_sunshine » 13 Яну 2008, 23:42

ей, може ли някой да ми обясни кои са най-известните от школата "Анали", че утре ще ми трябва за едно тестче :)
◊ никога няма да порасна, винаги ще бъда буря... ◊
Аватар
miss_sunshine
В началото бе словото

Мнениеот aviska_ » 08 Май 2008, 21:02

Мараба, хора...закъсало се е...ммм-или аз съм много некадърна, или наистина никъде не пише нещо конкретно какво/защо/а после какво представлява социологията...та ако може вие, врели и кипели (предполагам) в таз специалност, да ми поясните, много добре ще се получи! :roll:
"и поглед вечно устремен
напред, към утрешния ден,
без там пристанище да зная"
Аватар
aviska_
В началото бе словото

Мнениеот Шепот » 11 Юни 2008, 11:24

Един приятел също се замисля за социология, но няма идея какво учите. Дали има някъде учебен план или просто някой да каже 2-3 думи? Ще сме много благодарни. :)
Аватар
Шепот
:) !

Благодарил (а): 137 пъти.

Мнениеот ^PrincessA^ » 11 Юни 2008, 12:35

Изображение

"It's better to burn out than to fade away." (Kurt Cobain)
Аватар
^PrincessA^
wild child

Мнениеот Шепот » 11 Юни 2008, 14:04

Мерси! :mrgreen:
Аватар
Шепот
:) !

Благодарил (а): 137 пъти.

Социология - 1 курс

Мнениеот lisichora » 07 Авг 2008, 06:47

Е, хайде сега всички социолози да пишат тука да се поопознаем. А и всички, които са във Философски факултет- пак ще се засичаме. :bounce: :albino:
Аватар
lisichora
Драскач

Следваща

Назад към ФФ