Приети История и философия 2011/2012

Подфорум към Историческия факултет

Re: Приети История и философия 2011/2012

Мнениеот Deschain » 15 Сеп 2011, 00:32

Засега нищо, съжалявам...
Вие позапознахте ли се вече?
Аватар
Deschain
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 277 пъти.

Мнениеот YourNewLover » 15 Сеп 2011, 11:29

Горе-долу (:

А сега в сайта на факултета пише, че откриването за нас ще е на 3ти. Което означава, че лекциите тогава ще започнат или? о.О И това означава ли, че на 29 откриването отпада, защото направо се шашнах вече с тези дати :?
How can you have lived for so long and still not get it? This self-obsession is a waste of living. It could be spent on surviving things, appreciating nature, nurturing kindness and friendship… and dancing!
Аватар
YourNewLover
В началото бе словото

Благодарил (а): 6 пъти.

Мнениеот clinical_dead » 15 Сеп 2011, 11:53

Mafdet написа:Къде се криете, я си признавайте. :lol:

Не се крия изобщо... Зариииииииии! Хайде да наспамим форума :tatice_04: :new_russian: :tatice_08:

П.П. Нов форум, нови емотиконки... още не мога да им се нарадвам :cheers:
Изображение

Изображение
Аватар
clinical_dead
Стенограф

Благодарил (а): 422 пъти.

Мнениеот Deschain » 15 Сеп 2011, 12:08

На 3-ти ще е откриването на Факултета, след което ще имате и събиране вашата специалност, да ви обяснят ръководителите основите. Ние от МСЮЕ ще наминем да ви видим, че си нямате вълци. Ако имате някакви въпроси, винаги може да се обръщате към нас.
На 3-ти ще има само една лекция и тя ще е за целия факултет, на откриването. Нещо като традиция е, миналата година беше археологическа, дано тази година да е историческа.:)
От 4-ти започваме лекции и упражнения, в началото с аудиториите може би ще ви е малко хаос, ама ще помагаме с каквото можем.:) Нямам търпение да ви видя учебния план.

П.С. Спамете, спамете! Модераторите трябва да се тормозят.

П.С. На 29-ти е откриването на учебната година на Университета, там ще са всички декани, ректорът. Общо взето това е главното откриване.
Аватар
Deschain
Легендарен флуудър

Мнениеот YourNewLover » 15 Сеп 2011, 13:50

О, благодаря ти, че беше така мил да вкараш малко яснота по този въпрос :) И на мен ми е интересно да видя учебния план :D Предполагам, че историческата част ще е същата като в специалността История и география, интересното е философската каква ще бъде ;) А програмата и книжките кога ще си ги получим, някаква идея? Ориентировъчно? (:
How can you have lived for so long and still not get it? This self-obsession is a waste of living. It could be spent on surviving things, appreciating nature, nurturing kindness and friendship… and dancing!
Аватар
YourNewLover
В началото бе словото

Благодарил (а): 6 пъти.

Мнениеот Deschain » 15 Сеп 2011, 14:19

На 3-ти ще си ги получите, на откриването.:)
Учебният план на История и География е от 2006, не знам дали още са по същия. То не знам дали имаме останали индивиди, които учат това де... Тая тракология бая ще ви мъчи мисля...
Кофтито при вас ще е че постоянно ще се разкарвате от Ректората до 4-ти километър, освен ако не ви ги подредят по дни де...
Аватар
Deschain
Легендарен флуудър

Мнениеот Mafdet » 15 Сеп 2011, 14:22

Deschain, благодаря за включването, никак не бе излишна информацията. :lol:
Какъв кеф, че няма да ни приковат на лекции цял ден както в ТУ.
Иначе и аз смятам, че плана ще е подобен на този за История и география, няма логика историческата част да се различава.
В крайна сметка малко остана и скоро ще разберем независимо дали искаме. :D

Мен обаче не ме притеснява толкова учебния план, колкото неяснотите около записването на чужд език и спорт,най-вече за езика се притеснявам. :?
Четох във форума, че след избирането на език, тези които са го избрали държат тест и се определя средното ниво на групата,на базата на резултатите. оО Не ми се вярва да е истина или поне силно се надявам. Примерно, ако искам да уча език, който никога не съм изучавала трябва да си наваксвам сама ли? :lol: :lol: Още повече при латинският, примерно. хаха

“The Wu is the way, The Tang is the slang, The Clan is the fammily”
... I`m fighting a holy war in the mental! ...
Изображение
Аватар
Mafdet
В началото бе словото

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот Deschain » 15 Сеп 2011, 14:31

Тъй...
Латинският не се води чужд език, а класически език. Под чужди езици се разбират: английски, немски, френски и испански не съм сигурен дали имаше. Класическите мисля бяха латински, древногръцки и старобългарски.
Чуждият език след като си го изберете, там в началото е малко бъркотия, трябва на таблото ви в Ректората да следите за кога ви е насрочено първото упражнение. На него ще направите всички един смешен входящ текст за определяне на ниво. Въпреки резултатите от него обаче, всички ще сте на едно ниво...А тези, които са много напреднали, накрая само на изпит ще ходят, това ако сте при Белова. Чужд език в ИФ не се надявайте да научите, освен може би по немски съм чувал че било добре.
При класическите езици не знам как стоят нещата, ние нямахме опция да избираме, ама те някакви промени мислеха да правят в учебните планове, та не знам каква са я свършили. Но при тях обучението е много добро. При тях би трябвало да се започва от самото началото.
За спортът. Записвате се в началото на учебната година - трябва да ходите на местата, където се провеждат занятията за да се запишете. Голяма бъркотия, голяма каша. Не ви препоръчвам да записвате спорт...

П.С. Недей да записваш чужд език, който не си изучавала - само ще си загубиш времето и нервите. Виж класически ако си любознателна, може да запишеш, ако може разбира се.
Аватар
Deschain
Легендарен флуудър

Мнениеот Mafdet » 15 Сеп 2011, 14:55

Така ми се искаше да запиша нов език, но при това положение си е направо мазохизъм да се записвам френски или испански. Кофти, че и преподавателите се състезават за титлата "Мързел". :| Нищо отново ще се захващам с любимия немски, тъкмо да взема да го затвърдя. :lol:
А за спорта мерак ми е да запиша тая йога, че отдавна и` точа лиги, а пък иначе скъпа, в СУ ми е шанса да се запозная с нея от близо независимо на какво ниво е практиката. Ако не - катерене.:mrgreen:
Защо не препоръчваш спорта, ти не спортуваш ли в унито?
Изображение
Аватар
Mafdet
В началото бе словото

Мнениеот Deschain » 15 Сеп 2011, 15:09

Джудо бях записал, ама миналата година други неща ми бяха на главата и нито един път не съм ходил.
В СУ много зависи на какъв треньор ще попаднеш, примерно при тениса има както много добри треньори, така и нещастници, всичко си е до късмета ти. Хубавото е че ако не ти хареса, можеш без проблем да се отпишеш. Само че бързай да се запишеш през първите дни на периода за записване, че много бързо свършват местата.
Имам колежки дето учат френски, на откриването могат да ти обяснят как е там, може пък да се окаже, че бива. Но английски недей да записваш.

А ти защо избра тази специалност?
Аватар
Deschain
Легендарен флуудър

Мнениеот Mafdet » 15 Сеп 2011, 15:24

На английски не съм си и помисляла да се записвам -не ми е любим език, немския е къде къде по-напред (мое мнение).
Защо ли? Хмм, честно казано нямах много избор, исках Културология, но не ми стигна бала. Сега обаче като се замисля по-добре, че се случи така, доста интересна се очертава специалността. Забавното е, че тези дати ме плашят адски много, предусещам как ще имам често кошмари с летящи из стаята числа, к.и.д.е. прекалявам с лирическите отклонения. :p]
Изображение
Аватар
Mafdet
В началото бе словото

Мнениеот Deschain » 15 Сеп 2011, 15:38

Датите са ми проблем и на мен, ама често стават обект на коментар между колегите, тъй че трудно ще изпуснеш някакъв срок. Интересна доста изглежда специалността да, дано и колективът да е як, знаеш ли какъв е минималният бал?
Аватар
Deschain
Легендарен флуудър

Мнениеот starr » 15 Сеп 2011, 15:44

min БАЛ : 24.24 xD
I freestyle my destiny, it's not written in pages...
starr
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Deschain » 15 Сеп 2011, 15:51

Не е зле.:)
Доста се събрахте вече, вземете да си направите Facebook група по примера на нашата: http://www.facebook.com/groups/151637758229581/ изключително полезно е.:)
Аватар
Deschain
Легендарен флуудър

Мнениеот Mafdet » 15 Сеп 2011, 15:55

Стела, Стела ... шейм он ми. :lol: :lol: :lol:
Абе, мислих си да правя група, ама викам да се кротна малко, сега ще създам една.

БДУ, още един колега се включи - vikketo. :)
Изображение
Аватар
Mafdet
В началото бе словото

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към ИФ