Стара история

Подфорум към Историческия факултет

Стара история

Мнениеот soul assassin » 21 Юни 2006, 13:50

Някой може ли да каже какво представлява тестът по стара история. Какви въпроси има, на какво да наблегнем при ученето на години, имена, термини или нещо друго?
soul assassin
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Стара история

Мнениеот STRANGER-F » 21 Юни 2006, 16:22

soul assassin написа:Някой може ли да каже какво представлява тестът по стара история. Какви въпроси има, на какво да наблегнем при ученето на години, имена, термини или нещо друго?

И аз това се питам...Направо не ми се мисли-материалът е толкова гоооолям!!!!
Аватар
STRANGER-F
От дъжд на вятър

Мнениеот sientelo » 21 Юни 2006, 20:59

Хмм,отдавна ми мина изпита по Стара история и вече много не помня какво беше,даже не помня дали дори правихме тест :roll: Вярно е ,че материала е огромен,но според мен тестът ви ще включва най-много въпроси от това ,което сте учили на упражнения!Иначе това ще са основни въпроси от всеки дял-примерно за Египет,трябва да знаете за пирамидата на Джосер,другите големи и важни пирамиди и общо взето най-важното за всяко царство, За Изтока- за законите на Хамурапи,за походите на персите идруги такива важни събития,за Гърция- за гръцката колонизация/ може да ви дадат карта и по нея да определите къде се намират избрани гръцки колонии/,за у-нието на Пизистрат,за реформите на солон,Клистен и т.н.,за полисния модел в Атина и начина на у-ние в Спарта,най-вероятно ще ви дадат нещо за минойските дворци в Крит,пък за Рим-основни форми на у-ние през републиканската епоха и императорската епоха,обърнете внимание на важните едикти на императорите/например за християнството и други разни свободи и привилегии/,за войнишките императори едва ли ще ви дадат,защото те и без това са много сложни за научаване,но знае ли човек,важни са също Принципатът на Август и Доминатът на Диоклециан,както и терархията при Константин,пък Теодосий І и Теодосий ІІ са свързани главно със събитията о/о християнството и трябва да знаете също за големите и най-важни църковни събори !
Общо взето материала наистина е много огромен и ако сте І-ви курс още не сте свикнали да учите за толкова големи изпити,но всъщност изпита въобще не е страшен,а само така изглежда-трябва съвсем нищо да не знаеш за да те скъсат,пък за да ви допуснат до изпит ви трябва поне 3 на теста !
Много успех на всички и ако има нещо питайте !
БТВ, кой ви води упражненията по Стара история ?
Като птичка в небесата :)
Аватар
sientelo
princess in love

Благодарил (а): 9 пъти.

Мнениеот soul assassin » 22 Юни 2006, 01:01

Много мерси за информацията. Аз лично нямам упражнения, защото съм етнология.
soul assassin
В началото бе словото

Мнениеот STRANGER-F » 22 Юни 2006, 08:57

sientelo написа:Хмм,отдавна ми мина изпита по Стара история и вече много не помня какво беше,даже не помня дали дори правихме тест :roll: Вярно е ,че материала е огромен,но според мен тестът ви ще включва най-много въпроси от това ,което сте учили на упражнения!Иначе това ще са основни въпроси от всеки дял-примерно за Египет,трябва да знаете за пирамидата на Джосер,другите големи и важни пирамиди и общо взето най-важното за всяко царство, За Изтока- за законите на Хамурапи,за походите на персите идруги такива важни събития,за Гърция- за гръцката колонизация/ може да ви дадат карта и по нея да определите къде се намират избрани гръцки колонии/,за у-нието на Пизистрат,за реформите на солон,Клистен и т.н.,за полисния модел в Атина и начина на у-ние в Спарта,най-вероятно ще ви дадат нещо за минойските дворци в Крит,пък за Рим-основни форми на у-ние през републиканската епоха и императорската епоха,обърнете внимание на важните едикти на императорите/например за християнството и други разни свободи и привилегии/,за войнишките императори едва ли ще ви дадат,защото те и без това са много сложни за научаване,но знае ли човек,важни са също Принципатът на Август и Доминатът на Диоклециан,както и терархията при Константин,пък Теодосий І и Теодосий ІІ са свързани главно със събитията о/о християнството и трябва да знаете също за големите и най-важни църковни събори !
Общо взето материала наистина е много огромен и ако сте І-ви курс още не сте свикнали да учите за толкова големи изпити,но всъщност изпита въобще не е страшен,а само така изглежда-трябва съвсем нищо да не знаеш за да те скъсат,пък за да ви допуснат до изпит ви трябва поне 3 на теста !
Много успех на всички и ако има нещо питайте !
БТВ, кой ви води упражненията по Стара история ?

Много ти благодаря за инфото:) Аз съм история.Димитър Митов ни води упражненията...Струва ми се много взискателен,направо ме плаши...А такъв ли е всъщност?
Аватар
STRANGER-F
От дъжд на вятър

Мнениеот got » 22 Юни 2006, 10:46

Да, меко казано... :lol: Но изобщо не се притеснявай за старата история, нищо не зависи от него на изпита- изпитва Делев и никой не къса, даже писа страхотни оценки...А тестовете аз ги държах преди 2г.Не си спомням какви бяха въпросите, но общо взето бяха елементарни - с отлични оценки си ги взех... :)
Аватар
got
Легендарен флуудър

Мнениеот sientelo » 23 Юни 2006, 10:25

Да , Делев е страхотен ! Въобще не изисква подробности ипише само хубави оценки, пък иосвен това много обича да задава любимите си въпроси за Александър Македонски и за император Август !
Аватар
sientelo
princess in love

Мнениеот soul assassin » 23 Юни 2006, 20:43

Екстра си беше неска и нямаше проблеми. Аз даже минах само с тест, щот се бях представил добре и не ме изпитва устно. Тестът наистина не беше труден. :wink:
soul assassin
В началото бе словото

Мнениеот nefertari » 24 Юни 2006, 14:28

Делев е страшен просто аз имам изпит при него в петък наистина ли ако минем теста мн добре няма да ни изпитва чудесно :lol:
Изображение
Аватар
nefertari
Пишеща машина

Мнениеот sientelo » 24 Юни 2006, 14:58

Е,да сигурно може да минете и само с теста,така че хич не се притеснявайте и успех на изпита :wink:
Аватар
sientelo
princess in love

Мнениеот wH1spEr » 24 Юни 2006, 16:38

Май ние сме последни - 8 юли ни е изпита, дано не са изтрещяли дотогава, иначе и аз чувам само хубави неща за тоя изпит, пък асистента според мен е пич - беше много яко като ни разкарваше из града да ни обяснява за стените на Сердика, влизахме и излизахме през главната порта в подлеза до Президентството поне десет пъти :lol:
>> visit me at http://wH1sp.com/
Аватар
wH1spEr
В началото бе словото

Мнениеот sientelo » 24 Юни 2006, 19:07

Е, за сердика най-добре асистент Лозанов може да ви обясни иначе Старата история си е супер просто и изпита минава много леко,въпреки огромното количество материал,което трябва да се научи !
Успех на всички на които им предстои изпит по тази дисциплина :wink:
Аватар
sientelo
princess in love

Мнениеот Joker » 25 Юни 2006, 10:12

:cry: А като си вземете старата история по този начин, знаете ли за Ашурбанипал ІІ, Тикултунинурта ІІІ, Рамзес ІV и Керсеблепт V? :lol: :lol:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот sientelo » 25 Юни 2006, 16:47

Joker написа::cry: А като си вземете старата история по този начин, знаете ли за Ашурбанипал ІІ, Тикултунинурта ІІІ, Рамзес ІV и Керсеблепт V? :lol: :lol:

Да определено знаем и за тях,просто трябва да почетеш малко повече !
Аватар
sientelo
princess in love

Мнениеот Joker » 29 Юни 2006, 09:32

:lol: Във форума или некви книжки? :wink:
Joker
Легендарен флуудър

Следваща

Назад към ИФ