Какво стана с дърветата пред Биологическия факултет

Място за разпространение и коментар на различни новости за и в Софийския университет

Мнениеот Brainless Pirate » 14 Юни 2007, 15:55

Абе как можаха да сложат станцията на метрото точно там, дето има стари дървета?

Толкова ли нямаше друго място в София, без такива дървета да е?

А те - точно дърветата до паметника и до парка! :(
Аватар
Brainless Pirate
Гутенберг

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот begemot_ » 14 Юни 2007, 17:46

абе глупости метростанцията е доста по-надолу. и не са опасни. утре ще разбера повече. не виждам къде могат да строят нещо, пространството е твърде тясно...
Ех, какво да се прави, не всички са студенти по молекулярна биология в СУ :lol:

Изображение
Аватар
begemot_
Стенограф

Мнениеот Brainless Pirate » 14 Юни 2007, 17:54

begemot_ написа:абе глупости метростанцията е доста по-надолу. и не са опасни. утре ще разбера повече. не виждам къде могат да строят нещо, пространството е твърде тясно...

Ооо това не ги спира, всичко гъчкат в името на следващия търговски център, дискотека, автосервиз, офиси...
Аватар
Brainless Pirate
Гутенберг

Мнениеот begemot_ » 14 Юни 2007, 19:53

дано не, тъпото е, че ако е през лятото, нали се сещаш колко студенти ще има за да се обърне някакво внимание. иначе аз бих направила жива верига сама... не знам обаче колко трудно ще преместят 45те ми килограма телесна маса

Изображение
Аватар
begemot_
Стенограф

Мнениеот Brainless Pirate » 14 Юни 2007, 19:55

begemot_ написа:дано не, тъпото е, че ако е през лятото, нали се сещаш колко студенти ще има за да се обърне някакво внимание. иначе аз бих направила жива верига сама... не знам обаче колко трудно ще преместят 45те ми килограма телесна маса

И живи вериги, и подписки, и медии, нищо не може да отмени законните разрешения и договори. :(

Противодействието трябва да се прави на друго ниво :(

Гадна работа.
Аватар
Brainless Pirate
Гутенберг

Мнениеот feichka » 14 Юни 2007, 19:58

Супер яки бяха тези дървета! :( Заедно с растенията по сградата създаваха супер яка атмосфера...Те сега тука искат и една градина около нас(любимото място на Пенчо Славейков, с вековни дъбове) да махат наполовина, за да строят... А да заповядат! :twisted: :evil: Тази градинка лятото е пълна с деца и майки с бебета...Дали няма да се възпротивим...
"Да прощаваш истински, означава да приемеш другия такъв, какъвто е..."
Аватар
feichka
Дивото зове

Мнениеот Brainless Pirate » 14 Юни 2007, 20:04

feichka написа:Супер яки бяха тези дървета! :( Заедно с растенията по сградата създаваха супер яка атмосфера...Те сега тука искат и една градина около нас(любимото място на Пенчо Славейков, с вековни дъбове) да махат наполовина, за да строят... А да заповядат! :twisted: :evil: Тази градинка лятото е пълна с деца и майки с бебета...Дали няма да се възпротивим...

Ужас :(

Аз знам за случай с един строеж, който развали детско игрище, строено от същата тая община, която реши да прави блок на него. Поколения деца са израснали там на единствената площадка, ритат футбол там, с дръвчета и трева наоколо, хората има къде да си пасат и кучетата... Ама не. Строеж, блок, няма зелени площи, няма футболно игрище, няма разстояние до другия блок....само парите на инвеститора имат значение. И на строителната фирма не можеш да се сърдиш, защото на тях им дават поръчка и те строят, кво да правят. Те не го решават това и не могат да го спрат те.

Мразя бездушните хора в общината и където още са тия гадове :(
Аватар
Brainless Pirate
Гутенберг

Мнениеот don_angelitto » 14 Юни 2007, 20:32

begemot_ написа:не виждам къде могат да строят нещо, пространството е твърде тясно...

И на мене тясно ми се вижда.
Аватар
don_angelitto
Постоянно присъствие

Мнениеот sientelo » 14 Юни 2007, 21:57

Всъщност се оказва за пореден път че човекът е сам на себе си най-злият си враг :arrow: колко жалко наистина :cry: :cry: :cry:
Като птичка в небесата :)
Аватар
sientelo
princess in love

Благодарил (а): 9 пъти.

Мнениеот alhimikat » 15 Юни 2007, 00:17

Декана няма лиго, да питате?
"Let us die young or let us live forever, we don't have the power but we never say never!"
Аватар
alhimikat
Летящите Пръсти

Мнениеот begemot_ » 15 Юни 2007, 23:32

хаха декана моля ти се.. разбрахме че от озеленяване имали разрешение, щели ужким да "облагородяват" да засаждат нови дръвчета, това е версията на една катедра където питахме - еколозите. а според други щели да правят такова насипано с чакъл както е отзад в двора...
а в телеграф имало статия че цялата сграда на БФ щяла да се срине ама така и не се докопах :) глупости някви журналистически измислици..
но за дърветата още ми се къса сърцето

Изображение
Аватар
begemot_
Стенограф

Мнениеот Brainless Pirate » 16 Юни 2007, 16:03

begemot_ написа:хаха декана моля ти се.. разбрахме че от озеленяване имали разрешение, щели ужким да "облагородяват"

:shock: :shock:
Това както евопейците цивилизовали индианците...yankees go home dammit.
Аватар
Brainless Pirate
Гутенберг

Мнениеот begemot_ » 17 Юни 2007, 18:13

не знам, това е положението, ще видим кво ще стане

Изображение
Аватар
begemot_
Стенограф

Мнениеот zlatoto » 21 Юни 2007, 15:51

begemot_ написа:хаха декана моля ти се.. разбрахме че от озеленяване имали разрешение, щели ужким да "облагородяват" да засаждат нови дръвчета, това е версията на една катедра където питахме - еколозите. а според други щели да правят такова насипано с чакъл както е отзад в двора...
а в телеграф имало статия че цялата сграда на БФ щяла да се срине ама така и не се докопах :) глупости някви журналистически измислици..
но за дърветата още ми се къса сърцето

Да,вярно е имаше такава статия в Телеграф. Ние бяхме на практика и изведнъж всички се скупчиха около един човек,който четеше на глас за какво става дума.
Относно градинката пишеше,че била станала змиярник,кучкарник и свърталище за наркомани...не знам дали не са я махнали заради това...аз лично още не съм я видяла :(
А пък за срутването на факултета беше заради някаква огромна пукнатина до Аулата,която била много опасна...и не била само тя. Не искам да ми махат факултетааа,толкова си е хубав и старинен,това си му е в чара. Успокоява ме единствено,че щом само на едно място са го писали значи не е сериозно...жалко само за горичката :(
Изображение
Аватар
zlatoto
В началото бе словото

Мнениеот begemot_ » 21 Юни 2007, 22:31

змиярник наркомани.. това са пълни глупости! и аз си харесвам сградата отвън... ама с дърветата
иначе на асйта ми съм сложила статията. чак да се срути.. съмнявам се

Изображение
Аватар
begemot_
Стенограф

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение