Нестандартни положения - прекъсване, отстраняване и пр.

Тук може да задавате помежду си въпросите, които са актуални в процеса на вашето следване в Софийския университет

Re: Нестандартни положения - прекъсване, отстраняване и пр.

Мнениеот Sunshiiine » 11 Авг 2011, 15:13

Аз искам да попитам дали е възможно да прекъсна за една година, ако имам невзети изпити? При колко изпита имам право да прекъсна обучението? Важи ли това с 2-та изпита за влачене, ако искаш да се запишеш втори курс или мога да прекъсна за една година, дори да имам 4 изпита например. Какво става след това? Нужно ли е да държа някакви изпити, ако реша след година да продължа?
Първи курс съм, ггф.
За своето положение хората винаги винят обстоятелствата. Онези, които успяват в живота, които вървят напред и нагоре, търсят желаните от тях обстоятелства. Ако не могат да ги намерят, ги създават.
Аватар
Sunshiiine
някъде отвъд дъгата :)

Благодарил (а): 65 пъти.

Мнениеот BDJoe » 13 Сеп 2011, 14:31

Привет!

Студент 3-ти курс на ФМИ съм. Нямах възможност да се явя на изпитите през тази година, при което останаха твърде много.
На поправителната ми се наложи да ходя всеки ден, за да избия някои, но не стигнаха тези, които взех.
Молбата щеше да е опция, ако бях взел поне още 2-3.

Ходих в отдела на факултета - те направо ме застреляха с информация, че презаписвания няма, но ако прекъсна, съм си пазел студентските права и съм имал право на общежитие :shock: ?!?!?!?!?!?!?!?!?

Някой, който е по-запознат с това, ще ме "светне" ли как стоят нещата, защото аз направо се видях в чудо? Не ми е проблем да платя 2 семестъра и да си карам изпитите отново (така или иначе на повечето трябва да се явя). Въпрос са ми общежитието и уверенията, които по принцип взимам всяка година досега. Имам твърде много договори, свързани със стаята, в която съм, та просто няма как да ги прекратя (без неустойки, които са някаква безбожна сума).
BDJoe
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот thegirl » 13 Сеп 2011, 17:15

За общежитие, ти искат уверение, че си записал зимния семестър на текущата година..., така че си отговори сам :roll:
Бъди себе си, има достатъчно други хора. ;)
Аватар
thegirl
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 354 пъти.

Мнениеот Morgenrot » 14 Сеп 2011, 09:51

Привет,

Реших да пиша тук, защото в началото на темата е имало постове на тази тематика, а няма смисъл да правя нова тема за едното питане :)

Та, интересува ме какъв е срокът за подаване на молба за преминаване в горен курс с повече от 2 невзети изпита.. и отговори "не знам за срока, ама .." не ме интересуват :) Просто ако някой някога го е правил и има опит и спомени как е било (преди 01.10, преди 20.09, през целия период на записване.. ), нека пише.
Благодаря предварително. Успех на всички студенти с нестандартни положения :geek:
Пейте, развратници, таз' тъжна песен,
родена от слънцето в устата на змея.
В нея аз плача за плъха обесен,
увиснал грозно на полилея..
Аватар
Morgenrot
На заник догаряща...

Благодарил (а): 9 пъти.

Мнениеот mental_asylum » 10 Окт 2011, 15:27

Имам един въпрос. След 1ви курс прекъснах с 5 невзети, пропуснах една година, сега се явих на изпити, но така и не успях да ги взема, подадох молба, отрязаха ме и сега искам да знам мога ли да прекъсна още една година с невзети изпити. Ако не мога каква причина трябва да измисля, за да не ми се налага да кандидатствам наново?
П.С. във ФМИ съм :)
Аватар
mental_asylum
В началото бе словото

Мнениеот Galadrielgaladriel » 15 Окт 2011, 16:39

Здравейте!Изчетох цялата тема,но намерих отговор на въпроса,който ме интересува,а и в правилника не намирам също. Аз сега съм първи курс Молекулярна биология,но другата година искам да кандидатствам медицина и съответно да се отпиша от Молекулярната биология.Та въпросът ми е дали след като се отпиша от тази специалност и се запиша медицина ще съм на държавна поръчка или трябва да е платено обучение? Много се надявам някой,който има опит с тези неща,да ми отговори :D
Galadrielgaladriel
В началото бе словото

Мнениеот Crippled Alice » 16 Окт 2011, 00:26

Държавна поръчка ще бъдеш - прекъсването не ти отнема някакви студентски права. Имаш право да вземеш една бакалавърска, една магистърска и една докторантска степен държавна поръчка. Но ти на практика няма да си взела нищо, ако прекъснеш и кандидатстваш наново. Така че смело към медицината, ще си кандидатстваш и влезеш на общо основание, все едно си кандидатствал/а тази година.
Аватар
Crippled Alice
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 853 пъти.

Мнениеот Detritea » 23 Ное 2011, 23:50

А с платената магистратура как стоят нещата?
Да речем, че взема изпитите, заверя семестъра... Мога ли да запиша втория семестър чак следващата година? Имам предвид без парични санкции? И, понеже всяка година качват таксите с определен процент, при мен ще се отрази ли, ако пропусна една година?
Detritea
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот Bootylicious » 17 Дек 2011, 12:03

Здравейте,

Аз съм специалност География..., или поне бях докато не спрях да ходя на изпити по ред причини. Имам платен зимен семестър на трети курс(учебна 2009/2010) и неплатен за летен, нито един взет изпит от трети курс и един невзет изпит от първи курс.
Нямам подадени молби за прекъсване, просто изчезнах от университета,защото се наложи да замина в чужбина. И дипломата ми за средно е в университета.
Въпросът ми е как мога да продължа обучението си от там където съм спряла???
Трябва ли първо да се явя на всички изпити които съм пропуснала?
Имам ли все още студентски права и трябва ли да кандидатствам наново?
Where there is a will there is a way!
Аватар
Bootylicious
В началото бе словото

Мнениеот fak » 17 Дек 2011, 13:52

ходиш в 'отдел Студенти' на твоята специалност и там ще ти обяснят.
процедурата е - взимаш си изпитите, протоколи за които ще ти дадат от Отдел Студенти(срещу 20 лв за протокол), и подаваш молба до ректора за възстановяване на студентски права(пак в Отдел Студенти). :)
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Благодарил (а): 943 пъти.

Мнениеот Цар Лъфчо » 31 Яну 2012, 17:46

Здравейте. Аз съм първи курс Биология и изобщо не искам да я уча :| та въпросът ми е дали ако прекъсна сега по средата и не съм взел никой от изпитите ще мога ли да положа изпити лятото и да запиша в друг факултет ?
Цар Лъфчо
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот fak » 31 Яну 2012, 17:50

Цар Лъфчо написа:Здравейте. Аз съм първи курс Биология и изобщо не искам да я уча :| та въпросът ми е дали ако прекъсна сега по средата и не съм взел никой от изпитите ще мога ли да положа изпити лятото и да запиша в друг факултет ?

да :)
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Благодарил (а): 943 пъти.

Мнениеот hipster » 28 Юни 2012, 16:35

тъй тъй тъй

аз смятам да ходя да се отписвам от унито тия дни, обаче имам студентски кредит :mrgreen:

за 2ри курс само съм теглила кредит за семестрите, 3ти бях прекъснала, и сега направо ще се отписвам

някой има ли представа какви документи трябва да представя на банката, нещо мога ли да подготвя от сега преди да съм тръгнала по отдел студенти и т.н.

мн ме е яд, не взимайте студентски кредит от тая държава никога :Д
hipster
В началото бе словото

Мнениеот Conte d'été » 10 Авг 2012, 19:34

Здравейте,
Бих искал да презапиша втори курс (или да го повторя - не знам дали има разлика в двата термина, а ако има бих се радвал ако някой ми я обясни).На тази септемврийска сесия не мисля, че ще се справя с изпитите и затова имам такова желание. Възможно ли е и как се променят цените на семестрите (ако въобще се променят) и имам ли право на общежитие?
Благодаря предварително.
Conte d'été
В началото бе словото

Мнениеот Doh » 06 Апр 2013, 21:00

fak написа:
Цар Лъфчо написа:Здравейте. Аз съм първи курс Биология и изобщо не искам да я уча :| та въпросът ми е дали ако прекъсна сега по средата и не съм взел никой от изпитите ще мога ли да положа изпити лятото и да запиша в друг факултет ?

да :)

От всичко, което прочетох.... направо се обърках. Значи ли, че си прекъсваш и после си кандидатстваш с новата КСК наново? Защото аз съм 1 курс / 2 семестър в ФФ, с няколко невзети изпита и искам да се преместя в БФ. Възможно ли е просто да си прекъсна и другата година да кандидатствам отново, наново? Защото не ми се плаща 2ра година, да си взимам всички изпити, да изкарвам успех, че да се прехвърлям... Звучи доста лесно да прекъснеш ей така и да се пробваш отново... :(

Моля, ако някой знае да каже, че прочетох цяла книга информация и не мога да открия точен отговор...
It's OK not to be OK!
Doh
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

ПредишнаСледваща

Назад към Административни въпроси