Биологически факултет - кандидатстване?

Тук може да задавате помежду си въпросите, които са актуални в процеса на вашето следване в Софийския университет

Биологически факултет - кандидатстване?

Мнениеот maddne » 27 Юни 2012, 11:40

Здравейте!
Не съм сигурен дали това е точното място за моята тема, но се надявам да ми дадете някои друг отговор.
Искам да вляза в биологическия факултет със специалност молекулярна биология. На второ и трето място ще пиша Биотехнологии и Екология и опазване на околната страна. В Дипломата имам 5,67 по биология, на матурата изкарах 6.00, а на предварителен - 4,63. За сега балът ми с матурата е 21,87. Ще мога ли с тази оценка да вляза с молекулярна биология или биотехнологии, тей като съм близо до минималните балове от миналата година ( 21.75 - МБ и 21.87 -Биотехнологии )?
И втори въпрос - Как стоят нещата с второ класиране? На второ класиране те нареждат в някои от по-долу писаните специалности или предглеждат дали има места в по-горе писаните?

Благодаря предварително!
maddne
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Биологически факултет - кандидатстване?

Мнениеот annincee » 27 Юни 2012, 13:54

С този бал и тези минимални и двете специалности са ти в кърпа вързани :D На второ класиране балът пада,особено ако има незапълнени места може да падне драстично и или се класираш по първата специалност от списъка,ако на първо не ти е стигал бала за нея,или те класира за специалност,за която ти стига бала :D Но не виждам защо се притесняваш,при положение,че балът ти е напълно достатъчен и за двете :flower:
Социални дейности-задочно (и това е нещо)
Аватар
annincee
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 19 пъти.

Мнениеот maddne » 27 Юни 2012, 14:28

Тази години са намалили местата за мъже и може би балът ще се вдигне малко, или ше си остане същият, понеже щом са ги намалили, значи или няма желаещи, или са събирали мъже с ниски балове, за да запълнят местата. Ако може някой да ми каже какви оценки са имали на своите изпити и с какви балове са влиза последните години примерно, ще бъда много благодарен!
maddne
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Pisobella » 27 Юни 2012, 17:23

Тези въпроси са за раздел КСК - има тема специално за кандидатстването с Химия и Биология - viewtopic.php?f=168&t=20717
Също така има тема за различни въпроси относно КСК кампанията, както и за минимални балове и каквото още ви дойде на ум.

Предлагам тези въпроси и дискусията да се прехвърли в подфорум КСК, където й е мястото.
Изображение
"Искам да мога да накарам светлината да разказва истории в тъмното."
click me !! ---> http://z0r.de/63
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Благодарил (а): 128 пъти.

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Административни въпроси