ПРЕХВЪРЛЯНЕ ДРУГА СПЕЦИАЛНОСТ СЛЕД I курс

Тук може да задавате помежду си въпросите, които са актуални в процеса на вашето следване в Софийския университет

Re: ПРЕХВЪРЛЯНЕ ДРУГА СПЕЦИАЛНОСТ СЛЕД I курс

Мнениеот katrinak » 07 Фев 2014, 18:30

Здравейте!Аз съм първи курс ,специалност неформално образование.След като завърша първата година искам да се прехвърля психология.Освен успех 5.50,какви са другите изисквания?Мога ли да държа приравнителен изпит и да започна от 3-ти курс?Благодаря ви. : )
katrinak
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Aske » 09 Фев 2014, 20:44

Snow-White написа:2012 лятото се прехвърлих. Но като погледнах наредбата останах с впечатлението, че се отнася за хора, прехвърлили се от други университети в СУ.

Да, и аз също. Питах и на информация, казаха ми, че и за мен се отнася това, но не мога да го повярвам все още и искам да го чуя от някой, който се е прехвърлял миналата година. : D
Aske
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот crazyeddy » 22 Юли 2014, 13:16

А някой знае ли дали може да се прехвърлиш от фармация към медицина след I курс?
crazyeddy
В началото бе словото

Мнениеот ewok » 17 Май 2015, 09:37

ЗДравейте, аз също съм първи курс и също искам да си сменя специалността.
Въпросите ми са: може ли това да стане без успех 5.50 от първи курс? Като цяло не смятам да завършвам първи курс с тази специалност. Не може ли просто да се отпиша и да кандидатствам наново по нормалния ред? Имам нужните оценки в дипломата и смятам, че балът ми ще е достатъчен. Когато кандидатствах миналата година не бях писала като желание специалността, за която искам да кандидатствам сега.
ewok
В началото бе словото

Мнениеот hamurapincho » 18 Май 2015, 02:49

ewok написа:ЗДравейте, аз също съм първи курс и също искам да си сменя специалността.
Въпросите ми са: може ли това да стане без успех 5.50 от първи курс? Като цяло не смятам да завършвам първи курс с тази специалност. Не може ли просто да се отпиша и да кандидатствам наново по нормалния ред? Имам нужните оценки в дипломата и смятам, че балът ми ще е достатъчен. Когато кандидатствах миналата година не бях писала като желание специалността, за която искам да кандидатствам сега.

Може, няма причина да не може. Щом имаш високи балообразуващи оценки, просто се отписваш от настоящата ти специалност и кандидатстваш по обичайния ред, както и при кандидатстване след 12-ти клас. При това положение няма никакво значение какви са оценките ти до момента в първи курс.
Успех.
hamurapincho
Драскач

Благодарил (а): 29 пъти.

Мнениеот danbalas » 20 Юни 2015, 15:05

Така,искам да попитам може ли да се прехвърлиш в друга специалност във фми и да си първи курс без да трябва да се явяваш на изпит?
danbalas
В началото бе словото

Мнениеот aivarll » 22 Юни 2015, 09:29

Искам да попитам, при успешно предхвърляне от физика и информатика във Информатика, СИ, КН или ИС трябва да започна от първи курс ли и има ли някаква такса за преместване ?
aivarll
В началото бе словото

Мнениеот hamurapincho » 22 Юни 2015, 16:03

Попитай на място във ФМИ. Така ще получиш най-сигурна информация.
hamurapincho
Драскач

Благодарил (а): 29 пъти.

Предишна

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Административни въпроси