ПРЕХВЪРЛЯНЕ ДРУГА СПЕЦИАЛНОСТ СЛЕД I курс

Тук може да задавате помежду си въпросите, които са актуални в процеса на вашето следване в Софийския университет

Re: ПРЕХВЪРЛЯНЕ ДРУГА СПЕЦИАЛНОСТ СЛЕД I курс

Мнениеот Zahariev » 22 Сеп 2010, 10:43

Това няма как да е истина. ;)

The names of the future are stamping of impatience.
Аватар
Zahariev
The Sound of Victory

Благодарил (а): 29 пъти.

Мнениеот ViLL__ » 22 Сеп 2010, 11:21

хм...доста хора ми казаха, че от следващата година ще е неограничен броя места за прехвърляне в Право.,но явно не са разбрали правилно...сега се поразрових из нета и видях че важи само за МО..жалко :roll: :?
Donnie: Why do you wear that stupid bunny suit?
Frank: Why are you wearing that stupid man suit?

Donnie Darko
Аватар
ViLL__
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 21 пъти.

Мнениеот Jacoo » 26 Сеп 2010, 12:12

Искам да ви питам при какъв успех може да се осъществи прехвърлянето в ФФ специалност Публична администрация? Ясно ми,че трябва да има свободни места,но успехът ме интересува и доколкото знам ,трябва да се взети всички изпити?
Jacoo
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот ViLL__ » 26 Сеп 2010, 12:44

Jacoo написа:Искам да ви питам при какъв успех може да се осъществи прехвърлянето в ФФ специалност Публична администрация? Ясно ми,че трябва да има свободни места,но успехът ме интересува и доколкото знам ,трябва да се взети всички изпити?

трябва да си издържал успешно КС изпит по история /или математика /или английски език(под успешно разбирай поне 3)и мисля че ти трябва успех поне 5.00 от 1 курс
Donnie: Why do you wear that stupid bunny suit?
Frank: Why are you wearing that stupid man suit?

Donnie Darko
Аватар
ViLL__
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 21 пъти.

Мнениеот Jacoo » 26 Сеп 2010, 15:45

ViLL__ написа:
Jacoo написа:Искам да ви питам при какъв успех може да се осъществи прехвърлянето в ФФ специалност Публична администрация? Ясно ми,че трябва да има свободни места,но успехът ме интересува и доколкото знам ,трябва да се взети всички изпити?

трябва да си издържал успешно КС изпит по история /или математика /или английски език(под успешно разбирай поне 3)и мисля че ти трябва успех поне 5.00 от 1 курс

А с изпитите как са нещата? Чух,че трябва да се взети всички,демек да нямам поправки? И кога става ясно,колко места ще има свободни за съответната специалност? И още искам да питам ,за да се прехвърля МО,нужно ли е държа изпит по чужд език? Държал съм само по История,но някаде в предишни коментари четох,че изпит по език не е нужен,а само успех 5.50?
Jacoo
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот bumble » 14 Ное 2010, 17:19

Може ли с един невзет изпит в края на 1 курс да се прехвърлиш , защото ми се очертава да имам един такъв и много се притеснявам? Някой ми беше казал че е възможно вярно ли е?
bumble
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот sientelo » 17 Ное 2010, 23:17

Не, не е възможно, за да се прехвърлиш трябва да си си взел всички изпити успешно на лятната сесия и освен това има изискване за минимален успех, за да имаш право на прехвърляне.
А това с един невзет изпит принципно може да се запише условно следващата учебна година.
Като птичка в небесата :)
Аватар
sientelo
princess in love

Благодарил (а): 9 пъти.

Мнениеот Snow-White » 09 Май 2012, 21:58

Имам едно въпросче, дано съм уцелила правилната тема за него. Втори курс съм, специалност география и биология. Искам да се прехвърля биология с английски език и съм наясно, че така ще изгубя една година. Кандидатствала съм с география (избора е география или биология) а за второто си желание и с матура по английски език. За другата специалност (където искам да се прехвърля) се кандидатства с биология и английски език (и с двете, не се избира). Мога ли да се прехвърля, след като не съм държала изпит или матура по биология? Четох във форума, че ако не си държал изпита, с който се кандидатства или матура, не можеш да се прехвърлиш в съответната специалност.

п.п. Дано някой е разбрал нещо и знае малко повечко по въпроса :)
ИзображениеИзображение
Аватар
Snow-White
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 27 пъти.

Мнениеот clinical_dead » 09 Май 2012, 23:39

Snow-White ти си от нашите :) Здравей
Ако си решила, че искаш биология и английски не мисля, че някой от факултета ще те спре. Трябва да питаш Наумова, но по настоятелно и с усмивка. Първи курс в момента са 7 човека, така че няма да е невероятно да се озовеш направо с тях втори курс с приравнявания. Въпросът е, че тук едва ли ще можем да ти помогнем много повече, защото био. и английски са новооткрита специалност и след като съществуват от по малко от година само във факултета ще могат да ти помогнат.

Успех! :cheers:
Изображение

Изображение
Аватар
clinical_dead
Стенограф

Благодарил (а): 422 пъти.

Мнениеот Snow-White » 10 Май 2012, 22:37

Аз на второ четене разбрах, че не съм догледала и всъщност отговарям на изискванията :bounce: . Не съм решила твърдо още, но съм ти разправяла как са нашата специалност и повечето колеги. Едно обаче е сигурно - факултета си го харесвам и искам да остана, та ще си се засичаме по коридорите :)
ИзображениеИзображение
Аватар
Snow-White
Пишете, о, братя

Мнениеот clinical_dead » 10 Май 2012, 22:46

Английският не те ли притеснява?

На мен много ми липсва факултета. Имаме само във вторник занимания през този семестър, а в химическия не ми е толкова уютно. Няма гадинки по кабинетите и коридорите... физическият факултет е интересен за разглеждане, има мозайка с Айнщайн.
Изображение

Изображение
Аватар
clinical_dead
Стенограф

Благодарил (а): 422 пъти.

Мнениеот Snow-White » 10 Май 2012, 22:52

Не ме притеснява, аз съм от езикова гимназия. Не знам обаче какво ще учат и колко бързо ще вляза във форма.

п.п.: И ние имаме занятия там само във вторник, поне за този семестър.

п.п.п: Какво правите в тоя Физически факултет? Аз мислех, че в Химическия пребивавате повече...
ИзображениеИзображение
Аватар
Snow-White
Пишете, о, братя

Мнениеот anjaliR » 29 Май 2012, 14:50

Здравейте, колеги :) Уча специалност БИН, 1ви курс, но искам да се прехвърля в Индология, ФКНФ. И искам да попитам как става прехвърлянето и възможно ли е?
Държала съм матура по английски език, стана едно недоразумение и кандидатствах с оценката от матурата, но не ме приеха и сега надеждата ми е в прехвърляне.
anjaliR
В началото бе словото

Благодарил (а): 6 пъти.

Мнениеот Snow-White » 03 Юли 2012, 01:51

Някой знае ли кога е излязла заповедта с изискванията за прехвърляне в друга специалност? Аз я видях вчера, а Наумова твърди, че е отпреди месец.

п.п.: Затова не съм се записала и не мога да се явя на кандидатстудентски по Биология (пише, че трябва да имаме такъв или матура по Биология, а аз нямам нито едното от двете), респективно не отговарям на изискванията и не мога да се прехвърля, въпреки, че имам отличен успех, т.е. показала съм много повече знания от това, което те искат.
ИзображениеИзображение
Аватар
Snow-White
Пишете, о, братя

Мнениеот svetlio.varna » 03 Юли 2012, 16:12

На самата заповед трябва да пише кога е издадена.
Аватар
svetlio.varna
Eгоцентричен и самовлюбен...

Благодарил (а): 805 пъти.

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Административни въпроси