ПРЕХВЪРЛЯНЕ ДРУГА СПЕЦИАЛНОСТ СЛЕД I курс

Тук може да задавате помежду си въпросите, които са актуални в процеса на вашето следване в Софийския университет

Re: ПРЕХВЪРЛЯНЕ ДРУГА СПЕЦИАЛНОСТ СЛЕД I курс

Мнениеот losholosho » 18 Юли 2012, 15:42

Мога ли от статистика или приложна математика да се прехвръля към СИ КН ИС ИНФО ?
Аватар
losholosho
В началото бе словото

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот Snow-White » 07 Авг 2012, 08:23

Искам да попитам дали някой има представа за колко време се издава академичната справка за завършен 1 и 2 курс? Дали като отида да подавам документите за прехвърляне, ще я направят на място или ще кажат "ела утре/другата седмица"?
ИзображениеИзображение
Аватар
Snow-White
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 27 пъти.

Мнениеот The Darkness Within » 08 Авг 2012, 14:40

Snow-White написа:Искам да попитам дали някой има представа за колко време се издава академичната справка за завършен 1 и 2 курс? Дали като отида да подавам документите за прехвърляне, ще я направят на място или ще кажат "ела утре/другата седмица"?

Зависи колко ги мързи в отдел Студенти и в деканата на твоя факултет :) Когато си изваждах академична справка миналия семестър (във ФМИ съм), ми казаха, че ще е готова след седмица, но си я взех още на 3-4 ден. На момента със сигурност няма да ти я направят, не знам по правилник дали има някакъв срок.
The Darkness Within
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот Snow-White » 09 Авг 2012, 09:33

Всъщност точните думи за въпросния документ са "уверение за успеха и студентското състояние от 1 и 2 курс". Чудя се дали това е по-близо до академичната справка или до уверението за пред БДЖ? Дано да е второто, защото то поне май ставаше веднага...
ИзображениеИзображение
Аватар
Snow-White
Пишете, о, братя

Мнениеот machkaaa » 01 Ное 2012, 20:35

Здравейте,ще се радвам ако някой може да ми каже какви са изискванията на ГГФ за преместване от една специалност в друга (в самия факултет),първи курс съм.Мерси предварително.
Аватар
machkaaa
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот scelerisque » 30 Мар 2013, 21:23

Здравейте! =))
Искам да попитам дали мога да се прехвърля от ФКНФ в Биологическия факултет, ако тази година се явя на изпит по биология и отговарям на останалите изисквания. Питам понеже двете специалности са коренно различни и не съм ходила на изпит по биология миналата година.
Ако някой се е прехвърлял наскоро, моля да сподели малко повече информация - трудно ли става, отпускат ли обикновено места и дали принципът е както при КСК - отиваш на изпити и после си подреждаш желанията, всичко за което се сетите.
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."
-Albert Einstein
scelerisque
В началото бе словото

Благодарил (а): 6 пъти.

Мнениеот icoinb » 06 Юли 2013, 18:54

Здравейте, искам да попитам един въпрос. За да се преместя в друга специалност, е необходимо да се явя на повишителен изпит. Въпросът ми е може ли да се договоря със съответния преподавател да ме изпита преди поправителната сесия, за да спазя сроковете за прехвърляне ?
Когато бях млад и впечатлителен, моят баща ми даде един съвет, който оттогава се върти в главата ми.
"Почувстваш ли желание да критикуваш някого - ми рече той - просто си спомни, че не всички хора на този свят са имали преимуществата, които си имал ти."
Аватар
icoinb
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Snow-White » 31 Авг 2013, 20:39

scelerisque написа:Здравейте! =))
Искам да попитам дали мога да се прехвърля от ФКНФ в Биологическия факултет, ако тази година се явя на изпит по биология и отговарям на останалите изисквания. Питам понеже двете специалности са коренно различни и не съм ходила на изпит по биология миналата година.
Ако някой се е прехвърлял наскоро, моля да сподели малко повече информация - трудно ли става, отпускат ли обикновено места и дали принципът е както при КСК - отиваш на изпити и после си подреждаш желанията, всичко за което се сетите.

Можеш да се прехвърлиш ако изкараш изпита по биология, ако нямаш поправки и успеха ти е над 5.00, но освен специалност Биология и английски език не знам коя друга можеш да запишеш и да ти признаят поне част от изпитите. Ако искаш някоя друга специалност, по-добре кандидатствай наново - в противен случай ще имаш много приравнителни. В правилника пише, че ако имаш повече от три приравнителни, трябва да започнеш от първата година, дори и да си се прехвърлила, което обезсмисля самото прехвърляне.
ИзображениеИзображение
Аватар
Snow-White
Пишете, о, братя

Мнениеот white_cat » 04 Ное 2013, 12:20

Здравейте!Аз съм География задочно, и искам да се прехвърля икономика пак в СУ.Дали това е възможно,и съответно дали ще ме върнат в 1 курс?
Също така искам да прекъсна географията сега и да запазя студентските си права за новата специалност. :?
Последна промяна white_cat на 05 Ное 2013, 09:43, променена общо 1 път
    Истинските неща се виждат със сърцето, а не с очите.
Аватар
white_cat
Танцуващия с клавиатури

Благодарил (а): 66 пъти.

Мнениеот macharok » 04 Ное 2013, 12:46

Е как да стане тази работа, като в икономиката се приема с изпит по математика и език? Кандидатстваш си отново на общо основание, това е.
Аватар
macharok
От дъжд на вятър

Мнениеот white_cat » 05 Ное 2013, 09:44

Даа, това беше пропуснато от моя страна....нищо до година!
    Истинските неща се виждат със сърцето, а не с очите.
Аватар
white_cat
Танцуващия с клавиатури

Благодарил (а): 66 пъти.

Мнениеот Aske » 03 Фев 2014, 00:19

А вярно ли е, че тези такси се отнасят и за прехвърлени студенти ОТ университета: https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/ ... e-2013.pdf ?
Aske
В началото бе словото

Мнениеот Snow-White » 04 Фев 2014, 12:31

Ако се прехвърлиш задочно-редовно дължиш една стандартна семестриална такса. Ако си от редовно в задочно дължиш 15лв. Аз се прехвърлих от редовно в друго редовно и не съм плащала нищо.
ИзображениеИзображение
Аватар
Snow-White
Пишете, о, братя

Мнениеот Aske » 05 Фев 2014, 16:27

Ти кога си се прехвърляла, защото тази наредба е от миналата година май?
Aske
В началото бе словото

Мнениеот Snow-White » 06 Фев 2014, 14:16

2012 лятото се прехвърлих. Но като погледнах наредбата останах с впечатлението, че се отнася за хора, прехвърлили се от други университети в СУ.
ИзображениеИзображение
Аватар
Snow-White
Пишете, о, братя

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Административни въпроси