Прехвърляне в СУ от друг ВУЗ

Тук може да задавате помежду си въпросите, които са актуални в процеса на вашето следване в Софийския университет

Re: Re:

Мнениеот KeiTh » 22 Май 2008, 22:07

^PrincessA^ написа:
KeiTh написа: Не неможе... В СУ можеш да се прехвърлиш само,ако си учил в ЮЗУ или ВТУ ..

В какъв акт го пише това?

Може би не бях права.. че го написах толкова директно и самоуверено .. :lol: Не съм 100% сигурна за това ... Преди време,когато ходих на уроци при една професорка в СУ .. засегнахме тази тема ...и тя каза ,че това са единствените ВУЗ-ове ,от които може да се прехвърлиш в СУ...
Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати... Те се усещат в сърцето!!!! (Helen Keller)
Аватар
KeiTh
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Прехвърляне в СУ от друг ВУЗ

Мнениеот visez » 22 Май 2008, 23:29

даааа ама не . . . щом познвам човек прехвърлил се от Библиотекарския в СУ смятай ....
You're one in a million
You're once in a lifetime
Аватар
visez
Живее, за да пише

Re: Re:

Мнениеот ^PrincessA^ » 23 Май 2008, 23:29

KeiTh написа:
Може би не бях права.. че го написах толкова директно и самоуверено .. :lol: Не съм 100% сигурна за това ... Преди време,когато ходих на уроци при една професорка в СУ .. засегнахме тази тема ...и тя каза ,че това са единствените ВУЗ-ове ,от които може да се прехвърлиш в СУ...

Да, не си права, но исках да стигнеш сама до този извод. Идеята на раздела е да си съдействаме при разрешаването на важни при следването ни въпроси, така че за всички ни е добре да се дава само проверена информация! :bom:
Изображение

"It's better to burn out than to fade away." (Kurt Cobain)
Аватар
^PrincessA^
wild child

Мнениеот ^PrincessA^ » 18 Юни 2008, 16:19

DMG написа:Здравейте!
Една приятелка ми каза, че ако запиша право в Югозападен университет "Неофит Рилски" гр. Благоевград, на втората година мога да се преместя в СУ "Св. Кл. Охридски", при условие че имам отличен успех през годината. Бях чул нещо подобно и за Великотърновски университет "Св. св. Кирил и Методий" гр. Велико Търново.
Искам да попитам тези твърдения верни ли са ?
Много бих се радвал ако някой ми разясни въпроса. Благодаря предварително.

п.п. Моля, ако темата не е за тук само да бъде преместена, да не бъде трита. Благодаря.
Изображение

Аватар
^PrincessA^
wild child

Re:

Мнениеот DMG » 18 Юни 2008, 17:03

А нещо за учебната 2008/2009 г. ? :bounce:
Истинската най-голяма сила на света е Познанието!
Аватар
DMG
В началото бе словото

Мнениеот ^PrincessA^ » 21 Юни 2008, 23:04

sunny_too написа:Уча Бг филология в Пловдивския университет и искам да се прехвърля същата специалност в Су след втората година!Четах правилата на сайта,но ми се иска да чуя мнение на човек,който е постигнал тази цел :lol: Възможно ли е въобще?
Изображение

Аватар
^PrincessA^
wild child

Мнениеот sunny_too » 23 Авг 2008, 11:43

^PrincessA^ написа:
sunny_too написа:Уча Бг филология в Пловдивския университет и искам да се прехвърля същата специалност в Су след първата година!Четах правилата на сайта,но ми се иска да чуя мнение на човек,който е постигнал тази цел :lol: Възможно ли е въобще?

Нека някой даде мнение
:|
sunny_too
В началото бе словото

Има ли начин да се прехвърля?

Мнениеот Sed » 03 Сеп 2008, 22:46

Здравейте!Прекъснала студентка съм в Пловдивският Университет в специалност Български и английски език.Знам че такава специалност в СУ не съществува,но все пак съм решила да пробвам и първо да попитам ако има кой да ме насочи тук.Прекъснах поради раждането на второто ми дете и към момента нямам никаква възможност да пътувам до Пловдив постоянно за изпити,лекции и упражнения.Имам огромно желание да се дипломирам,остана ми една година все пак.Въпросът ми е мога ли от тази хибридна специалност да се преместя в английска филология в СУ,като положа необходими изпити и каквото там трябва.Засега ще спра с обясненията,ако някой се навие да ме осветли по темата ще предоставя каквато друга информация около моето положение е необходима.
Мисля си,че като майка на 2 малки деца,може би ще получа някакво решение :oops:
Sed
В началото бе словото

Мнениеот Europa » 04 Сеп 2008, 17:48

http://www.uni-sofia.bg/students+bg/pravil-premestv08-09.pdf
Това е правилника за тази година. Срокът е бил до 29.08. Не искам да те разочаровам, но според мен няма как да те прехвърлят тук по няколко причини:
1. Срокът е изтекъл.
2. Доколкото разбрах сега трябва да си 4 курс в ПУ. В СУ се прехвърлят хора след 1 курс или след 2-ри, ако образователно- квалификационната степен е магистър след средно образование.
3. В СУ няма аналог на твоята специалност. При всички положения има разлики в уч. планове. Дано да не греша, но мисля, че твоята специалност е педагогическа. Ако е така, то аналог в СУ до някаква степен има с НУПЧЕ.
За всеки случай може да се обадиш в учебен отдел.
ИзображениеИзображение
Europa
Il Capitano

От университет в Германия в Софийския,преместване,как?

Мнениеот Dina » 13 Дек 2008, 21:59

Здравейте! Надявам се някой да може да ми отговори, как бих могла да се прехвърля от университет в Германия в Софийския университет? Уча в Лудвиг Максимиланс Иниверситет в Мюнхен Медийни комуникации, 3 семестар. До сега сам си всимала всички изпити, но смятам, че по- разумно е да се учи това на роден език. Тъй като всичките изпити до сега са ми взети, бих искала да се преместя без приемни изпити в Софийския. Възможно ли е това?
Dina
В началото бе словото

Мнениеот Lady_AMG » 04 Мар 2009, 13:29

Здравейте, аз съм поредната желаеща за СУ. Аз уча първа година Английска Филология в ПУ, но изобщо не съм доволна :( Имам чувството, че ми преподават абсолютни некадърници и за цял семестър не съм научила нищо ново. Та въпросът ми към вас е от колко души се състои специалността? И ако някой тук учи това ако може да ми даде някакво мнение как стоят нещата при вас за да знам има ли смисъл да опитам да се преместя от догодина. Благодаря ви предварително!
Lady_AMG
В началото бе словото

Мнениеот scorpio » 11 Мар 2009, 09:09

Правилата за прехвърляне сигурно ще излязат, актуализирани, и за тази година, но през лятото, необходимо е да следите новините. Прехвърлянето от ПУ е напълно възможно, стига да сте спазили някои изисквания като: определен успех от положените изпити през първата или през първата и втората година; успех от кандидат-студентския изпит, документите които трябва да си набавите от вашия университет - където също трябва да следите сроковете. Предметът на кандидат-студенския изпит трябва да бъде сходен с този, който се полага в СУ, например, ако в другия университет сте положили изпит по Български език, в СУ няма да бъде приет, необходима е оценка от кандидат-студентски изпит по Литература.
Но това е само обща информация, понеже не се знае, все още, дали няма да настъпят промени в правилата за тази година.
scorpio
В началото бе словото

Мнениеот rositooo » 29 Апр 2009, 15:16

Здравейте! Аз съм 1ви курс Химия в ЮЗУ искам да се прехвърля 2-ри курс в СУ спец. Химия
Възможно ли е? :)
rositooo
В началото бе словото

Мнениеот Avi » 22 Юли 2009, 10:33

Имам въпрос,за който не намерих инфо в сайта.
Ако си прекъснал студент в друг ВУЗ и не искаш да учиш повече там можеш ли да кандидатсваш на ново в СУ и има ли някакви по-специални изсиквания?
Аватар
Avi
В началото бе словото

Мнениеот allshallperish » 22 Юли 2009, 11:02

Avi написа:Имам въпрос,за който не намерих инфо в сайта.
Ако си прекъснал студент в друг ВУЗ и не искаш да учиш повече там можеш ли да кандидатсваш на ново в СУ и има ли някакви по-специални изсиквания?

Винаги можеш да кандидатстваш на друго място.
...and I find it kind of funny, I find it kind of sad, dreams in which I'm dying are the best I've ever had.
Аватар
allshallperish
Alter Schwede

Благодарил (а): 113 пъти.

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Административни въпроси