Прехвърляне от една форма в друга

Тук може да задавате помежду си въпросите, които са актуални в процеса на вашето следване в Софийския университет

Re: Прехвърляне от една форма в друга

Мнениеот Elodie » 17 Окт 2008, 10:38

Кристина_фен, аз тази година се прехвърлих от редовно задочно и предполагам че няма много голяма разлика в обратния процес.Това което аз трябваше да направя за да се прехвърля е следното.Издава се уверение от отдел студенти за това, че си завършила успешно предходната година и се пише средния успех, попълва се молба и се подава в Учебен отдел, след това чакаш докато евентуално ти одобрят молбата, защото е необходим някакъв успех, който е различен за всяка специалност.Ако ти одобрят молбата отиваш и се записваш в съответния факултет и специалност, но ..... да не си помислиш, че е само това.Въпреки че са те прехвърлили в същата специалност, само че друга форма, те записат в първи курс, и за да те запишат в курса който трябва да си , си издаваш ново уверение с оценките от всички изпити и пишеш молба свободен текст до декана на факултета да ти бъдат признати оценките и когато той я одобри чак тогава те записват втори или който курс си.
А за това че учебните планове в различните форми на обучение са различни и трябва да държиш приравнителни няма да говоря.....
Надявам се, че бях достатъчно изчерпателна :D
Успех с прехвърлянето :D
Аватар
Elodie
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Elodie » 20 Окт 2008, 14:12

Сега предполагам разбираш как се чувствах септември докато я мина цялата тая процедура, само че на мен не ми ги казаха тия неща наведнъж, ами трябваше да ходя 50 пъти до отдел Студенти.За другите специалности незнам, но в Библиотечно-информационните науки учебните планове задочно иредовно се различават има предмети, които редовно се учат в четвърти курс а пък задочно в първи, как ще го обяснят това незнам, за мен лично няма никакъв смисъл, но ... админст6рацията в СУ наистина адски много куца!!!
Е, отново успех :D
Аватар
Elodie
В началото бе словото

от задочно в редовно

Мнениеот anatar » 19 Дек 2008, 16:58

колеги,някой има ли идея при прехвърляне от една форма на обучение в друга по същия предмет дали трябва да се започне от първата година? благодаря
anatar
В началото бе словото

Re: от задочно в редовно

Мнениеот mebbeth » 19 Дек 2008, 19:28

Трябва!
Аватар
mebbeth
PIOUS GORGON

Мнениеот MidwinterSun » 19 Дек 2008, 19:51

Напротив, не трябва. Започваш от първата година, когато се прехвърляш в различна специалност. Ако минаваш от задочна в редовна форма на обучение, просто си продължаваш със следващата година.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот mebbeth » 19 Дек 2008, 20:24

Да бе, сигурно ли е това? Щото задочното не върви
баш като редовното и може да се окаже, че трябва
да се върнеш малко назад.
Аватар
mebbeth
PIOUS GORGON

Мнениеот sedrik » 20 Дек 2008, 01:39

Из познавам едно момиче, което първата година беше задочно. След това се прехвърли редовно същата специалност и беше втори курс. Така че не е задължително да повтаряш годината.
And now, let us step into the night
and persue that flighty temptress, adventure.
Аватар
sedrik
Писаружяк

Мнениеот MidwinterSun » 22 Дек 2008, 13:25

mebbeth написа:Да бе, сигурно ли е това? Щото задочното не върви
баш като редовното и може да се окаже, че трябва
да се върнеш малко назад.

Така пишеше в правилника. Освен това право да се прехвърлиш имаш само до втората година, така че надали различията в програмата са толкова големи ;)
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот kristina_fan » 10 Апр 2009, 12:19

Здравейте пиша от ника на една приятелка.Искам да разбера какви документи са необходими за прехвърляне от задочна в редовна форма на обучение.До колкото знам,трябва да идеш до отдел студенти и да подадеш молба до декана за прехвърляне ,да платиш академична справка,да поискаш удостоверение за успешно завършени 1-ви и 2-ри курс,след това отново да подадеш молба да ти призне декана изпитите.Чак след това молба до ректора в една стая в рекотрата двеста и някоя си......имам и дръго притеснение до 2-рата година предметите са едни и същи само,че за моята специалност...редовното са със семестър напред..може ли да изкарам този семестър със задочното септември и октомври да продължа редовно и нормално 3-ти курс? благодаря предварително!
Аватар
kristina_fan
Пишете, о, братя

Мнениеот strawberry » 29 Юли 2009, 11:02

здравейте!Искам да попитам дали има вариант за преместване от една друпа в друга на дадена специалност.Ако някои се е преместил или знае как става това,нека пише тук или на ЛС. :wink:
strawberry
В началото бе словото

Мнениеот sunshineeee » 09 Авг 2011, 00:24

Здравейте : ) Приета съм задочно Връзки с обществеността, но бих искала да се преместя редовно след 1-та година. Запозната съм с това какъв успех и док са ми необходими, но въпреки това може ли някой с опит да ми каже дали преместването РЕАЛНО е възможно... ? Има ли случаи на преместване от задочна форма на убочение в редовна в ФЖМК?
„Мания за величие — това е когато мишката си е представила, че е котка, и се е самоизяла.“ — Михаил Светлов
Аватар
sunshineeee
В началото бе словото

Благодарил (а): 23 пъти.

Мнениеот zhenya » 10 Авг 2012, 15:04

За да не правя друга тема, бих искала да попитам ,възможно ли е да се прехвърля от ПУ в СУ в същата специалност, която ще уча в ПУ след първия семесър или това възможно да стане едва след завършен първи курс с успех не по нисък от 5.50 ако не се лъжа?
Notre vie est un livre qui s'écrit tout seul. Nous sommes des personnages de roman qui ne comprennent pas toujours bien ce que veut l'auteur.

http://www.facebook.com/jenq.lundjeva
zhenya
В началото бе словото

Мнениеот svetlio.varna » 10 Авг 2012, 15:17

След първи курс.
Аватар
svetlio.varna
Eгоцентричен и самовлюбен...

Благодарил (а): 805 пъти.

Предишна