Екология или биология

Подфорум към Биологическия факултет

Екология или биология

Мнениеот Cloverrr » 07 Окт 2014, 22:12

Здравейте! Когато ме приеха екология смятах, че специалността биология дава реализация, само като преподавател, но вътрешно биологията е моята страст. Ще се радвам да споделите повече и за двете специалности, защото обмислям да се преместя.
Cloverrr
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Екология или биология

Мнениеот clinical_dead » 08 Окт 2014, 02:44

Биологията изобщо не дава право да се преподава. Не е с педагогически профил. Все пак обаче не съм от биология, нито екология. За повече инфо по-добре да си говорим във факултета, там ще можеш да питаш и хора от специалностите, които те интересуват, защото от тях няма представители във форума.
Ако искаш пиши на лично. ;)
Изображение

Изображение
Аватар
clinical_dead
Стенограф

Благодарил (а): 422 пъти.

Мнениеот Niq » 13 Окт 2014, 11:32

Специалността не е с педагогически профил,но съвсем спокойно можеш да работиш като преподавател по биология,още в характеристиката и в сайта на СУ пише,че можеш да работиш в педагогически институции. За завършилите биология има и магистратура за преподавател по биология на английски език. Ако отидеш във факултета надали в отдел ''Студенти'' или където и да е ще ти обърнат внимание,но нищо не пречи да се пробва. По-скоро е хубаво да се разгледат форумите за професионална реализация,курсове,насоки за работа. Повечето ми приятели със специалност ''Биология'' не работят по специалността си,за това не мога да бъда полезна практически там,имам познания само за реализацията на медицинските кадри след университета. :)
I am yours to keep.
Аватар
Niq
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Cloverrr » 17 Окт 2014, 17:33

Благодаря и на двете Ви!
Cloverrr
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Назад към БиоФ