Биологическия факултет

Подфорум към Биологическия факултет

Re: Биологическия факултет

Мнениеот Insipidity » 12 Фев 2008, 20:24

Някой знае ли някакъв "алтернативен" начин за взимане на изпит по математика?!
Изображение
It's not my fault I've been magnetic since I was a babe.
Insipidity
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот begemot_ » 13 Фев 2008, 11:24

не, разбира се! математиката е неприятна за всички, учи и ще сполучиш
Ех, какво да се прави, не всички са студенти по молекулярна биология в СУ :lol:

Изображение
Аватар
begemot_
Стенограф

Мнениеот alteia » 13 Фев 2008, 13:42

Лично аз не намирам смисъл да се учат доказателствата на разните формули. :x Може и да можеш да решаваш задачите, но поне при нас трябваше да знаеш и доказателства, които нищо не ти говорят, дори за определенията не питаха. Страшно много зависи от темите, които ще си изтеглиш. :(
Но аз тук говоря за Тошко Боев и за изпита при него.
Математиката е един от тези курсове, при които накрая просто те пускат, може да те скъсат на редовната дата, но накрая пускат, и всичко това, за да стресират студентите, че изпита не се взима отведнъж.
При подобно нещо аз се чудя защо тогава има в учебната ни програма подобни курсове. :?: Чувала съм разни приказки, че след време сме щели да разберем ползата, но насила хубост не става и с мисълта за "след време".
Аватар
alteia
В началото бе словото

Мнениеот kruz » 13 Фев 2008, 14:35

чух,че днес са скъсали много хора по палеонтология,толкова ли трудно се взима този изпит
kruz
В началото бе словото

Мнениеот begemot_ » 13 Фев 2008, 15:11

от математиката има смисъл, друг е въпроса, че в БФ тя се преподава зле и студентите нищо не научават /не че и студентите са цвете и са се засилили да учат/. след това в различни предмети има различни интегрални и диференциални уравнения, освен това статистиката ти трябва за обработка на експерименталните данни. жалко, че в 4ти курс имам колеги, които не знаят как да получат наклона на дадена права от графика. факт. а знака за интеграл довежда до паника.
така или иначе, да говорим за "алтернативни" начини е недопустимо! иначе и аз не съм доволна от курса по математика, добре че повечето неща ги бяхме учили в училище

Изображение
Аватар
begemot_
Стенограф

Мнениеот alteia » 13 Фев 2008, 16:53

kruz написа:чух,че днес са скъсали много хора по палеонтология,толкова ли трудно се взима този изпит

Не, никак не е трудно. Изпитът е приятен и Доц. Джуранов се държи добре. Иска неща от лекции и ако си се подготвил няма да имаш проблеми да си вземеш изпита.

begemot_, така е, но ти посочваш приложение на задачи от математиката, а не доказателства и теория. Теорията е напълно безсмислено да се учи. А при нас основно на нея се обръщаше внимание и за изпита ти искаха безумни доказателства, всичко това единствено служеше за намаляване на оценката и да ти казват как нищо не си схващал и знаел. От цяла година лекции и упражнения нищо не съм разбрала и научила. Наблягахме на теория и задачите ги минавахме набързо. Преподава се като за студенти математици и нищо не е пригодено за нас. А в нашата програма дори лекциите имат по-голям дял от общия хорариум. :shock:
Определено , ако ми трябват знания по математика за различни изчисления ще ги търся от училище или ще допълвам, защото това което понаучих от математиката в БФ не е солидно знание и почти съм го забравила, и е придобито от лична инициатива. Освен това на студентите трябва да се дават знания, ако ще се искат след това.
За "алтернативите", наистина не е препоръчително, защото крадеш от самия себе си. Тук целта е просто 3, за да можеш да продължиш да учиш биология.
Аватар
alteia
В началото бе словото

Мнениеот Insipidity » 14 Фев 2008, 00:28

Оу май гош!
Изображение
Insipidity
От дъжд на вятър

Мнениеот begemot_ » 21 Фев 2008, 11:34

изтрити са мнения, които противоречат на правилата на форума

Изображение
Аватар
begemot_
Стенограф

Мнениеот Insipidity » 26 Фев 2008, 19:15

Това е чисто и просто нарушаване на човешките прави и в частност свободата на словото! хихи
Изображение
Insipidity
От дъжд на вятър

Мнениеот inspiration » 15 Май 2008, 23:22

Кажете нещо за изпита по "Климатология и хидрология" на какво най-много държат,от къде е най-добре да се учи и пр. Мерси предварително :)
Аватар
inspiration
В началото бе словото

Мнениеот mirchetu » 19 Юни 2008, 10:14

Merops написа:При нас нямаше задачи, а половината от теста беше "отворен"(вече не помня колко въпроса имаше, но не бяха малко). Лошото беше, че не знаехме предварително, а и в първи курс си мислехме, че тест означава на всички въпроси да има а) б) в)

При нас(еко-задочно) на първата дата тестът беше отворен, с 60 въпроса някъде и нямаше задачи, а аз разчитах точно на тях. Изпитът беше ужасен просто, и да си прочел учебника все тая. Аз по някакво чудо имах 4. На втората дата им беше давала тук-таме същите въпроси от първия изпит и задачи. Започнах да съжалявам, че си взех изпита още от първата дата, защото на втората е било значително по-лесно :(
"Тези, които си мислят, че знаят всичко, много дразнят тези от нас, които наистина го знаем."
неизвестен автор
Изображение
Аватар
mirchetu
От дъжд на вятър

Мнениеот eleisa » 19 Юни 2008, 19:35

А нещичко за ЗБЖ ще ми кажеш ли?Колко и какви въпроси? :bounce:
eleisa
В началото бе словото

Мнениеот Kithy_kat » 01 Юли 2008, 20:09

alteia написа:
kruz написа:чух,че днес са скъсали много хора по палеонтология,толкова ли трудно се взима този изпит

Не, никак не е трудно. Изпитът е приятен и Доц. Джуранов се държи добре. Иска неща от лекции и ако си се подготвил няма да имаш проблеми да си вземеш изпита.

При него просто си зависи от настроението. Случили сте кофти ден.
При вен на първата дата супер много ми се заяждаше и ме скъса де /още първи семестър - двойка... бях в шок/ и като излизах и му викам довиждани и той ми вика "Довиждане, в буквалния смисъл на думата, колежке!" ... едно такова злобно.
Та отивам аз на септември - без да чета повече от предишния път. Беше много мил и любезен, писа ми 5,50. Абе душица.

Мен, честно казано, доста ме дразнят такива хора - при които оценката ти зависи от настроението им. Ами то - всички си имаме настроения. Ама какво да се прави.

Елейса - какво за ЗБЖ. Инфото е доста. Иначе зависи кой пази. При нас бяха 2 въпроса - само писмено. Но това беше преди 3 години. Сега може би пак е така, но не съм сигурна. :wink:
Аватар
Kithy_kat
В началото бе словото

Мнениеот Methuselah » 01 Юли 2008, 20:15

Упражненията при Боздуганов са ви много добри, а Парталин е супер безотговорен към студентите и учебния процес.
Гаджето е биотехноложка и сега ще я уча на математика няколко дни, щом дори на нея й харесаха някои неща, значи има надежда :P
Учете математика, много помага. :idea:
Бeтон написа:Нормалните хора сме малко.
Аватар
Methuselah
Cthulhu fhtagn

Мнениеот Cynthia » 01 Юли 2008, 20:21

Methuselah написа:Гаджето е биотехноложка и сега ще я уча на математика няколко дни

Ахааа.... 1+1=3 ... с такива задачки ли се занимавате?

Вярно е, че математиката помага. Но просто ми е много далече от мен. :alien:
Аватар
Cynthia
търсеща Истината

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към БиоФ