Биологическия факултет

Подфорум към Биологическия факултет

Re: Биологическия факултет

Мнениеот ophidia » 27 Сеп 2008, 16:57

Програмите са изнесени в БФ
Може да ги видите, само не знам как да разбера коя група съм?
"Some people look at things the way they are and say, 'Why?' I see things the way they never were and I say, 'Why not?'"
Robert Kennedy
Аватар
ophidia
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот alteia » 28 Сеп 2008, 13:55

Ще изнесат списъците с групите на отделните специалности и там ще се откриеш. :)
Аватар
alteia
В началото бе словото

Мнениеот hazart » 01 Окт 2008, 21:28

Айде бе група кажете нещо :-) Хареса ли ви откриването, имаше ли мацки пичове хахах Какво мислите за преподавателите на пръв поглед.... дайте малко жега :-)
hazart
В началото бе словото

Мнениеот alteia » 02 Окт 2008, 15:48

hazart написа:Айде бе група кажете нещо :-) Хареса ли ви откриването, имаше ли мацки пичове хахах Какво мислите за преподавателите на пръв поглед.... дайте малко жега :-)

Хаха, не сте в училище вече, колега. :wink:
"Мацки и пичове" в БФ, аз за подобно нещо за пръв път чувам. :D
Но иначе в права посока сте, ще видите колко двойки ще се заформят от началото. :)
За преподавателите- мн съм любопитна. Но важно е какво ще мислите за тях и след година-две пребиваване във факултета. Въпреки че е ясно какво ще ви бъде мнението, то се прихваща от по-големите, но внимавайте за обективността на приеманата информация, отсявайте. :) Става скучно, когато чуеш човек, който още не е видял въпросните лица да декламира думи на големи студенти. :D Но на откриването някои от ярките образи липсваха. :)
Пожелавам ви успех! И нека Силата бъде с вас! :wink:
Аватар
alteia
В началото бе словото

Мнениеот hazart » 02 Окт 2008, 16:33

Хахахах мен ме изкефи един преподавател дето се разхожадаше пред входа и си чоплеше идин кестен, голям симпатяга беше..., ще го видя нататък де :-) Колкото другото фън да става... :-)
hazart
В началото бе словото

Мнениеот Miss Sisi » 06 Апр 2009, 15:31

Здравейте на всички биолози :connie_07: :hai:s Тази година съм кандидат- студентка и много бих искала да уча в Софийски :sun:s ^_^s :nod:s Имам някои въпроси и не знам вече на кой да пиша и кой би могъл да ми отговори :cry: :? Дали някой ще има възможността и времето да ми отговори :roll: :roll: :roll: :angel7: :angel8:
Miss Sisi
В началото бе словото

Мнениеот alteia » 06 Апр 2009, 23:21

Здрасти. :) Задай въпросите пък да видим дали можем да отговорим на тях. :)
Ако не в www.bio.topvisia.net влизат студенти от БФ, там има и по-малки колеги, които ще обясняват за кандидат-студентския изпит, защото предполагам за него се интересуваш. :)
Аватар
alteia
В началото бе словото

Мнениеот Miss Sisi » 07 Апр 2009, 15:39

Здравей :D Исках да попитам какви теми са се падали на изпита до сега :?: Чух, че тестът бил гадничък, т.е. само с подробности. Интересува ме също и с какво мога да се занимавам след като завърша някоя от специалностите :wink: Оффф имам още много въпросчета ама да не ставам нахална бих се радвала и на тези да ми отговорите ^_^s :angel8: :$s
Miss Sisi
В началото бе словото

Мнениеот Bonbonella » 09 Май 2009, 16:09

И аз имам някои въпроси. Интересува ме задочната форма Биотехнологии. Нали е задочно тогава защо всеки ден има лекции? А те задължителни ли са? И горе долу по колко време са? Ако някой може да ми каже и кога са очните. Чудя се дали ще мога да поема тази специалност при положение, че уча друга редовно...
Bonbonella
В началото бе словото

Мнениеот Cliff Burton » 05 Окт 2009, 13:25

Егати нямахме никакви часове. Всички от специалността "География и Биология" дойдохме за 7 часа за "Въведение в геологията". Оказа се,че уж имало откриване. После отиваме за АВИТО, там пък ни казват, че било през седмица. И какво станах в 6 и 30 за нищо. :evil:
Никога, никога, никога не се предавай!
Левски завинаги в нашите сърца!
You Will Never Walk Alone - JF96
Аватар
Cliff Burton
Орлов поглед

Благодарил (а): 288 пъти.

Мнениеот nasekomiks » 16 Фев 2010, 23:49

Здравейте,колеги(обръщението ми е все-още неестествено:)).Първи курс съм и незнайно защо така и не ме обхвана очакваното от мен притеснение от сесии,преподавателски прищявки и прочее чудеса-сесията дотук върви гладко като гладък ЕПР,имам 6-ци и в общи линии съм доволна от повечето неща!
Най-силно впечатление ми направи Парталин-харесва ми това,че има всестранно развити интереси(поне при нас отделя много време за литературни и етични въпроси).Да му мислим на изпита при него :D
Абе,обожавам я тая специалност-също както при влюбването,в момента не виждам никакви недостатъци в нея...казала лисицата и се сресала на път :)
nasekomiks
В началото бе словото

Мнениеот Kose Bose » 17 Фев 2010, 18:14

Тва мнение е почти все едно съм го писала аз. :lol: Успех утре! :lol:
- Пустинята е хубава - каза малкият принц, - защото крие някъде кладенец...
~~~~
Аватар
Kose Bose
Тръгнал кос...

Мнениеот Joanna_n » 02 Мар 2010, 17:39

Всичко хубаво, само частта с Парталин не я разбрах. Хубаво е човек да има всестранни интереси, ама той все пак трябва да ни учи на математика, или аз бъркам?
Аватар
Joanna_n
В началото бе словото

Мнениеот AURORA_BOREALIS » 14 Авг 2010, 22:11

Къде става записването за специалност Биология на допълнителното класиране, което започва от понеделник?
"La noche se había vuelto diáfana y fresca bajo la luna llena,y el silencio parecía una sustancia invisible que podía respirarse como el aire."
/Gabriel García Márquez,VIVIR PARA CONTARLA/

http://co.sevenload.com/videos/uFleBco-Gabriel-Garcia-Marquez-La-escritura-embrujada
Аватар
AURORA_BOREALIS
В началото бе словото

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот NightDeSiRe » 15 Авг 2010, 19:34

Наистина ли Биологическият факултет е толкова зле откъм база :roll: изчетох всички мнения дотук и от постовете останах с такова впечатление. Как протичат тогава упражненията, като лабораториите не са в голяма изправност ? Аз ще съм първа година Молекулярна биология и винаги съм искала да се занимавам с лабораторна и изследователска дейност, а сега изведнъж се оказва, че това няма шанс да се случи в БФ-то или ще има някакви лабораторни упражнения, но те ще бъдат пълна импровизация...направо да ти се убие желанието да учиш :roll: толкова ли няма пари тази държава, за да вложи нещо и да се подобри състоянието на факултета, а оттам и на студентите...все пак се предполага, че учени би трябвало да излизат оттам. А какъв учен ще си, като нямаш представа как се работи в съвременна лаборатория и не си имал шанса да се занимаваш с някои нововъведения в тази наука. Направо съм възмутена. Оставам с впечатлението, че голям процент от студентите, които емигрират са именно от биологическия факултет - студенти с голяма мотивация за работа и учене, но без никаква перспектива за развитие тук. Колко жалко наистина държавата ни да обучава учени, които преуспяват навън и успехите разбира се са за чуждата страна... :?
NightDeSiRe
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към БиоФ