Изпит по СВГ

Подфорум към Биологическия факултет

Re: Изпит по СВГ

Мнениеот sobriety » 13 Фев 2008, 16:03

А в какъв смисъл таксономични групи при водорасли и гъби? А и тия въпроси тестови ли са или отворени?;)
Аватар
sobriety
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот alteia » 13 Фев 2008, 17:01

sobriety написа:А в какъв смисъл таксономични групи при водорасли и гъби? А и тия въпроси тестови ли са или отворени?;)

Минал ли си курса по СВГ?
Доц. Стойнева е говорила за задължителните въпроси, на нас поне постоянно ни напомняше за тях.
Отворени са задължителните, а вече теста си е с "а,б,в".
За таксономичните групи, имат се предвид окончанията за таксономичните групи.
Основните са за отдел, клас, разред, ако знаеш и за подотдел, подклас може да ги напишеш, но не са задължителни. Напр. отдел завършва с -phyta при водорасли и с -mycota при гъби.
Аватар
alteia
В началото бе словото

Мнениеот sobriety » 13 Фев 2008, 17:16

Бях на почти всички лекции, просто не разбрах какво се имаше точно предвид за таксономичните групи, но сега разбрах, мерси:)
И на вас ли ви е давала същите задължителни въпроси? За мухълите и плесените и за разпознаването на имената? (апропо те нали не са трудни?) Мерси предварително:)
Аватар
sobriety
В началото бе словото

Мнениеот mirchetu » 03 Фев 2009, 20:41

Абе ще препарирам мишки, на баба им хвърчилото. Виждам, че темата е стара, но сега аз съм изправена пред този проблем. Искам да мина редовно и ми трябва да съм карала практиките като редовна :( Ако са толкова лоши условията, може и да се откажа да се прехвърлям. Отказвам да убивам повече животни :( Не стигат пеперудите по зоологиа на безгръбначни, ми сега и бозайници да убивам. Какъв е този извратен факултет!? Ми по физиология на човека да вземем да пречукаме някой колега, а?
"Тези, които си мислят, че знаят всичко, много дразнят тези от нас, които наистина го знаем."
неизвестен автор
Изображение
Аватар
mirchetu
От дъжд на вятър

Мнениеот alteia » 04 Фев 2009, 01:44

Ами, ако не искаш да учиш в извратен факултет, по-добре не се чуди дали да минеш редовно, ами направо се откажи от биологията.
Ние не убиваме животните самоцелно, а за да се обучаваме. Относно прословутите пеперуди, то и други насекоми се събират, те след това се използват, като добре препарираните се включват в сбирките на факултета.
От написаното от теб, разбирам, че говориш за практиката по ЗГЖ и СВР на Рила, условията не са приказни, гадни са дори, но за тази практика си спомням само с усмивка на лицето си.
Все пак, моля те, откажи се от биологията изобщо, защото БФ няма нужда от още някой и друг заблуден колега "обучаващ" се в името на дипломата за висше, която и без това няма да потрябва на хора без желание .
Аватар
alteia
В началото бе словото

Мнениеот begemot_ » 05 Фев 2009, 19:05

да, какъв учен в областта на биологията ще си ако не можеш да убиваш животни... ами с растенията как си? не ти ли е мъчно? и те са живи... ами бактериите горкичките :shock: :lol:
Ех, какво да се прави, не всички са студенти по молекулярна биология в СУ :lol:

Изображение
Аватар
begemot_
Стенограф

Мнениеот alteia » 07 Фев 2009, 20:58

Оо, да, убиването на бактерии надминава всякакви други убийства.
И растенията не са малко, абе, в БФ възпитават рецидивисти. :)
Аватар
alteia
В началото бе словото

Мнениеот Kristina_Andonova » 11 Фев 2010, 09:22

Нашият изпит мина на 05.02.2010 г. При нас нямаше отделен лист за разпознаване на таксономичните групи и нямаше разликата между мухали и плесени. Изпита не беше труден, стига да знаеш основните неща.
Kristina_Andonova
В началото бе словото

Мнениеот Antoaneta Maneva » 25 Авг 2012, 10:26

zdr...nqkoi spomnqli si vaprosi ot testa po СВГ...blagodarq predvaritelno
Antoaneta Maneva
В началото бе словото

Предишна

Назад към БиоФ