Въпроси относно изпита по литература

Архив от КСК 2007-08. Колегите преди вас са писали по всички въпроси, които ви интересуват. Използвайте перфектната ни търсачка, за да намерите необходимата ви информация. Успех на изпитите!

Въпроси относно изпита по литература

Мнениеот fidodido » 14 Дек 2006, 11:55

Надявам се тази тема да е полезна за много хора и да се получи един добър дебат, и обмяна на информация.

Аз искам да питам на свой ред следното:
Всички знаем,че литературата обхваща огромен материал.Има всякакви разработки на идеи,но ... бихте ли могли да ме насочите.Надали се учи на наслуки?!?Няма ли теми ... или поне официални насоки ... или нещо друго ... ?

Благодаря!
Аватар
fidodido
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот явор » 14 Дек 2006, 17:12

Валери Стефанов :wink:
ИзображениеСтоличен девиз: "Мое съм от сеуло, ма това не значе, че съм от провинцията" :P~
Harder! Better! Faster! Stronger!
Отворете сърцата си ;)
Аватар
явор
Летописец Виртуоз

Мнениеот alhimikat » 14 Дек 2006, 17:54

Здрасти,

миналата година събрахме в една тема всичко най-полезно за кандидатстващите с литература.

Надявам се да ви бъде полезно! :-)

https://forum.uni-sofia.bg/forum/viewtop ... f7a288b7da
"Let us die young or let us live forever, we don't have the power but we never say never!"
Аватар
alhimikat
Летящите Пръсти

Мнениеот vasko » 14 Дек 2006, 22:14

Аз мисля , че повече повече Свелтозар Игов е актуален в днешно време. Той не е писал само за Ботев ама и за него има добра книжка ;)
Аватар
vasko
Драскач

Мнениеот fragile » 14 Дек 2006, 22:19

проф. Валери Стефанов е по-важен!
"I am too connected to you to slip away, fade away... Days away I still feel you - touching me, changing me and...considerately killing me...
Аватар
fragile
Тhe regular one

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Joker » 14 Дек 2006, 23:21

Ми щото е декан на ФСлФ, приятел е на Ректора и някои дори говорят, че ще му седне на стола... :wink:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот fragile » 14 Дек 2006, 23:32

Еее, хайде , аз не заради това го написах ;)
"I am too connected to you to slip away, fade away... Days away I still feel you - touching me, changing me and...considerately killing me...
Аватар
fragile
Тhe regular one

Мнениеот damien » 14 Дек 2006, 23:32

мн ми е чудно защо за да влезеш някаде трябва да "лижеш задници" с извинение :oops: ...какво ще стане ако не назубриш критиката като тема по история,а на изпита да не се чудиш коя мисъл е на Игов, коя на Валери Стефанов....и коя твоя!
това ми звучи като метода "с кого трябва да преспя, за да получа тази работа!?", което явно е добър пример за завършващите студентки :lol: :lol: :lol:
Аватар
damien
Да живей словото

Мнениеот явор » 15 Дек 2006, 21:28

damien написа:мн ми е чудно защо за да влезеш някаде трябва да "лижеш задници" с извинение :oops: ...какво ще стане ако не назубриш критиката като тема по история,а на изпита да не се чудиш коя мисъл е на Игов, коя на Валери Стефанов....и коя твоя!
това ми звучи като метода "с кого трябва да преспя, за да получа тази работа!?", което явно е добър пример за завършващите студентки :lol: :lol: :lol:

Просто казваме кое е изпитан вариант и може да се препоръча без колебание. Иначе всеки сигурно може да изкара 6 със собствени идеи (стига да не са криви проверяващите) :wink:
ИзображениеСтоличен девиз: "Мое съм от сеуло, ма това не значе, че съм от провинцията" :P~
Harder! Better! Faster! Stronger!
Отворете сърцата си ;)
Аватар
явор
Летописец Виртуоз

Мнениеот vasko » 15 Дек 2006, 22:04

damien в крайна сметка твоя мисъл няма да срещнеш ;) просто защото може и да не допаднат на проверяващия.
В крайна сметка пък бих искал да попитам анализите на Цанева , не са ли стари защото нещо подобно ми казаха ?
Аватар
vasko
Драскач

Мнениеот damien » 15 Дек 2006, 22:39

и аз искам да питам нещо: АКО си купя книжка с анализи на някой от горепосочените, тя ще включва ли целия материал или само част от него( в смисъл дори само на едно произведение!)
Аватар
damien
Да живей словото

Мнениеот bubble » 16 Дек 2006, 01:15

Всеки сам си избира-Валери Стефанов го харесвам,но и Светлозар Игов.Те са много различни.И въпреки че Светлозар Игов е обявен за литератор на годината ,не съм му огромна фенка,въпреки че е интересен.
damien,В.Стефанов има "Лабиринти на смисъла",например,което си е за Ботев и в тая книжка е писал за различни образи при Ботев-изписал е доста,ама не може да четеш само неговите анализи и вече си готов с Ботев и даваш нататък просто защото той се е постарал да засегне много теми само че няма как да пише надълго и нашироко за всички.
bubble
От дъжд на вятър

Мнениеот fragile » 16 Дек 2006, 01:47

След февруари-март вече няма да се чудите кой какво беше казал по която и да е тема. Свободното цитиране не е полезно, но честно да ви кажа, не е въобще за пренебрегване, особено при тоталната блокировка на изпита.
Не си мислете, че няма да блокирате ( най-вече в самото начало ). Веднъж обаче като ви тръгне, ще започвате да се сещате всичко, че и отгоре :) Когато човекът не само е учил произведенията, но и успява да приложи и собствени интерпретации, тогава може да напише добра тема и за автор, когото не харесва или не е готвил толкова добре :)
Аватар
fragile
Тhe regular one

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към КСК 2007-08