Биологически факултет и възможности за реализация

Това е общият студентски форум - за всичко свързано със следването на настоящите студенти на Софийския университет - бакалаври, магистри и докторанти.

Модератор: Ангел

Биологически факултет и възможности за реализация

Мнениеот snow_flakes » 06 Яну 2007, 00:21

Какви са възможностите за професионална работа след завършване на БФ?
Аз съм голям ентусиаст по биология, но семейството ми никак не е и ме разубеждават да се откажа.
Можете ли да ми кажете дали и какви перспективи - имам предвид реални - дава Биологическият факултет, и по-специално Молекулярната биология?

надявам се темата и постът ми да не се окажат незрели.. :oops:
и ще се радвам наистина на съветите ви.
snow_flakes
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот B1Ology » 06 Яну 2007, 14:44

Значи,аз съм първи курс и кой знае какво не мога да ти кажа,но ще споделя впечатленията си до момента... :wink:

Ако сериозно ти се занимава с биология,давай смело напред - за бъдещето ни се притеснявай. Ако си учиш сериозно,работа и реализация със сигурност ще имаш... Казват,че в чужбина работа за молекулярни биолози имало... В България е малко по-трудно,но повтарям с желание всичо се постига - ето в Майчин дом наскоро откриха център по Молекулна медицина(точно като за нас ,молекулярните биолози... :) ),казват,че с Биохимия и Вирусология също имало работа(доста се бутат в тези катедри...),в Медицинска академия имаш възможност за работа,в лаборатории(например ин-витро оплождането се извършва от биолози). Знам за биохимията към Военна болница,че имаш някаква възможност за работа ,и не само за биохимията... Хубаво е от сега да знаеш с какво точно искаш да се занимаваш :wink:
В чужбина доста се търси нашата специалност,ако имаш желание и възможност там е хубаво да си вземеш магустратурата или да заминеш по някаква програма(непрекъснато предлагат нещо....).

Като материална база НЕ очаквай нищо особено - ето това е болното място... :cry: Казват,че има катедри с що годе нормална база,засега не съм ги видял - по зоология е що годе свястно,по ботаника е добре... Но и още в първи курс предполагам,че е рано... Очаквах цитологията,която според мен за сега е най-смисленият и най-важен засега за нас предмет да има хубава база,уви трагедията там е пълна(не искам да те плаша де ...)
Но за сметка на това преподаването е на ниво - лекциите по цитология са уникални(компенсират упражненията :wink: ). Проф. Румен Панков е изключителен... Асистентите също са свестни...
Е,има и изключения ,като целия курс по обща и неорганична химия и математиката - там всичко е адси тъпо... :evil:
Аватар
B1Ology
В началото бе словото

Мнениеот The sinner in me » 08 Яну 2007, 21:54

B1Ology написа:Но за сметка на това преподаването е на ниво - лекциите по цитология са уникални(компенсират упражненията :wink: ). Проф. Румен Панков е изключителен... Асистентите също са свестни...

Ето дори САМО за тези лекции и ТОЗИ професор си струва да се запише молекулярна или биотехнологии. Неповторима работа!
*Moved by a higher love*
Изображение
since 21.June.2006
Аватар
The sinner in me
В началото бе словото

Мнениеот snow_flakes » 08 Яну 2007, 23:36

:) Е, обнадеждавате ме, приятели.

; желанието ми е да се занимавам с биология. открих, че ми е по-интересна от всеки друг предмет.
само че все се колебая...

познавате ли хора, които са завършили БФ и са доволни от това?

(не, не искам да обиждам никого... но :( в главата ми е създадена представата за "загубени години" и дългогодишно разкаяние за бъдещите ми грешки :((( )
snow_flakes
В началото бе словото

Мнениеот begemot_ » 09 Яну 2007, 01:13

гледай the inner life of the cell за да си припомниш защо обичаш биологията като ти писне от БФ
Ех, какво да се прави, не всички са студенти по молекулярна биология в СУ :lol:

Изображение
Аватар
begemot_
Стенограф

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Студенти - общ форум