Сесия-първи курс-Молекулярна биология

Това е общият студентски форум - за всичко свързано със следването на настоящите студенти на Софийския университет - бакалаври, магистри и докторанти.

Модератор: Ангел

Сесия-първи курс-Молекулярна биология

Мнениеот B1Ology » 27 Юни 2007, 16:26

Успешна сесия на всички молекулярци от първи курс и въобще на всички,въпреки че повечето изпити на другите минаха... Засега за нас мина само Аналитичната химия-учудващо добре (въпреки "невероятната доцентка")...

1. Имам въпроси относно Физиката... Как протича изпита... Максимов къса ли и въобще спича ли на изпита ,задават ли гадни въпроси... Асистентите май се държали по-гадно от него... Колоквиума ще повлияе ли на оценката... Въобще материала ми се струва доста - формулки, много ли е нужно да се учи ?
2. Зоология на гръбначните животни - при Венци как протича, доста странен човек е и май оценява необективно, асистентите ще влияят ли на изпита (защото ако е така ще е супер !);имаме и някакъв реферат - има ли смисъл да се пише ...От къде да се учи - конспекта е уникален просто, а учебника според Венци не е достатъчен...
3. МАТЕМАТИКА ! - Как протича изпита при Цоло , къса ли ,прави ли проблеми; Праталин е ясен , но Цоло и Боздуганов не ми изглеждат толкова зле... Кой изпитва на теорията и кой на задачите ? Теорията как трябва да се готви - уникално тъп учебник за биолози, лекциите на струват - интересуват ме въобще повече подробности за теорията...

Успешна сесия пак на всички !!!

p.s. Практиката беше супер ! Поздрави на асистентите от зоологията !
Аватар
B1Ology
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот begemot_ » 27 Юни 2007, 19:07

всеки път едни и същи въпроси.
1.максимов се държи добре. колоквиума влияе,да. ама трябва да си знаеш. аз учих от учебника
2. венци - напиши си реферата. изпита минава различно в зависимост от това колко групи са. ние бяхме една и изпитва устно, темите не ги е и чел... други преписваха на дати с много хора. асистентите нямат значение. аз учих от учебника
3. математиката - при нас аз се бях освободила от задачи и първо парто ми гледа теорията после цоло. парто се заяжда особено с момичетата. цоло не е много адекватен. няма значение знаеш ли/можеш ли да решаваш задачи. вземи с 3ката и си живей.. много късат общо взето, пускат голяма част от хората чак 2ри семестър 2ри курс.. учебника не съм и го виждала.. от лекции се пробвах да уча, изписах 6 от 10им теоретични въпроса /то за 2 часа колко искат/ и имах 4ка.. имаше хора дето бяха написали 5/10 и 6/10 и имаха 5ци /2-3 души всъщност/, другото 3ки и 2ки. абе няма голямо значение. ако си се освободил от задачи ще те пуснат, ако си от групите които са били редовни и добрички също най вероятно ще те пуснат. иначе не знам

може в нашия форум нещо ако искаш да питаш тука не влизат много биолози
Ех, какво да се прави, не всички са студенти по молекулярна биология в СУ :lol:

Изображение
Аватар
begemot_
Стенограф

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот B1Ology » 27 Юни 2007, 19:14

Мерси много за отговорите !
Аватар
B1Ology
В началото бе словото