изпит по цитология

Подфорум към Биологическия факултет

изпит по цитология

Мнениеот normal » 25 Яну 2008, 17:04

здр,кажете нещо повече за самия изпит.Как протича?Имат ли любими теми които задават и т.н
normal
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: изпит по цитология

Мнениеот begemot_ » 26 Яну 2008, 12:16

normal написа:здр,кажете нещо повече за самия изпит.Как протича?Имат ли любими теми които задават и т.н

мога да ти кажа как протича за МБ и БТ, поне как протичаше навремето - теглят се два въпроса от конспекта /всичко може да се падне/, пишете... след това чакате да ги проверят няколко часа. след това започват да викат един по един за устно изпитване. изпитваха поне преди и проф.панков, и стефанова, и асистентките. задължително на устния изпит ще ти дадат електронно-микроскопски снимки, трябва да различаваш какво има на тях. това че късат руси, провинциалисти и какво ли не са митове :)
като цяло лично по мое мнение това е един от най-приятните изпити, на който съм била
нямат любими теми, материала не е много, интересен е, научава се
Ех, какво да се прави, не всички са студенти по молекулярна биология в СУ :lol:

Изображение
Аватар
begemot_
Стенограф

Мнениеот Merops » 30 Яну 2008, 22:13

Моя изпит по цитология започна в 8 сутринта, а свърши чак в 7:30 вечерта. Това беше най-глупаво планирания изпит. От чакане още повече се изнервяш. Бяхме нашата специалност и биотехнолозите, т.е. над 100 човека-правете сметка. Но като изпит, поне за нас не беше особено трудно(ако си учил де). Мен ме изпитва Ели Стефанова и се држа мн добре, но асистентките изпитвали гадно, особено Москова.
"Днес хората знаят цената на всичко, но не и стойността на каквото и да било."
"Природата винаги е права - грешките и заблужденията произлизат от хората!"
Merops
В началото бе словото

Мнениеот Cvetelina » 31 Яну 2008, 19:48

Изпита протича точно по описания начин, само че при нас чакането беше не повече от 2 часа и 13 човека минахме на устно препитване за не повече от половин час (изпитваха заедно Панков и Москова). Това ми беше първия изпит - голям страх :) Добре че се паднах при Панков, че даже и 6ца изкарах...
Аватар
Cvetelina
В началото бе словото

Мнениеот begemot_ » 01 Фев 2008, 14:23

вчера ли бяхте? аз вчера имах изпит по МБ, но точно преди 3 години на същата дата ми беше изпита по цитология. помня че това ни беше първия изпит и мен ме извикаха първа от всички! голям страх. изпитва ме проф. Панков :) много добре изпитва. доц. Стефанова също изпитва хубаво, не знам защо се разнасят слухове, че късала... ми ако ти говорят глупости как няма да скъсаш :)

Изображение
Аватар
begemot_
Стенограф

Мнениеот Starchild » 02 Фев 2008, 16:23

На нас вчера ни беше по цитология. Нооого приятно си изкарах. ^^
Мен лично ме изпитва Топузова и беше много мила, даже накрая каза, че за нея било удоволствие.
Колкото до Москова, колежките, които минаха при нея, нямаха оплаквания. Казаха, че като питала нещо изчаквала да си помислиш, задавала и насочващи въпроси и т.н. Така че явно не е толкова зла, колкото се говори.

Успех на следващите. =)
And with a little pen-knife held in her hand
She plugged him through and through
And the wind did roar and the wind did moan
Аватар
Starchild
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Insipidity » 02 Апр 2008, 18:20

Цитологията сакс!
Изображение
It's not my fault I've been magnetic since I was a babe.
Insipidity
От дъжд на вятър

Мнениеот begemot_ » 06 Апр 2008, 22:28

който мисли, че цитологията сакс не знам какво прави в БФ :roll: не е възможно да обичаш биологията и цитологията да не ти е интересна

Изображение
Аватар
begemot_
Стенограф

Мнениеот mirchetu » 09 Сеп 2008, 05:56

Малко е стара темичката, но тъй като скоро минах на поправка по цитология, да споделя и аз мнение :) Първо за редовния, който беше през януари, доколкото помня (аз съм задочно). Изпитваха ни Москова и Топузова, които ни водиха съответно упражненията и лекциите. Аз изобщо не бях учила и ми се падна транслация и авторадиография. По първото писах каквото помнех от кандидат-студентските изпити, а по втората не писах нищо и ме допуснаха до устен. Тъй като изобщо не бях пипвала учебник, въпреки желанието на Топузова да изкопчи от мен някаква информация, да види как съм научила поне нещичко, аз просто не казах нищо :D Накрая с усмивка ми каза, че май не съм учила, аз си признах, но й казах, че съм била длъжна да пробвам и й благодаря за шанса и че ще се срещнем наесен. Пет дни преди изпита сега през септември започнах да уча - по 3 теми на ден и последните 2 дни вече нямах никакво време, та ми се наложи по 10-15 теми да науча. За 2 нощи научих бая неща и то най-вече от презентациите и все още ги помня :) На следобедните консултации бях само аз и имах време да я питам за всичко, което не съм разбрала, а и тя ме видя, че поназнайвам нещата, защото се занимаваше само с мен. До другия ден донаучих темите и ми се паднаха най-любимата(ЕПР) и най-нежеланата тема(репродукция... нещо още... размножаване при прокариотни, амитоза, апоптоза и некроза). Така се развихрих на ЕПР-то, че още си се кефя :D На другата написах отгоре-отгоре, но пак каквото помнех от презентациите. На устния мънках, но повечето неща ги измислих и имам 5. Имаше хора, учили повече от мен, но предимно по учебниците и имаха по-нисък успех. Идеята ми е, че явно е доста важно да се учи от презентациите, по които Топузова дава лекции и до известна степен значение има и да се изявяваш на консултациите. Все пак съм много щастлива, че се намери човек, който да оцени труда ми. Защото 2 нощи не звучи много, но си беше един тридневен безсънен маратон и имах достатъчно адреналин, за да не спя 3 дни без да пия кафета. Едната нощ спах 2 часа де, но това ми беше съня за трите денонощия преди изпита. Извинявам се за многословието :) Толкова от мен :)
"Тези, които си мислят, че знаят всичко, много дразнят тези от нас, които наистина го знаем."
неизвестен автор
Изображение
Аватар
mirchetu
От дъжд на вятър

Мнениеот _cvetelina_ » 13 Сеп 2008, 10:02

мнението е изтрито поради писане на латиница
_cvetelina_
В началото бе словото

Мнениеот slavinka » 30 Сеп 2008, 03:50

Ако някой се нуждае от помощ за изпита - микроскопските снимки и презентацията на Топузова.. може да драсне ЛС и ще му ги дам.. за това сме тук - да си помагаме, нали :)
slavinka
В началото бе словото

Мнениеот KrI$cHo » 17 Ное 2008, 23:07

Аз съм при проф. Стефанова. Малко ме притеснява, но де да знам... може би щот още съм заек и не са ме скастрили! Ако някой може нека се обади с нещо!
Аватар
KrI$cHo
В началото бе словото

Мнениеот stelianna » 16 Окт 2011, 19:09

здравейте 6е споделите ли как протича този изпит и на тестовата част на какво се акцентира?
"Който поеме предизвикателството, управлява щастието си.
Аватар
stelianna
В началото бе словото

Благодарил (а): 7 пъти.

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към БиоФ