Кандидатстване в биологическия факултет - бал?

Архив от КСК 2012-2013. Колегите преди вас са писали по всички въпроси, които ви интересуват. Използвайте перфектната ни търсачка, за да намерите необходимата ви информация. Успех на изпитите!

Модератор: svetlio.varna

Кандидатстване в биологическия факултет - бал?

Мнениеот maddne » 30 Юни 2012, 15:28

Здравейте!
Моля за отговори от вече минали по този път студенти или добре информирани потребители на този форум!
Искам да кандидатствам за молякулярна биология в Софийски университет. На второ и трето място ще пиша биотехнологии и екология и опазване на околната среда. На предварителен изпит изкарах 4,63, а на матурата по биология - 6.00. Балът ми възлиза на 21,87, понеже в дипломата ми оценката по биология е 5,67. Въпросът ми е: Имам ли някакъв шанш да ме приемат в първите две специалности? Минималните балове за миналата година за момчета за тези две специалности са били - МБ - 21,75 и Биотехнологии - 21,87. Пригягва ли се до второ класиране за тези две специалности или не ?
Благодаря предварително! :wink:
maddne
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Кандидатстване в биологическия факултет - бал?

Мнениеот Etiainen » 30 Юни 2012, 15:39

Абе трудно е да се каже, понеже балът ти е много близо до минималния, а както знаеш всяка година балът варира в зависимост от броя и оценките на кандидатстващите. Може да падне мъничко и да влезеш, може и да се качи.
For a moment your eyes open and you know
All the things I ever wanted you to know.
I don't know you, and I don't want to..
Till the moment your eyes open and you know.

Моето творчество - Windy Sunset's Creations :D
Аватар
Etiainen
Земя под вълните

Благодарил (а): 406 пъти.

Мнениеот clinical_dead » 30 Юни 2012, 16:52

maddne не се притеснявай толкова :wink: Виждам, че си направил най-важното - подредил си специалностите , подай ги и изчакай. Има и второ класиране, трето... Според мен ще влезеш с тази оценка. :)
Изображение

Изображение
Аватар
clinical_dead
Стенограф

Благодарил (а): 422 пъти.

Мнениеот m.g. » 01 Юли 2012, 14:54

Ще ти се вземе оценката от матурата по биология, не от дипломата като балообразуваща.
m.g.
В началото бе словото

Благодарил (а): 17 пъти.

Мнениеот mirchi » 13 Авг 2012, 17:38

А, колеги извинявам се, че питам тук, но ако пусна нова тема ще има доста недоволни ;). Та искам да попитам спортът задължителен ли е? И има ли възможност, ако не си спортувал нещо да започнеш от нула. В смисъл аз искам плуване, но не мога да плувам, трябва ли да се науча или има някаква вероятност да ме научат :ДДД Извинявам се за глупавия въпрос
Понасяй с достойнството, онова което не можеш да промениш!
Аватар
mirchi
В началото бе словото

Мнениеот Ondine » 13 Авг 2012, 17:49

mirchi написа:А, колеги извинявам се, че питам тук, но ако пусна нова тема ще има доста недоволни ;). Та искам да попитам спортът задължителен ли е? И има ли възможност, ако не си спортувал нещо да започнеш от нула. В смисъл аз искам плуване, но не мога да плувам, трябва ли да се науча или има някаква вероятност да ме научат :ДДД Извинявам се за глупавия въпрос

нали има тема за спорта в СУ, даже 2 теми ако не се лъжа
http://forum.uni-sofia.bg/forum/viewtopic.php?f=165&t=18579
http://forum.uni-sofia.bg/forum/viewtopic.php?f=168&t=21421

не ти правя забележка, но някой може да го интересува същото, което ти питаш, но няма да отвори темата "Кандидатстване в биологическия факултет-бал? "
Изображение
Аватар
Ondine
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 28 пъти.

Мнениеот mirchi » 13 Авг 2012, 21:56

Ondine написа:
mirchi написа:А, колеги извинявам се, че питам тук, но ако пусна нова тема ще има доста недоволни ;). Та искам да попитам спортът задължителен ли е? И има ли възможност, ако не си спортувал нещо да започнеш от нула. В смисъл аз искам плуване, но не мога да плувам, трябва ли да се науча или има някаква вероятност да ме научат :ДДД Извинявам се за глупавия въпрос

нали има тема за спорта в СУ, даже 2 теми ако не се лъжа
http://forum.uni-sofia.bg/forum/viewtopic.php?f=165&t=18579
http://forum.uni-sofia.bg/forum/viewtopic.php?f=168&t=21421

не ти правя забележка, но някой може да го интересува същото, което ти питаш, но няма да отвори темата "Кандидатстване в биологическия факултет-бал? "

Благодаря ти, не се сетих да проверя в общия форум, колко съм глупава само...
Понасяй с достойнството, онова което не можеш да промениш!
Аватар
mirchi
В началото бе словото

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към КСК 2012-2013