Етнология и Културология

Архив от КСК 2007-08. Колегите преди вас са писали по всички въпроси, които ви интересуват. Използвайте перфектната ни търсачка, за да намерите необходимата ви информация. Успех на изпитите!

Етнология и Културология

Мнениеот everyday_ » 09 Юни 2006, 15:03

Някой ако може да ми каже какво се учи...изглеждат ми доста интересни, а от справочника не успях да добия кой знае каква представа за какво иде реч...направи ми впечатление и това, че минималните балове от миналата година са сравнително високи... :roll:
Manchmal braucht man auch Leute,mit denen man schweigen kann!
Аватар
everyday_
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот maimunka » 09 Юни 2006, 15:26

http://www.clio.uni-sofia.bg/BG/b-ethnologia.html
https://forum.uni-sofia.bg/filo/display. ... _pr_kul_up

Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица
Аватар
maimunka
Пишете, о, братя

Мнениеот maimunka » 09 Юни 2006, 15:27

http://kult.uni-sofia.bg/
Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица Кирилица
Аватар
maimunka
Пишете, о, братя

Мнениеот everyday_ » 09 Юни 2006, 18:11

maimunka, мерси, но имах друго предвид...някой, който го учи това да каже как е...иначе това съм го гледала
Аватар
everyday_
Легендарен флуудър

Мнениеот Плазмодий » 09 Юни 2006, 19:31

И аз съм силно заинтересован от тези две специалности....даже са най-желаните от мен засега,та ми е интресено коя от двете е по предпочитана и няма да е зле малко информация от първа ръка
Последна промяна Плазмодий на 09 Юни 2006, 21:05, променена общо 1 път
Патрона=>Цевта=>Спусъка=>Отвъд ?!?
Аватар
Плазмодий
Tick Tick Tick

Благодарил (а): 447 пъти.

Мнениеот sientelo » 09 Юни 2006, 19:56

За култорологията не знам точно,но мога да кажа нещо повече за Етнологията. Тъй като е към Историческия факултет,в учебния план се учат повечко истории,освен тясно специализираните дисциплини.Това наистина е много интересна наука,пък и лекциите по предмета са много интересни,въпреки че изпита не емного лек,понеже си е доста материал.За тясно етноложките дисциплини не мого да кажа какво точно се учи ,но наред с тях задължително се учат истории като Средновековна българска/ там изпита никак не е лек/,Средновековна балканска / много е интересна и минава лесно/,История на Византия,Средновековна обща история и т.н.Освен това доколкото знам си имат и летни практики,което е най-хубавото в цялата работа.
Като птичка в небесата :)
Аватар
sientelo
princess in love

Благодарил (а): 9 пъти.

Мнениеот everyday_ » 09 Юни 2006, 20:03

много благодаря :D сега ако може някой да се изкаже и за Културологията, ще е на 6 :lol:
Аватар
everyday_
Легендарен флуудър

Мнениеот nrggirl » 09 Юни 2006, 20:46

ами моето инфо не е много положително за специалността - интересна, но общо взето малко ала-бала, т.е. учиш готини неща, от които добиваш богата обща култура и диплома, която общо взето ти служи само за идеята да имаш висше... :roll:
Животът е безкрайно усъвършенстване. Да се смяташ за съвършен, означава да убиеш себе си.

Щастливо безработна!!!
Аватар
nrggirl
Легендарен флуудър

Местоположение: Скитаща из мрачните дебри на собственото си съзнание...

Мнениеот everyday_ » 09 Юни 2006, 20:50

мен общо взето ме интересува как е първата година, изпити, туй онуй, ако нещо ми се прецака правото да знам какво да пиша после, че да изкарам евентуален добър успех първата година и после да се прехвърля :D (стана много объркано, ама :oops: )
Аватар
everyday_
Легендарен флуудър

Мнениеот Плазмодий » 09 Юни 2006, 20:59

nrggirl написа:ами моето инфо не е много положително за специалността - интересна, но общо взето малко ала-бала, т.е. учиш готини неща, от които добиваш богата обща култура и диплома, която общо взето ти служи само за идеята да имаш висше... :roll:

Какво пречи да запишеш добра магистратура,да речем туризъм,защо не журналистика и прочие :roll: И да не говорим какви са възможностите за реализация при правото...мое мнение-ако нямаш роднини в бранша,шанса да прокопсаш клони към нулев :!:
Аватар
Плазмодий
Tick Tick Tick

Мнениеот everyday_ » 09 Юни 2006, 21:07

Stark написа:И да не говорим какви са възможностите за реализация при правото...мое мнение-ако нямаш роднини в бранша,шанса да прокопсаш клони към нулев :!:

това го обсъждахме в друга тема...има голямо значение...аз роднини си имам, само дето не са в Сф и все пак все си мисля, че все някак ще успея да се реализирам след време...аз да вляза първо :lol:
Аватар
everyday_
Легендарен флуудър

Мнениеот Плазмодий » 09 Юни 2006, 21:53

^^е тогава бъди спокойна,влизането е лесно,пък и мисля че популряността на правото е леко понамаляла,съдейки по коментари около мен
Аватар
Плазмодий
Tick Tick Tick

Мнениеот everyday_ » 09 Юни 2006, 21:54

Stark написа:^^е тогава бъди спокойна,влизането е лесно,пък и мисля че популряността на правото е леко понамаляла,съдейки по коментари около мен

за влизането, не съм много съгласна...и какви са коментарите около теб
Аватар
everyday_
Легендарен флуудър

Мнениеот Плазмодий » 09 Юни 2006, 22:00

Преситен пазар от страна на юристите,чувал съм,пък и тук май го прочетох нейде,че студентите са повече от практикуващите адвокати,че ако нямаш връзка в гилидята изпадаш и т.н. и т.н. :roll:
Аватар
Плазмодий
Tick Tick Tick

Мнениеот soul assassin » 10 Юни 2006, 00:41

Аз съм етнология първа година и съм много доволен. Едно на ръка, че се учат супер яки работи, второ, че като цяло специалността не е много натоварена и дава възможност да се занимава човек и с нещо друго. Сега тая сесия се събират малко повече изпити, но то навсякъде е така. На мен си ми беше първо желание и за това съм си много доволен, лошото е, че не се отпускат много места(за момчета едва 5!) и влизането е малко по-тегаво и с по-малко от петица трудно. Успех и не се колебай за етнологията въобще, ако ти се наложи да избираш :wink:
soul assassin
В началото бе словото

Следваща

Назад към КСК 2007-08